539 Shares 1866 views

Odważny styl i obsada: "Dorian Gray" Oliver Parker

Miłośnicy mistycznych thrillerów z pewnością słyszeli o filmie "Dorian Gray" Olivera Parkera. Główne role w filmie były wykonywane przez znanych aktorów. "Dorian Gray" był przełomem w karierze młodej aktorki Rachel Hard Wood. Inni gwiazdami, którzy zagrali w filmie: Colin Firth, Ben Barnes i Fiona Shaw.

Produkcja

Prace nad obrazem rozpoczęły się w 2008 roku. Do realizacji projektu Oliver Parker, zanim zaangażował się w ekranowe wersje dzieła Szekspira. W czerwcu 2008 r. Zakończył się casting Dorian Gray. Aktorzy i role zostały zatwierdzone, a proces fotografowania rozpoczął się. Filmowanie odbyło się w Londynie i jego okolicach i skończyło się w październiku tego samego roku.

Cast

Rolą Doriana Gray'a był młody brytyjski aktor Ben Barnes, gwiazda fantastycznego filmu "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian" i fantasy przygodowej Matthew'a Vaughna "Star Dust".

Role Henry Wotton, doradcy Doriana i ukochanej Sybil zostały wykonane przez aktorów hollywoodzkich z Colin Firth i Rachel Hard-Wood. "Dorian Gray" stał się znaczącym filmem w ich karierze. Colin Firth – miłośnicy filmu znają zdjęcia "Duma i uprzedzenie", "Szekspir w miłości", "Dziewczyna z perłą". Rachel Hard Wood zyskała popularność dzięki horrorowi "Solomon Kane" Michaela Basseta i thrillera "Perfum" Tom Tykwer.

Ben Chaplin zagrał Basil Holluord – utalentowanego artysty, który uderzył młodzieńcem i pięknem Doriana, napisał swój portret. Niewielką rolę odgrywała Fiona Shaw, gwiazda filmów Harry Potter. Kolejną gwiazdą obrazu "Dorian Grey" jest Rebecca Hall, która odgrywała rolę ostatniej miłości głównego bohatera. Aktorzy filmu zrobili silny mistyczny thriller, z którego dzięki swojej grze trudno oderwać. Aktorka teatralna Emilia Fox i aspirujący aktor Max Irons otrzymali również małe role w filmie.

Działka

Młody naiwny facet, Dorian Gray, wyjeżdża z Londynu do Londynu. Poznał się z artystą Basilem Holluordem, który, chcąc pojąć piękno młodego człowieka na zawsze, zobowiązał się do napisania swojego portretu. Inny przyjaciel Doriana, Lord Henry Wotton, zwolennik wolnego stylu życia, fascynuje faceta swoim subtelnym umysłem i niezwykłym cynizmem. Stopniowo Dorian jest przepojony ideami Lorda Wottona, a głównym celem jego życia jest poszukiwanie przyjemności.

Widząc własny portret, młody człowiek rozumie, że jest gotowy zrobić wszystko, aby pozostać zawsze tak atrakcyjnym. Ale sen Dorian jest tajemniczo zrealizowany, a zapłata za to jest jego dusza.

Cechy działki

Fani pracy Oscar Wilde nie powinni spodziewać się szczegółowej adaptacji angielskich klasyków. Chociaż fabuła oparta jest na powieści "Dorian Gray", wiele szczegółów, postaci i fabuły jest owocem fantazji pisarza Toby Finlay. Na przykład nie było żadnej linii miłosnej między Dorian Grey a Emily Wotton w oryginale, finał samego obrazu nieco zmienił się nieco.

Jeśli w powieści "Portret Dorian Gray" Oscar Wilde, akcent został umieszczony na przypowieści, a następnie twórcy przyniósł do akcji filmowej i rozrywki, a dramatyzm – utalentowanych aktorów. "Dorian Gray" był pierwszym thrillerem psychicznym w karierze Rachel Hard Wood.

Recenzje

Pomimo faktu, że główni aktorzy wykonali sławnych aktorów, "Dorian Gray" nie uzyskał aprobaty krytyków. Opinie były mieszane. Wielu krytyków zauważyło, że reżyser też odbiegał od pierwotnego źródła, a to nie pasowało do tego obrazu. Jednak wszyscy zauważyli, że niewątpliwą zaletą filmu – dobrze wybranymi aktorami.

"Dorian Gray" zebrał w biurze nieco ponad 22 miliony dolarów, a zwłaszcza dzięki udziałowi w filmie znanych gwiazd Hollywood. Nagrody nie przyznano.