122 Shares 8036 views

Analogi „doksazosyna”: opinie, instrukcje użytkowania

„Doksazosyna Vero” ma stężenie lipidów, leki przeciwskurczowe, obniżające ciśnienie krwi oraz działanie rozszerzające na naczynia.


Artykuł dotyczy instrukcji użycia leku i jego analogów.

Podsumowanie: skład, rodzaj problemu, sposób na przechowywanie

Główny składnik aktywny leku – mesylan doksazonina. Ponadto zawiera składniki pomocnicze, takie jak glikonat sodu, laktoza, stearynian magnezu, skrobia, MCC i laurylosiarczan sodu.

Wytwarzany lek w postaci tabletek. W sprzedaży mogą przyjść w opakowaniach, puszek lub butelek.

Shelf Life "Doksazonina" wynosi 2 lata. Przechowywać należy w ciemnym, chłodnym i suchym miejscu.

Medycyna w aptekach bez recepty. Koszt leku wynosi około 318 rubli i może się różnić w zależności od regionu zamieszkania i farmacji.

wskazania

W niektórych przypadkach może być przypisany do „Doxazosin”?

Jego stosowanie jest pod adresem:

 • przewlekłą niewydolność serca;
 • łagodny przerost gruczołu krokowego ;
 • pheochromocytoma;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • skrócenie wypływ moczu.

Przeciwwskazania

Obiekt nie może być przypisany do dzieci poniżej 18 roku życia, kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią, a także u pacjentów, którzy doświadczyli reakcji nadwrażliwości na składniki leku.

skutki uboczne

„Doksazosynę” może spowodować pojawienie się pewnych skutków ubocznych.

Pierwszym z nich jest hipotonia ortostatyczna, co może prowadzić do omdlenia. Aby zapobiec jej rozwojowi pacjenta nie powinno się gwałtownie i nieoczekiwanie zmienić pozycję ciała.

Inne działania niepożądane to bóle i zawroty głowy, senność, nudności, zmęczenie i osłabienie.

W leczeniu nadciśnienia może odczuwać ból w klatce piersiowej, zaburzenia rytmu serca, dławica piersiowa, tachykardia, epizody mózgowo-zawału mięśnia sercowego.

Bardzo rzadko oznacza powoduje typowych zaburzeń i reakcje alergiczne, krwawienie z nosa, suchość w ustach, wzrost apetytu, zaparcia, nietrzymanie moczu, żółtaczka, wysypki na skórze, i tak dalej.

Dawkowanie i Administracji

Instrukcje dla leku, mówi, że jego technika nie jest zależna od pokarmu. Tabletki do podawania doustnego. W tym przypadku, muszą pić wodę bez żucia.

Wymagana dawka zależy od rodzaju choroby i jej nasilenia.

Na przykład, w leczeniu nadciśnienia rozpoczyna się z 1 mg środka na dzień. Po 1-2 tygodniach – w przypadku braku żądanego związku – dawka może być podwojona, aby osiągnąć pożądany efekt. Po tym, że ilość leku otrzymana ponownie stopniowo zmniejsza się do minimum.

Gdy rozrost dzienna dawka mieści się w zakresie od 2 do 4 mg i może być zwiększona o nie więcej niż 8 mg.

przedawkować

Nadmiar dawek leku może stać się przyczyną obniżania ciśnienia, które mogą towarzyszyć omdlenia.

W tym przypadku, pacjent musi znajdować się w pozycji horyzontalnej, z nogami stężeniu. Wymagana dodatkowa terapia opiera się na objawach towarzyszących.

analogi

Prawie każdy lek ma swoje odpowiedniki. „Doksazosyna” był wyjątkiem. Zamiast tego można użyć kilka innych narzędzi, które mają podobny typ działania. W tym przypadku niewielkie różnice można zaobserwować jedynie w liście wskazań do stosowania leków i cenowo.

Więc, jakie są przed nami, są analogi leku? „Doksazosynę” może być zastąpione przez następujące środki:

 • "Cardura".
 • "OMNIC".
 • Terazosyna”.
 • "Prazosin".
 • "Flosin".
 • "Artezin".

Zastanów się trochę bardziej szczegółowo niektóre z powyższych leków, aby zrozumieć podstawowe zasady ich działania.

"Prazosin"

Środki wytwarza się w postaci tabletek jest przeznaczone do obniżania ciśnienia krwi.

