345 Shares 2716 views

Canning bakłażana. kilka receptur

Lato – czas, kiedy trzeba być zaniepokojony różnorodność i korzyści płynących z ich zimowej diecie, czyli zrobić domowy konserwowe. Oczywiście, dzisiaj nie jest to problem w styczniu kupić świeże warzywa, ale to domowej konserwowanej mają wyjątkowy smak, który jest jak bardzo wiele.


Canning bakłażan przeprowadzić na wiele różnych sposobów, mogą marynowane, marynować, przygotowania sałatki z nimi i, oczywiście, zrobić kawior. Można użyć specjalnej receptury i zrobić obrabiany przedmiot, w którym smak bakłażan będzie przypominać grzyby. Krótko mówiąc, istnieje wiele przepisów kulinarnych, oferujemy tylko kilka z nich.

Na przykład, fani mogą być zalecane do wykonania marynat konserwujące bakłażana następujące metody. Weź kilo bakłażan, umyć je, wyciąć zieloną „ogon” i ząbkiem wzdłuż każdej warzyw, wyjąć pestki. Nacięcia posypać solą i rezerwy bakłażana przez trzy godziny, aby pozbyć się goryczy. Następnie ściśnięcie małe warzywa płukano bieżącą wodą, w temperaturze wrzenia solanki wytworzonego z litrem wody i trzy łyżki soli. bakłażany Cooka potrzeba długich, zaledwie trzech minutach gotowania. Następnie ekstrakt warzywa (rezerwa solanka) i umieścić je pod ciśnieniem, moczenie przez jeden dzień.

15 strąki papryki oczyścić z nasion i pokroić w drobne paseczki. Kilka ząbki czosnku i dodać do mielenia pieprzu. Jarzyn Wlać posiekanych ziół (pietruszka, seler) i wylano mieszaninę dwóch łyżek octu trzy procent. Warzywa pozostawić do marynaty na jeden dzień. Następnie bakłażan farshiruem warzyw mix, stawiając go w banku. Gotować solanki lewo z góry i wypełnić je w słoikach, w puszkach natychmiast zwijać.

Bardzo popularne bakłażan w konserw oleju. Musimy pięć kilo młodych bakłażan, które należy umyć, odciąć ogonki i blanch w osolonej wodzie. Blanszowania warzyw potrzebne części, utrzymując we wrzącej wodzie – 2-3 minut.

Ostuzhennoy bakłażan należy wyciąć koła grubości dwóch centymetrów smażyć w oleju (wymagane oleju o jeden litr). Palone bakłażana i papryki w misce dodać. Osobno podsmażyć cebulę i dwieście gramów marchwi dwukrotnie. pietruszka drobno ścięcie. Teraz weź mały słoik i umieścić warstw oberżyny i mieszanki warzyw, skropienie warstw zieleni. A następnie wlać do słoików oleju, które są smażone warzywa i sterylizacji konserw we wrzącej wodzie przez 15 minut. Po sterylizacji banki muszą toczyć.

Klasycznej metody, które prowadzi się zachowując bakłażan – gotowania jajek. Dwa i pół kg świeżego oberżyny należy umyć i pokroić w kostkę. Dwa kg cebuli, pół kg marchwi, tym samym papryka powinny zostać oczyszczone i pocięto na paski. Kocioł nagrzewa się z 800 ml oleju roślinnego, smażyć trochę cebulę, następnie dodać do marchewki, papryki i bakłażana kostkę, smażyć aż prawie wszystkie gotowane. Teraz trzeba dodać warzywa sól (zajmuje około stu gramów soli), dodać do nich cukier (pięćdziesiąt gramów). Dla ostrość trzeba umieścić do kociołka pół strąki drobno posiekane hot pieprz. Pozostaje dodać pokrojone pomidory (3 kg) bez skóry i włożył wiele sprowadzają się przez około pół godziny. Jaja są prawie gotowe dodać posiekane zioła i dwie łyżki octu pięć procent. Fani mogą umieścić czosnek. Jaja składane są w formie gorącego w bankach, a także wysyłać je do sterylizatora. słoików półlitrowych utrzymywać, litr wrzącej wody przez czterdzieści minut – pięćdziesięciu.

Ale jak zaimplementować ochrony bakłażana „grzybów”. Cztery kilogramy oberżyny powinny być szczotkowane ze skóry i pokroić w kostkę. Krojone warzywa solą i zostawić, aby usunąć gorzki sok, a następnie wycisnąć i smażyć na oleju. Teraz przygotuj sos, pokroić na pół kilogram czerwonej papryki, czterystu gramów czosnku i pietruszki wiązki i koperkiem. Ostra papryka jest dodawana na życzenie.

Składane bakłażan pojemnika i warzyw przyprawy warstwy, wszystkie wymuszania jarzmo i wypełnić marynaty przygotowanej z 1,2 litra wody, pięć łyżki soli i osiem łyżek octu (6%). Pozostawić na noc w ciepłej (czas przetrzymywania powinien być dłuższy niż 12 godzin, ale mniej niż 20). Następnie rozszerzył przekąskę na słoików półlitrowych i umieścić je w sterylizatorze przez 20 minut. Następnie rozwałkować puszkach.

Jak widać, istnieje wiele sposobów na przygotowanie bakłażana. Zachowanie zwykle smaczne otrzymany (chyba, że preparat stick) i utrzymuje się doskonałe, nawet w temperaturze pokojowej.

507 shares 7155 views
84 shares 7589 views
560 shares 5060 views