458 Shares 8907 views

Indywidualny trening i co to oznacza

Trening indywidualny … Dzisiejsi rodzice zapewne nie raz spotkałem się ten termin w zachodnich czasopismach, programach telewizyjnych i filmach. Przez osobiście zaprojektowanym programie kiedyś zaangażowany wielu wybitnych naukowców, sportowców i świat polityki? Co ciekawe, jest to kuszące i, najprawdopodobniej, jest obiecujący, prawda?

A co się dzieje w naszym kraju? Czy to możliwe?

Rozdział 1. Indywidualne szkolenie w Rosji.

Zgodnie z danymi Federacji Rosyjskiej Departamentu Polityki Publicznej, w tej chwili tylko w naszym kraju na indywidualne szkolenia to 85 000 dzieci, w tym około 45 tysięcy osób niepełnosprawnych.

Liczba lekcji zależy od klasy, w której zostały przeszkolone i stawki za jeden tydzień, a w sumie:

 • Dla klas 1-4 – około 8 godzin;
 • Dla klas 5-8 – 10 godzin;
 • Dla 9 TH – 11 godzin;
 • Przez 10-11-x – nie więcej niż 12 godzin.

Nowoczesny rosyjski ustawodawstwo umożliwia osobom, które osiągnęły wiek szkolny, aby otrzymać odpowiednie wykształcenie w placówkach oświatowych iw domu. Z reguły powodem do projektowania tego typu zdobywanie wiedzy może służyć jako problemów związanych z psychicznego lub fizycznego i zdrowia dziecka.

Chociaż, w zasadzie, rodzice mogą zdecydować się na self-kształcić swoje dziecko, albo wnieść do procesu kształcenia nauczycieli prywatnych. To nie jest sprzeczne z ustawą o edukacji.

Sekcja 2: szkolenie indywidualne. Główne zalety.

 1. Tempo zdobywania wiedzy. Z tego punktu widzenia, jest niekwestionowanym liderem tak zwana nauka w domu, ponieważ Program nauczania jest dostosowany indywidualnie do każdego ucznia. Ktoś posiadał wszystkie niezbędne materiały w stosunkowo krótkim okresie czasu, a ktoś potrzebuje więcej czasu. Trening indywidualny w szkole jest prawie niemożliwe, aby zorganizować ponieważ nauczyciel musi dać wystarczającą i równy czas do każdego ucznia.
 2. Biorąc pod uwagę możliwości dziecka. Opłata od dziecka Mentor, rodzice mogą być pewni, że wysoko wykwalifikowany specjalista w czasie, aby zobaczyć zdolność oddziale. W rezultacie niewiele matematyk będzie bardziej dogłębne wypracować, powiedzmy, fizyki, matematyki lub chemii oraz nauk humanistycznych będzie kontynuować proces uczenia się, ze szczególnym uwzględnieniem literatury i języków obcych.
 3. Korzystne środowisko pracy. Dom może być, jeśli trzeba, aby stworzyć specjalne warunki do nauki, a mianowicie, aby meble w szkole przez indywidualnego projektu, przygotować zestaw wszystkich niezbędnych literaturze (leksykony, encyklopedie, słowniki). Jeśli dziecko budzi się bardzo wcześnie rano, jest bardziej aktywny, iść w godzinach porannych, a baby-sowa już skorzystają pracę wieczorem.
 4. Psychologiczny aspekt. W emocjonalnym dziecka nie jest już konieczne, aby przetestować Każdorazowe dodatkowy stres związany z przyzwyczaić się do nowego otoczenia, pracowników oraz środowiska w ogóle.
 5. Środek konieczny. Bardzo często wydaje się, że edukacja oparta domu to nie tylko kaprys nowoczesnych rodziców, a jedynym sposobem, aby zdobyć wykształcenie. Często takie dzieci nie mogą chodzić do szkoły. A jeśli czytania, pisania i matematyki we wczesnych stadiach rodziców będzie w stanie poradzić sobie na własną rękę, indywidualna nauka języka angielskiego lub innego języka obcego, w tym przypadku, oczywiście, jeśli ktoś z rodziny nie jest wykwalifikowanym nauczycielem w tej branży wymaga usług pewnego rodzaju specjalistów.

Sekcja 3: szkolenie indywidualne. Wadami tego typu szkolenia.

 1. Sotsializtsiya. Według psychologów, w domu formie szkoleń dziecko często brakuje w dialogu z rówieśnikami. to następnie może to wpływać na jego adaptację w społeczeństwie.
 2. Zdrowa konkurencja. Tzw „home” student zazwyczaj otrzymuje ogromną ilość informacji i procesu uczenia się to odbywa się w domową atmosferę. Ale z punktu widzenia psychologii, dziecko bardzo szybko przyzwyczaja się do tego, że dostaje całą uwagę nauczyciela, a w rezultacie znaczne opóźnienia w kategoriach psychologicznych dojrzałości.
 3. Obiektywność oceny. Oczywiście, w szkole, jest bardzo prawdopodobne ryzyko, że dziecko będzie po prostu przejść niezauważona w tłumie kolegów, a jego talenty i zdolności, więc nie będą podawane do końca. A tu w domu nauki wszystkich prostu zupełnie inaczej. Czasami dziecko pojawia nadmiernej pobłażliwości lub odwrotnie, nadmiernej surowości.
 4. Materiał strona zagadnienia. W większości przypadków, edukacja szkolna w naszym kraju jest jeszcze wolne. Koszty, oczywiście, może być, ale mają tendencję do sprowadzają się płacić za podręczniki, jedzenie, i rzadkiej kolekcji funduszy na naprawę lub prezenty dla nauczycieli. Krajowy samo szkolenie wymaga korzystania z prywatnych nauczycieli, których usługi mogą być ucierpiały w sprawie budżetu.