152 Shares 1178 views

Morze Jońskie (Grecja) – idealne miejsce na relaks

Morze Jońskie (Grecja) … przyznać, że, przynajmniej na kilka dni, no, kto by nie chciał uciec od wszystkich, aby dojść do brzegu, aby pobyt w komfortowym hotelu i uciec z miasta? Zwłaszcza te myśli zaczynają nas odwiedzić w zimie, kiedy piętrzyły codziennych problemów, a zimno i śnieg zewnątrz pogoda nie sprzyja długie spacery na świeżym powietrzu.


Morze Jońskie (Grecja). Niezwykłe pomniki przyrody

Ciepła woda morska i łagodny klimat – na wakacje w Grecji, oczywiście, doskonałe wyposażenie. Można zaangażować się w wędkowania, nurkowania, aby poświęcić czas na podróż morską. Nawet w zimie temperatura wody nie spada poniżej +14 ° C

Na współczesnych mapach oznaczonych tylko Morza Śródziemnego, Egejskiego i Morza Jońskiego, a na mapie historyczny zawiera inne nazwy: kreteńskiej, trackich, Libijczyk, Alboran, Ligurii, Cypr, Tyrreńskiego i Adriatyckiego.

Grecja … Morza Jońskiego ośrodków … to miejsce wydaje się być specjalnie dostosowane do osób podróżujących przynajmniej na chwilę zapomnieć o troskach, pielęgnuje i problemy życia codziennego. Szczególnie popularne dzisiaj cieszyć się takie zakątki jak Kefalonia, Korfu, Ithaca, Lefkada, Zakintos. Na wszystkich tych wyspach klimat jest łagodniejszy niż w innych greckich wysp. Ziemia tutaj jest płodna. Ciche zatoczki, żwirowe i piaszczyste plaże, zaciszne laguny – do zakotwień idealnych warunkach tutaj.

Na temat. Kefalonia rosną piękne gaje oliwne. Góra Enos na tej samej wyspie, który jest nazywany Czarną Górę, uderzając wielkość oleju na górze pozornie całkowicie czarne. Tutaj można odwiedzić niezwykłą jaskini Drogarati i zapoznania się z podziemnego świata, który znajduje się na głębokości 60 metrów od powierzchni. Ten naturalny obiekt jest inny wspaniały akustyka – w jaskini specjalnie organizuje koncerty muzyczne.

Morze Jońskie (Grecja). Miejsca historyczne

Jak wspomniano powyżej, najbardziej znany jest na wyspie Lefkas, Korfu, Kefalinia i Itaka. Niektóre z nich są naprawdę warto omówić bardziej szczegółowo.

Śnieżnobiałe Lefkas (biały piasek i białe skały dał nazwę Island), połączony z lądem z wykorzystaniem most pływający. Ta wyspa jest zwykle odwiedzane przez wszystkich turystów. Był szczególnie zainteresował historycznej przeszłości.

Korfu z samolotu wydaje się całkowicie zielony, podczas podejścia nawet nie widzi pasa startowego. Międzynarodowe lotnisko na wyspie jest najmniejszy w Europie. W głównym mieście wyspy można zobaczyć ruiny, które w starożytności były wspaniałe świątynia Artemidy. Historycy uważają, że to budynek należący do VI wieku pne. Można zobaczyć i zamku z XII wieku, a Kościół św Spyridon (XVI wiek).

Grecja … Morze Jońskie … Hotele tutaj nie brakowało turystów. Zasadą jest, że pokoje są zarezerwowane z dużym wyprzedzeniem. Specjalna jest teraz popularny od kilku lat, cieszył się takie hotele jak Albatros Hotel, Kontokali Bay Resort & Spa, Hotel, Agrepavlis Calavier Villa i Aquis Mon Repos Palace.

Morze Jońskie (Grecja). ciekawostki

  1. morze Jońskie Jest to najgłębsza część basenu Morza Śródziemnego – maksymalna głębokość ponad 5 tys. M.
  2. Korfu to jedna z ulic nazwanych na cześć rosyjskiego dowódcy marynarki F. F. Ushakova.
  3. O. Kefalonia, według archeologów, była zamieszkana jeszcze w paleolicie i XV wieku, aby wypełnić lepegov plemienia. Odniósł się również do nazwy w Homer siebie.
  4. Wyspa Ithaca to program obowiązkowa dla wszystkich, którzy są pasjonatami historii; dobrze, odkryto tu przez archeologów, to należy do XIII wieku pne – można zobaczyć go na własne oczy.
  5. Wyspy Jońskie nigdy nie były, w przeciwieństwie do pozostałej części terytorium Grecji pod panowaniem Osmanów.
  6. W lagunie Balos (ok. Gramvousa) w ciągu dnia wody morskiej zmienia swój kolor do 17 razy (od jasnej do ciemnej szmaragdowej niebieski), podczas gdy pozostałe zaskakująco przejrzyste.