677 Shares 2246 views

Chleb żytni – produkt, badany czasu

Chleb żytni jest integralną częścią kuchni narodowej prawie wszystkich ludów słowiańskich. Przez wieki służył jako naturalne źródło witalności i zdrowia, i do dnia dzisiejszego produkt nie jest popularna w folku.


W Rosji, chleb z mąki żytniej z kwaszonego zakwasu chlebowego ciasta w 9 wieku, stał się narodowym chleb. Wszystkie możliwe ciasto przygotowane tylko na podstawie zasłużony krajowym miłości kwaśnego ciasta żytniego. Chleb jest nie tylko czczony jako święty, ale nawet zidentyfikować swoje życie, ponieważ był głównym źródłem istnienia.

Określenie „chleb żytni” obejmuje wszystkie odmiany czarnego chleba, upieczone z rozszerzonym badania, które są wykonane z mąki żytniej. Sama mąka żytnia zawiera wiele użytecznych właściwości. To gwarantuje, że wszystkie rodzaje pieczywa z niego mają bogaty zestaw witamin, węglowodanów, minerałów, mikro i makroelementów, a także błonnika. Na górze wszystkich, mąka żytnia jest bogaty w lizynę – aminokwas niezbędny do organizmu, co stanowi podstawę do budowy białka w organizmie człowieka.

Tak więc, chleb żytni – jest mnóstwo witaminy A, PP, E i witaminy B. On zawiera również żelazo i pół razy więcej niż białe pieczywo. Ponadto, w porównaniu z chleba pszenicy pół żyto więcej potasu i magnezu. Jeśli chodzi o istniejące w niej w dużych ilościach błonnika, to wspaniale oczyścić organizm z toksyn.

Fakt, że ten produkt jest wytwarzany na grubym zakwasie bez drożdży użyciu, dzięki czemu nadaje się do rutynowego stosowania, ponieważ poprawia przemianę materii i obniża poziom cholesterolu.

Jeśli chleb żytni na co dzień występuje w diecie, jest to dobra profilaktyka cukrzycy, a także chorób żołądka i jelit. Produkt zaleca się stosować dla osób cierpiących na anemię, utratę wytrzymałości i niski poziom hemoglobiny.

Składniki chleb żytni i zaczyn

Żytni chleb na zakwasie wykonany z zakwasu żytniego bezpośrednio i ciasta. Do wytwarzania zaczynu potrzebne dwie i pół szklanki mąki żytniej i dwa i pół szklanki wody. Ugniatać konieczność ciasto 600 g wymienionych drożdży, 600 g przesianej mąki żytniej, 210 ml wody, trzy łyżeczki soli, trzy łyżki oleju roślinnego i trzy łyżki miodu.

Przygotowanie zakwasu żytniego

Aby przygotować chleb żytni, należy najpierw zadbać o zaczynie. Aby to zrobić byłoby wymieszać mąkę żytnią wodą (szkło na szkle) jest wymagany. Gdy mieszanina stanie się jednorodna, to musi być odprowadzane do pokrywy słoik ręcznikiem. Więc musi stać gdzieś około dwóch dni w pomieszczeniu o temperaturze otoczenia. Na drugi dzień z zakwasu powinny być utworzone trochę piany. Trzeciego dnia zawartości puszki powinien zdecydowanie emitują bańkę i kwaśny zapach. Następuje ponownie mieszanie mąki, wody i teraz pół szklanki każdego składnika. Otrzymaną mieszaninę należy dodać do podstawowego zakwasu. Całkowita objętość powinna wzrosnąć kilkakrotnie. zaczyn następnie dokładnie wymieszać i zostawić do wyrośnięcia na kolejną noc.

Następnego dnia, zaczyn powinien rosnąć ponownie gdzieś w połowie i kontynuuje pianki i mają kwaśny zapach. W końcu, dodaje się mieszaninę mąki i równowagi wody (szkło), wymieszano i pozostawiono do odstania przez dwa dni.

Gotowy zakwas konsystencja powinna być jak śmietana, smak kwaśny i upewnij się bańki.

Pieczenie chleba żytniego w piekarniku

Upiec pyszny żytni chleb w piecu, należy najpierw przygotować ciasto. W tym celu, przesianej mąki żytniej jest podłączony do oleju gotowego zaczynu, sól, miód i warzyw i ugniata, zwracając się do przylgnąć do rąk miękkiego ciasta. Dobry vymeshennoe ciasto jest rozłożone na dnie naczynia i zwieńczone pokryte ręcznikiem. Pojemność ciasta zostać zwrócone do lodówki gdzieś w ciągu dnia.
Po tym, ciasto powinno wyjść z lodówką, zagnieść, podzielić na kawałki i włożyć do formy, wysmarowanej olejem słonecznikowym. W ciągu trzech godzin od ciasta w formach powinno iść dobrze, wzrost wielkości na dwa lub nawet trzy razy. Piec powinien być podgrzany do znaku – 250. W dolnej części piekarnika należy położyć ognioodpornym pojemniku z wodą. Chleb pieczono przez około dziesięć minut, a następnie Bates do 200 ° C Temperatura pieca i dalej do 40 minut.

Gotowy chleb żytni jest usuwany z pieca i pokryta ręcznik.