851 Shares 5824 views

Wewnątrzmaciczne urządzenia, ich rodzaje, działanie, zastosowanie

IUDs stosowane w ginekologii Rosji od połowy ubiegłego wieku. Ten środek antykoncepcyjny nabył dość szeroką popularność w ostatnich latach. Jest to ułatwione przez czas i łatwość stosowanie wzorów, wybór, dostępność spiralnych. Ponadto, są one wygodne środki antykoncepcyjne, mają wystarczająco wysokiej wydajności, które osiąga 99%.

Zastosowanie tej metody antykoncepcji wymaga nadzoru medycznego, ponieważ każdy osobnik ciała, a ponadto może nastąpić odrzucenie helisy, która występuje bez objawów. Lekarz będzie kontrolował proces gwarantujący, że nie ma zapalenie macicy i wymknąć się na swoim miejscu. Po usunięciu środka naturalnie występuje ciąży.

Trochę historii

Nawet w czasach starożytnego Egiptu wykorzystywane IUDs, pierwsza wzmianka o nich znajduje się cztery tysiące lat temu. Ale tylko w 20 wieku, lekarze po raz pierwszy użyty spiralę w jej najbardziej nowoczesnej formie (w 1926 roku). Spirala została utworzona jako pierścień wykonany jest ze stopu, który zawierał brąz, małe ilości miedzi i mosiądzu.

Następnie lekarze odkryli, że efekt antykoncepcyjny jest ze względu na miedzi, która promuje śmierć plemników. W 1960 roku, wraz z pojawieniem się tworzyw sztucznych w życiu człowieka, elastyczna spirala działanie mechaniczne została podjęta. Ta spirala była najmniej traumatyczne.

Spirala domaciczna. Rodzaje i skutki

Kobiety, które mają regularną partnera seksualnego, aby zapobiec niechcianej ciąży mogą korzystać z systemu LNG-IUS spirale. Są mechaniczne i działanie hormonalne. Antykoncepcja zapewnia pięć lat użytkowania. Efekty hormonalne jest to, że spirala równomiernie uwalnia progestagen, który zapobiega występowaniu ciąży. Ponadto, działanie mechaniczne uniemożliwia zamocowanie w macicy zapłodnionej komórki jajowej.

Ślimaki z uwalniania hormonu hormonów podstawy pewnej grupy, takich jak lewonorgestrelu (Mirena), a także niekorzystny wpływ na plemnikach. Ponadto zapobiegają one rozwój endometrium, zapobiega zapłodnionego jaja do obsługi zwykły sposób: do przymocowania do ściany macicy.

Tam ParaGard wewnątrzmaciczne urządzenia, w ramach których miedź jest obecna. Element ten jest uwalniany w jamie macicy i przyczynia się do tego, że w macicy i jajowodów ciecz jest produkowany. Płyn ten działa na plemniki destrukcyjny sposób zapobiegania ciąży. Takie spirale mają, i oddziaływanie mechaniczne. Antykoncepcyjny efekt i śluz w szyjce macicy, która zatyka szyjkę i uniemożliwia przepływ nasienia do macicy.

Istnieje urządzeń wewnątrzmacicznych wykonane z dodatkiem srebra i złota, które mogą tłumić ewentualne procesy zapalne. Srebrna spirala rdzenia chroni go przed korozją, pojedyncze jony srebra mają korzystny wpływ na organizm kobiety.

Usunięcie urządzenia wewnątrzmacicznego

Jeśli zapłodnione jajo, chociaż spirali, zakorzenione w macicy, cewka może zostać usunięty przez lekarza bez żadnych konsekwencji dla dziecka, jeśli kobieta chce kontynuować ciążę. Ponadto, usuwa ze względu na indywidualne reakcje nietolerancji, krwawienie i stanów zapalnych jak również w przypadku ciąży pozamacicznej.

Spirala nie znajdzie się erozji szyjki w obecności infekcje narządów płciowych, przewlekłe zapalenia lub nowotworu, a także w przypadkach, gdy blizny po porodzie pozostaje na szyjce.