334 Shares 2844 views

Jak gotować skrzydełka w miodzie?

Miód jest znany ludziom od dawna. Był on używany jako samodzielne danie, jako składnik do przygotowywania napojów alkoholowych jako środek konserwujący, a nawet do marynaty. Ze względu na jego doskonały smak i walory naturalne, że doszła do zajmować wiodącą pozycję w nowoczesnej kuchni. To danie, jak skrzydełka w miodzie (pieczone w piekarniku), ze względu na wykorzystanie tego składnika zyskała dużą popularność i uznanie. Gotowane mięso więc niezwykle smaczne i jednocześnie jest po prostu oszałamiający kolor. Jednak niedoświadczonych kucharzy określające nazwy natychmiast rodzi wiele pytań związanych z procesem obróbki cieplnej. Niektóre z nich są z prośbą o jak usmażyć skrzydełka w miodzie, czy to właśnie mięso karmelizacji. W rzeczywistości, natychmiastowe przetwarzanie na patelni w tym przepisie tam. Naczynie skutecznie przerwano w sosie i miodu dodaje ptakowi w czystej postaci, lecz w postaci marynaty lub sos. Często jest to rozcieńczony z sosem sojowym lub wina.

składniki

Aby przygotować potrzebne są:

– skrzydełka – 1 kg;

– sos sojowy – 200ml;

– miodu – 4 łyżki.;

– sól i pieprz;

– przyprawy i przyprawy.

przygotowanie mięsa

Najpierw musimy pozbyć się wszystkich resztek piór na mięso. Aby to zrobić, błotniki utrzymywane nad otwartym płomieniem palników gazowych. Po umyciu je dokładnie i pozostawić do wyschnięcia. Mięso jest następnie rozciera się z soli i pieprzu, pozostawiając 15 minut. Niektórzy ludzie wolą marynować go bezpośrednio w sosie, ale biorąc pod uwagę późniejsze technologia obróbki cieplnej nie jest konieczne.

Przygotowanie do pieczenia i sos

Aby przygotować skrzydełka w miodzie, trzeba wybrać odpowiedni pojemnik do pieczenia. Można użyć czajnik żeliwny, głęboką patelnię lub specjalnego formularza. Jest złożona z kurczaka i rozpocząć gotowanie sosu. Jego recepta jest bardzo prosta, ale wymaga przestrzegania proporcjach. Konieczne jest, aby rozpuścić cały sos sojowy miód, ale jeśli chcesz go, można dodać różne przyprawy do skrzydeł w miodzie dostał przyjemny smak i zapach.

pieczenie

Przygotowany sos dodaje się do pojemnika, mięso umieszcza się we wstępnie ogrzanym piecu w temperaturze 180 ° C Nie będzie skrzydełka przez dwadzieścia minut, a potem trzeba dostać posiłek i dobrą mieszankę. Fakt, że skrzydełka w miodzie nie są w pełni i do zapewnienia, że są one dobrze nasączone, są przewracane. Następnie ponownie umieścić potrawę do piekarnika i piec przez dwadzieścia minut. Po tym czasie wyłączyć piekarnik i pozostawić przychody mięsa poprzez uprzednio wpisany temperatury. Po tym, można uznać za danie gotowe.

karmić

Do tabeli skrzydełka w miodzie można stosować na dwa sposoby. Pierwszy zakłada, że zostaną one ustawione jako danie główne. Dlatego, dodał dekoracji i znosić do siłowni tylko gorąca. Takie danie dobrze nadaje się czerwonego wina. Druga możliwość polega na dostarczaniu klap wentylacyjnych. W tym przypadku, wszystkie sos zamienia się całkiem smaczne galaretki. To danie podawane jako przekąski i napoje na dobre dopasowanie do nich schłodzonej wódki i czasami piwo.