261 Shares 6084 views

Co zwiększeniem stężenia prolaktyny u kobiet

Prolaktyna – hormon, który produkuje przysadka mózgowa. W organizmie kobiety w małych ilościach i generuje inną warstwę endometrium. Istnieje kilka rodzajów hormonów: monomer, dimer, tetramer i prolaktyny. W największym stopniu w organizmie zawiera postaci monomerowej.


Mimo nowoczesnych metod badań naukowych, nie ma jeszcze ujawnił ostateczny wpływ prolaktyny w organizmie. Wiadomo, że przyczynia się do rozwoju sutka u kobiet, tworzenie siary, powstawanie guzów piersi płatów i przewodów na piersi, a także wpływ na późniejsze obniżenie aktywności procesu laktacji. Ponadto, prolaktyna reguluje metabolizm wodzie soli w organizmie człowieka. U kobiet, hormon działa również jako środek antykoncepcyjny. Wynika to z prolaktyną podczas ciąży i laktacji ryzyko ponownego koncepcji jest zmniejszona do minimum. Ale kiedy kobieta zatrzymuje laktację lub zakończy on z innych powodów, takich działanie hormonu jest anulowane.

Podwyższona prolaktyna u kobiet w niektórych przypadkach uznać za normę. Na przykład, w czasie ciąży w krwi wzrasta stopniowo jego stężenia. Bezpośrednio przed dostarczeniem jej obniża aktywność i zwiększa tylko początek karmienia piersią.

Jeśli ciąża nie doszło, podwyższona prolaktyna u kobiet może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Ale przed podjęciem jakichkolwiek wniosków, konieczne jest, aby ponownie przejść testy i ścisły post. Konieczne jest również, aby utrzymać stabilność emocjonalną, jak poziom hormonu może mieć wpływ stresu w dowolnym kierunku. Ogromną rolę odgrywa dniu cyklu miesiączkowego w momencie diagnozy. Fakt, że zwiększenie stężenia prolaktyny u kobiet związane bezpośrednio z fazy jajeczkowania.

Objawy zwiększyć poziom hormonu znanego: zmniejszenie libido, wzrost włosów w nietypowych lokalizacjach, trądzik, przyrost masy ciała, zaburzenia miesiączkowania i braku owulacji. Niektóre z objawów scharakteryzować i podwyższona prolaktyna u mężczyzn.

Takie zmiany w organizmie człowieka prowadzi do naruszenia jego wydajności. Kobiety skarżą długotrwałego braku zapłodnienia i minimalnej odprowadzania mleka po porodzie. U mężczyzn jest impotencja lub zmniejszenie erekcji, bezpłodność, powiększenie piersi, a nawet komory siarę.

Zwiększeniem stężenia prolaktyny u kobiet charakter fizjologiczny może być, jak już wspomniano, w czasie ciąży, podczas karmienia piersią, pod wpływem stresu emocjonalnego, po stosunku. Rano, czyli o 5 – 6 rano, podwyższony poziom tego hormonu u obu płci.

Patologiczne poprawa prolaktyny wskazuje na obecność uszkodzenia nowotwory przysadki, naświetlanie klatki piersiowej substancji radioaktywnych, uraz, niewydolności nerek, brak witaminy z grupy B. otrzymujących niektórych leków zwiększa prolaktyny.

Przy najmniejszym podejrzeniu tej patologii należy udać się do lekarza – endokrynologa. Jeśli to konieczne, będzie on powołać dodatkową diagnozę, na podstawie którego ostateczna diagnoza jest wykonany. Leczenie jest powoływany wyłącznie indywidualnie.