337 Shares 2324 views

W tych krajach najbardziej narażone na otyłość

Choć otyłość sama w sobie nie jest specyficzną chorobą, ale staje się pożywką dla niektórych chorób i dolegliwości zdrowotnych. Otyłość rozpoznaje się, gdy wskaźnik masy ciała danej osoby większy niż 30. Każdego roku z powodu nadwagi umiera około 3,4 mln dorosłych. wzrost otyłości na całym świecie jest stopniowe, choć stała.


Według badań przeprowadzonych w 2014 roku, liczba otyłych ludzi na świecie osiągnie miliard. Czyli dwa razy więcej niż było 20 lat temu.

Korelacja Gospodarki i otyłości

Kraje, w których większość ludzi cierpiących na otyłość, niekoniecznie są najbogatsze i najbardziej rozwinięte.

Na przykład, w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii jest 12 i 27 miejsce na liście CIA World Factbook.

Fakt ten sugeruje, że istnieje bezpośredni związek między otyłością i statusu ekonomicznego kraju. W rzeczywistości, mniejsze kraje takie jak Nowra, Wyspy Marshalla, Kuwejt, Samoa, Palau i tak dalej. D., wykonane top 10.

Zgodnie z ustaleniami Światowej Organizacji Zdrowia, niedobory żywności i wzrost cen dla niej są również odpowiedzialne za otyłość w krajach rozwiniętych, takich jak Wenezuela, gdzie ludzie uważają, że trudno jest trzymać się zrównoważonej i zdrowej diety.

Starają się wypełnić swoją dietę z pustych kalorii, fast-food lub smażonych.

Otyłość wśród dorosłych w Ameryce

Chociaż Stany Zjednoczone nie są krajem najbardziej otyłych na świecie, ale w dalszym ciągu prowadzić w tych wykazach.

Jednocześnie większość innych krajów, które były na szczycie listy, mają małą powierzchnię i są słabo zaludnione.

Meksyk i Stany Zjednoczone nadal prowadzić wykaz krajów z największą liczbą otyłych ludzi w Ameryce Północnej. W Stanach Zjednoczonych 35% dorosłej populacji cierpi na otyłość.

Prawie 78 milionów dorosłych i 13 milionów dzieci w USA każdy dzień mają do czynienia z problemami zdrowotnymi i emocjonalnymi konsekwencjami otyłości.

Według CDC, dorosłych w średnim wieku obecnie 12 kg cięższy niż w 1950 roku.

dostępne pokarmy przetworzone, które zawierają dużo kalorii, a także brak wykształcenia ludności na odżywianie są głównymi przyczynami otyłości w Meksyku.

Jest otyłych 27,6% populacji. Te problemy rozpoczęły się w 1980 roku, kiedy warzywa i produkty pełnoziarniste zostały zastąpione przez przetworzonej żywności.

W ciągu ostatnich 5 lat, Meksyk podjęła kroki w celu zmniejszenia poziomu otyłości.

Ranking krajów, którzy mają problemy z otyłością

Jak wspomniano powyżej, lista jest zwieńczone małych narodów Wysp Pacyfiku, takich jak Samoa, Tonga i Kiribati.

Około czterech na pięciu obywateli tych krajów są otyłe lub z nadwagą.

Powodem jest to, że te kraje wyspiarskie importować prawie wszystkie jedzenie, więc ceny żywności są bardzo wysokie. Z drugiej strony, sieci fast-food oferować tańsze i wygodne opcje.

Nie daleko od tych krajów poszły i Bliskiego Wschodu, takich jak Kuwejt, Katar, Libia, Arabia Saudyjska i Egipt.

Fat ludzie tutaj tworzą 75% populacji, a ponad jedna trzecia otyłych.

Przyczyną tego jest, z jednej strony, gorący klimat, który nie sprzyja naturalnej ćwiczeń (takich jak chodzenie, na przykład).

Z drugiej strony, w ostatnich latach stało się coraz bardziej popularne restauracje fast food. Ponadto, tradycyjnie spożywa się z dużych płyt komunalnych, który zapobiega, aby wykonać wielkości porcji.

Kontynent afrykański nie ma większych problemów z otyłością, z ewentualnym wyjątkiem RPA. Teraz kraj stara się prowadzić zachodni styl życia, który ma zły wpływ na masy ludności.

Wiek i płeć

W krajach takich jak Wielka Brytania, USA, Australii i Kanady, otyłość jest niemal 25% powszechne u mężczyzn w wieku 18 lat i starszych.

W Azji Południowo-Wschodniej, Afryki i Wschodniej otyłości śródziemnomorskiej jest prawie dwa razy częściej u kobiet.

Badania pokazują, że pewną rolę w tej sytuacji odgrywają czynniki ekonomiczne i społeczne.

W krajach rozdartych wojną, takich jak Syria, kobiety muszą pozostać w domu przez cały czas, ponieważ nie mają one możliwości do uprawiania sportów lub aktywności na świeżym powietrzu.

W 2013 roku 42 mln dzieci poniżej 5 roku życia, którzy są otyli zostały zgłoszone.

Dobrą wiadomością jest to, że problemy związane z otyłością są odwracalne. Dziś świat jest poważnie o problemie otyłości i ma na celu stworzenie programu do kontroli i zapobiegania tego trendu.