327 Shares 9547 views

braci Strugackich The Kid „: podsumowanie zagadnień i prac

„The Kid” – historia i Arkady Borysa Strugackich w gatunku science fiction, jeden z najbardziej znaczących dzieł pisarzy radzieckich. Została ona opublikowana w czasopiśmie „Aurora” w 1971 roku. Jaką ideę położono w jej braci Strugackich? „The Kid”, podsumowanie, które znajdziesz w tym artykule – jest rodzajem analogu „Mowgli”, ale w skali kosmicznej. Nawiasem mówiąc, tytuł książki jest w języku angielskim jako „przestrzeń Mowgli”.


A. i B. Strugackich: „The Kid” (podsumowanie historii i cech)

Ten utwór literacki został wprowadzony na ekranie trzy razy: w 1980, 1987 i 1994.

W 1971 jego następny tworzenie opublikował braci Strugackich. „The Kid”, krótka treść który znajdziecie poniżej, został po raz pierwszy wydrukowany w czasopiśmie „Aurora”.

Interesujące jest to, że idea powieści pisarzy urodził się w 1970 roku. Jednak „The Kid”, a następnie z jakiegoś powodu nie przyszedł do głowy Strugackich. Tale skończyli właśnie dlatego, że jest bardzo oczekiwany wydawców.

braci Strugackich, „The Kid” (streszczenie fabuły)

Jaka jest fabuła tej historii? I jakie funkcje prac, które napisał Strugackich ( „Babe”)?

Streszczenie fabuły następująco: wydarzenia rozłożeniu na planecie Noego, które przebadali grupę naukowców z Ziemi. Celem działania: przygotowanie Arki kolonizacji mieszkańców innej planety – Punta, który jest pod groźbą globalnej katastrofy.

Jednak tutaj, ekspedycja znalazła rozbity statek rodzinę Semenovyh. Z nich przeżyło tylko dziecko, Pierre, który został wychowany tubylców kosmicznych. Naukowcy ustanowiony kontakt „Babe”, po którym istniały poważne różnice zdań w grupie. Tak, Giennadij Komov uważa, że „dzieci” może być użyty do nawiązania łączności z cywilizacją Arki. Ale Maya Glumova nie akceptuje takiej ingerencji w losy kosmicznego „Mowgli”.

Nawiązać kontakt z tubylcami na naszej planecie i nie powiodło się. Ostatecznie, kolonizacja Arki został odwołany, a zespół naukowców opuścili planetę.

Kwestia historii

Według fabuły, a częściowo na idei produktu jest bardzo podobna do „Małego Księcia” Exupery. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę tę historię z punktu widzenia atmosfery i wyobraźni, to „dzieci” mają wiele wspólnego z „Dandelion Wine” – powieść innego genialnego pisarza science fiction XX wieku, Ray Bradbury.

Strugackich bracia, oczywiście, science-fiction, jednak fikcją – niezwykłego. Prawie każdy ze swojej pracy – jest to „splot” problemy filozoficzne. W szczególności, w „dzieci” pisarzy przedstawi nam szereg zagadnień:

  • Czym jest człowiek?
  • Jak wygląda współczesne społeczeństwo?
  • Ciekawość – czy to dobrze czy źle?
  • Człowiek może iść do ogrodu cudzym z własnymi zasadami?

„The Kid” – kamień milowy dla produktu Strugackich. W tym niezwykle żywy i bardzo profesjonalny opisuje futurystycznym świecie. I w tym opisie dość organicznie wplecione w różnych kategoriach naukowych i formuł. Wszystkie książki są różne postacie nadzwyczajnym blaskiem i samowystarczalności.

Historia stawia wiele pytań, ale absolutnie nie daje im żadnych odpowiedzi. Funkcja ta może być uznane zarówno plus i minus pracy.

Podsumowując …

„Operacja Mowgli” – nazwa ta została pierwotnie planowano, aby dać swoje potomstwo Strugackich. „The Kid”, podsumowanie które są obecnie znane – to fascynująca opowieść o ziemskim chłopców wychowanych tubylców miejsca na odległej planecie Panta.

W pracy autorzy podnoszą szereg ważnych pytań filozoficznych, odpowiedzi na które będzie musiał znaleźć każdy czytelnik samodzielnie.