W niektórych przypadkach „Prazosin”? Instrukcje użytkowania sugerują, że lek jest przeznaczony do leczenia zastoinowej niewydolności serca i nadciśnienia tętniczego. Interesującą cechą tego narzędzia jest to, że jego działanie utrzymuje się przez kilka dni po odstawieniu.

W jakich dawkach i jak często trzeba użyć „prazosyna”? Instrukcje użytkowania i odpowiedzieć na to pytanie. Początkowa dawka powinna wynosić 1 mg (1 tabletka), 3 lub 4 razy dziennie. Jeśli to konieczne, lekarz może ją zwiększyć.

Lek jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży, karmienie piersią, dzieci i pacjentów z nietolerancją poszczególnych składników narzędzia.

Skutki uboczne „prazosyna” może objawiać się jako nagłą dekompresję i utratę świadomości, dlatego zaleca się, aby przyjąć pierwszą dawkę przed snem.

Jeżeli błędne stosowanie leku może powodować zawroty głowy i bóle głowy, biegunka lub zaparcia, suchość w ustach, nudności, kołatanie serca, zmiany nastroju, drażliwość.

"Cardura"

Lek „Cardura”, cena jest nieco wyższa niż oryginalny lek jest w postaci tabletek. Jest on przeznaczony do leczenia łagodnego rozrostu gruczołu krokowego i nadciśnienia.

Istnieją również przeciwwskazania do stosowania tabletek „Cardura”. Przewodnik ostrzega, że nie może być stosowany w leczeniu pacjentów wykazujących nadwrażliwość na składniki funduszy. Ponadto, lek należy stosować ostrożnie w czasie ciąży i laktacji, u dzieci (jak nie ma informacji na temat bezpieczeństwa i skuteczności leku), w obecności niewydolność wątroby, zwężenie zastawki aortalnej i mitralnej, niedociśnienie ortostatyczne.

W odniesieniu do wymaganych dawek pigułek „Cardura” instrukcja mówi to. Lek należy przyjmować na czczo rano lub wieczorem, wodą i bez żucia. Stosowana dawka zależy od typu choroby, a w razie potrzeby mogą być zmieniane lekarzowi w górę lub w dół.

Efekty uboczne i przedawkowanie są podobne do tych, które zostały wymienione przy rozważaniu „doksazosyny”, więc nie będę powtarzać.

Jedyną rzeczą, którą chciałbym również zauważyć, – koszt pigułki „Cardura”. Ceny preparatu mieści się w zakresie 266-776 rubli.

"Artezin"

W tym preparacie, będziemy wnioskować starannych analogów. Doksazosyny – główny składnik tabletek aktywnych „Artezin”. Narzędzie posiada rozszerzające naczynia i działanie hipotensyjne. Jego wartość mieści się w przedziale od 360 rubli.

Zastosowano „Artezin” w leczeniu przerostu gruczołu krokowego i nadciśnienia. Weź powinien być podawany doustnie bez rozgryzania. Wymagane dawkowanie i częstotliwość odbioru zależy od typu choroby i charakteru przepływu. Jednocześnie należy rozpocząć od najmniejszej dawki – 1 mg dziennie.

Środki mogą być stosowane do leczenia dzieci i pacjentów z indywidualnych nietolerancji składników. Szczególną uwagę należy brać leku u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby, niedociśnienie ortostatyczne, zastawki mitralnej i zwężeniem zastawki aortalnej.

Może to powodować pewne skutki uboczne po zażyciu tabletki „Artezin”. Przewodnik ostrzega, że narzędzie może sprowokować pojawienie hipotonia ortostatyczna, złe samopoczucie, zmęczenie, omdlenia, obrzęki obwodowe, reakcje alergiczne, katar, dławicy piersiowej, nudności i tak dalej.

Opinie o preparatach

Jak skuteczne są głównym stosowanie leku i jego analogi? „Doksazosynę”, sądząc po opiniach pacjentów, ma swoje plusy i minusy. Ludzie mówią, że w okresie leczenia z przerostem gruczołu krokowego lek obserwowano zauważalną poprawę. Często jednak objawy powrócił pod koniec przebiegu terapii.

W odniesieniu do leczenia nadciśnienia, opinie wystąpić dvuyakie. Podczas gdy niektórzy pacjenci uwagę na wysoką efektywność funduszy, innych oczekiwane wyniki nie osiągnęły.

O tych samych opinii i analogów leku. Jeden pacjent jest bardzo pomocne, aby pozbyć się choroby, podczas gdy inni są zmuszeni szukać zastępstwa.