661 Shares 4572 views

Nowe zasady szkolenia w szkole nauki jazdy są już w życie?

Od dawna pogłoski, że na zamiar wprowadzić nowe zasady szkolenia w szkole nauki jazdy. I taka rozmowa jest bardzo zaniepokojony ludzi, którzy chcą iść do tej szkoły do upragnionego prawa jazdy. Cóż, mam dokładna informacja jest znana, i powinien powiedzieć to, aby dać odpowiedzi na pytania otwarte dawno temu.


Kategorie i podkategorie

Tak, nowe regulacje szkolenia w szkole nauki jazdy pierwszą rzeczą sugerować pewne zmiany w odpowiednich przepisach. Na przykład w ubiegłym roku nie zostały wprowadzone wcześniej istniejące kategorie i podkategorie. Jednak w praktyce, zmiany nie są uwzględniane natychmiast. Ponieważ w tym miejscu jeszcze w każdej szkole jazdy nie jest właściwe został przygotowany program nauczania. Musiała zmienić po dokonaniu korekty.

Zatem istnieje kategoria „M”. Człowiek, odzwyczaić profil dostaje prawo kierowcy motoroweru i skutera. Kiedyś było tak: ludzie, którzy posiadali te pojazdy nie muszą mieć tego rodzaju tożsamości. Jednak ze względu na fakt, że zbyt często się wypadek, w którym uczestnicy kierowcy motorowerów i skuterów, zdecydowano się wprowadzić pewne zmiany. Dlatego nowe zasady szkolenia w szkołach jazdy oznaczało, że ktoś jeździć na jednym z tych pojazdów wymaga się zdały odpowiedni egzamin.

licencja przymusowa

Teraz jeszcze przed wejściem konieczne jest wyjaśnienie, czy tej instytucji edukacyjnych licencji. Zaleca się, że nowe regulacje szkoleniowych w szkole nauki jazdy.

Więcej każda instytucja oświatowa tej dziedzinie jest zobowiązany do opracowania własnego programu, a następnie zatwierdzić ją z przyczyn formalnych w policji drogowej. Ten organ publiczny jest zobowiązany do sprawdzenia bazy materialnej szkoły, a także, czy spełnia wszystkie podane wymagania.

W przypadku, gdy nie stawia licencję lub zatwierdzonego programu, student po prostu nie może pozwolić, aby zdać teorię i jazdy w korku. I na oficjalnych powodów.

Na głównych innowacji

Teraz najważniejsze. Nowe zasady szkolenia w szkole nauki jazdy pozwalają teraz na przekazywanie ruchu w badaniu nie jest na „mechanika” i „maszyna”. Dla tych, którzy nie wiedzą, to znaczy nie z przekładnią manualną i automatyczną. To bardzo proste, ponieważ w takim samochodzie, oprócz tego, że skręcić kierownicę, nie trzeba niczego.

Ale tu trzeba wziąć pod uwagę kilka niuansów, które również wymagają nowych zasad szkolenia w szkole nauki jazdy. Osoba (często dziewczynka) jest zobowiązany do napisania oświadczenia, że chce być przeszkoleni na maszynie, która działa pod automatyczną kontrolą. Ale to nie jest jeszcze jeden punkt. Faktem jest, że w tym przypadku będzie stać znak praw człowieka, że ma prawo do zarządzania tylko jeden komputer, który jest ustawiony na „automatyczny”. I to jest logiczne, ponieważ „mechanika” to zupełnie inne urządzenie, a więc o wiele trudniejsze do własnego samochodu.

o ćwiczeniu

Nowe zasady szkolenia w szkołach jazdy również powiedzieć, że od teraz na osobie badanej musiałaby wziąć to ćwiczenie jako „pomostowych roller coaster.” Wcześniej trzeba było tylko samochody z „mechanika”, ale teraz ma ona zastosowanie do „maszyny”, jak również. Pozostałości tradycyjnego trzyczęściowy egzamin – teoria i miasto obwodu.

