444 Shares 6012 views

Dlaczego procesor statek svchost exe

Od kilku lat, niedoświadczeni użytkownicy zadają to samo pytanie: „Dlaczego svchost exe ładuje CPU” w tym przypadku należy użyć komputer staje się prawie niemożliwe. Aplikacji i gier powiesić i internet w ogóle nie chce pracować. Objawy te opisują działanie konwencjonalnych aplikacji wirusowych. Ten artykuł omówi sposoby eliminacji tego problemu. Następnie dowiesz się, dlaczego svchost exe ładuje CPU.

opis

Przed przystąpieniem do rozpatrzenia instrukcją, trzeba zrozumieć, co sam proces i wirusów. Svchost – jest to aplikacja system, który pozwala na zwiększenie prędkości pobierania i działanie całego komputera. Po otwarciu Menedżera zadań, można zauważyć, że o tej samej nazwie kilka procesów. W różnych PC ich liczba waha się w zależności od programu roboczego i innych aspektów. Sam proces svchost jest nieszkodliwa, a nawet niezbędne dla normalnego funkcjonowania komputera. Jeśli nie okaże się usługa systemowa, wszystko dzieje się bardzo różnie. Wirus, który maskuje się jako proces svchost, wysyła cały system, nie dopuszczając do normalnej pracy na komputerze. On będzie transmitować różne rodzaje informacji z przeglądarek i programów na serwerze zarządzania, a to może być ważne nazwy użytkowników i hasła. Wirus może także pobrać inne szkodliwe pliki, zatykanie się komputer. W każdym razie, jeśli svchost exe ładuje CPU, a 99% to nietypowe zgłoszenie.

eliminacja

Aby pozbyć się tego wirusa mogą być wykorzystywane na kilka sposobów. Pierwszym jest zainstalowanie oprogramowania antywirusowego. Podobny problem radzi sobie aplikację „Kaspersky Lab”. Wystarczy umieścić skanowanie, a po chwili komputer jest czysty. Aby tymczasowo pozbyć się zahamowań, trzeba otworzyć Menedżera zadań i zakończyć proces svchost. Musisz wybrać aplikację, która nie jest uruchamiany jako usługi systemowe, a mianowicie: lokalne usługi, systemu, usługi sieciowej. Każda inna pozycja w kolumnie „Użytkownik” oznacza, że jest to proces wirusowy. , Trzeba kliknąć na nim PKM w Menedżerze zadań i wybierz „Zakończ proces Tree”, aby zakończyć aplikację. Ponadto, jest to już możliwe , aby zainstalować antywirusowego oprogramowania i wykonywać inne czynności. Jeśli układ statek svchost exe nawet po zeskanowaniu specjalnego oprogramowania, można użyć metody ręcznej.

Aby to zrobić, należy otworzyć folder Windows (od dysku C) i zlokalizuj plik Prefetch – trzeba je usunąć, a do tego trzeba mieć status administratora komputera.

Aby uzyskać więcej informacji,

Kiedy svchost exe wysyła całą pamięć systemowa, nieodwracalne kroki. Po tym wszystkim, jak już wiesz, taki wirus może wykraść dane z programów i środków, aby wyeliminować potrzebę wirusów, które należy podjąć natychmiast. Po włączeniu komputera i zobaczyć, jak svchost exe obciążenia zaleca CPU natychmiast zrestartować komputer i przekształcić go w trybie awaryjnym. Następnie wirus nie może uszkodzić system. Aby włączyć komputer w trybie awaryjnym, konieczne jest, po załadowaniu systemu BIOS, należy nacisnąć klawisz F8 na klawiaturze.