Ponadto, nowe przepisy dla szkół nauki jazdy zawiera pewne informacje, które byłyby przydatne do badania osób otrzymujących „B” kategorii licencji (ATV). Oprócz tradycyjnych ćwiczeń będą musiały także spełniać bezpiecznego wysiadania pasażerów. Dokładniej, by ją naśladować.

egzamin pytania

Nowe zasady dla szkół nauki jazdy zawiera również informacje dotyczące egzaminatorów. Wymagania te są znacznie trudniejsze. Teraz stać egzaminator może być tylko jedna osoba, która osiągnęła wiek 25 lat i należy mieć wyższe wykształcenie. Oprócz wszystkich wyżej wymienionych, to musi również posiadać ważne prawo jazdy i minimalny Driving Experience – pięć lat. Pochodzą one w życie nowych zasad szkolenia w szkołach jazdy z rosyjskim w 2015 roku. Wcześniej, egzaminator może być osobą, która ma doświadczenie „jazdy siedzenie” został trzy lata.

Również zmienić status dokumentu, co jest dowodem, że uczeń zdał kurs. Gdy uczeń ukończy szkolenie, nie powinien dać dowód, jak to było w poprzednich latach. Odtąd, otrzymał dyplom, który jest taki specjalny, jako „kierowca pojazdu”. Nawiasem mówiąc, instytucje zewnętrzne w takim miejscu jest niedozwolone. Osoba zapisaniem na kursy jest zobowiązany do realizacji – musi wysłuchać wszystkich wykładów i nie przegap sesję pojedynczy praktyce.

Zmiany w programie

Nowe zasady szkolenia w szkołach jazdy zaczęły obowiązywać od bieżącego, 2015 roku i od tej samej chwili i zmienił program. Teraz teoretyczne minimum, które musi przejść studentów, wynosi 84 godzin treningu. To będzie teraz zawierać ten etap? Po pierwsze, podstawy przepisów dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego. Po drugie, zasady ruchu drogowego. Po trzecie, psychologiczne i fizyczne podstawy jazdy. Część czwarta – pomocy medycznej dla ofiar. Piątym elementem teorii – przepisy odnoszące się do bezpiecznego sterowania pojazdu. I szósty, wreszcie, zasady działania maszyny.

To już wejdzie w życie nowych zasad szkolenia w szkołach jazdy. Jednak do tej pory nie przedstawiła żadnych poprawek. Na przykład teraz, w tym czasie teoria jest nadal możliwe, aby uniknąć dwóch błędów. Następnie, w przyszłości planowane jest ustanowienie nowego wymogu. Brzmi on następująco: egzamin teoretyczny będzie liczony tylko wtedy, gdy uczeń nie dokonał jeden błąd. To jest prawidłowa odpowiedź powinna być 20 na 20. Jednakże, do tej pory to tylko pomysł.

W sprawie terminu

Teraz, ile miesięcy trzeba nauczyć się z prawej strony w 2015 roku. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ale na godziny można powiedzieć, co następuje: teoria – 130 godzin; Praktyczne – 56; egzamin – 4 godziny. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie, którzy chcą uzyskać kat B1, musisz oduczyć 190 godzin. najdłuższy okres wymagany do poddania przyszłych kierowców kategorii D (około 257 godzin).

Co o czasie – w tym na różne sposoby. Są szkoły jazdy, które zwiększyły okres szkoleniowy do sześciu miesięcy (co Angers wielu, jak, na przykład, od 70 lat ludzie nauczyli maksymalnie sześć tygodni). Były też takie szkoły, w których można oduczyć tylko 2 miesiące i być dopuszczony do egzaminu. Średni termin – 3-4 miesięcy. Ale znowu, jeden z non wcieleniem idei w nowych przepisów nadal uważa się przedłużyć do sześciu miesięcy.

koszt

Innym ważnym zastrzeżeniem. Koszt w 2015 roku była wyższa. To prawda, że były regiony, w których stara cena (czyli 25-28 tysięcy rubli). Obejmują one, na przykład, Krym, które już stosuje się obecnie, że przedłużający się czas przejścia. Ale przede wszystkim, ceny wzrosły o 30%. W Moskwie, na przykład, w normalnej szkole jazdy oduczyć kierowca będzie kosztować około 45 tysięcy rubli. Ale cena zależy od kilku kryteriów. Na jakim okresie szkolenia, liczby godzin, ile planuje się prowadzić warsztaty i maszyny, na której uczniowie starają się prowadzić. Nie Maksymalna cena za minimum (w zakresie przepisów). Koszt prowadzenia wytyczne szkolnych osiedlić.