300 Shares 9265 views

Pagani Zonda – specyfikacje, zdjęcia

supercar Pagani Zonda Sport powstała w 1999 roku we Włoszech przez Pagani Automobili. To było rzeczywiście samochód wyścigowy, który spełnia podstawowe cechy maszyn biorących udział w konkursach, „Formuła 1” z tą tylko różnicą, że koła samochodu F1 i zawieszenie są otwarte, a model Zonda ukryty pod eleganckim korpusie włókna węglowego.


Juan Manuel Fangio

Mid silnikiem samochodu Pagani Zonda, specyfikacje co jest doskonałe, wyprodukowane do 2011 roku, ale przede wszystkim na zamówienie. Liczbę egzemplarzy wyprodukowanych w ciągu roku nie przekroczyła dziesięć. Unikalny nowy samochód potrzebował nazwy, która byłaby zgodna z jego statusu. Początkowo samochód będzie nazwany na cześć legendarnego biegacza „Formuła 1” Juan Manuel Fangio. Zatem nazwa samochodu chciał dać Fangio F1. Jednak, niestety, Juan Manuel zmarł w 1995 roku, a ponieważ obecny model nie może nosić nazwę pomnika, samochód został nazwany na cześć jednego z wiatrów Argentyny „Viento Zonda”. Otrzymał nazwę Pagani Zonda.

lineup

12 lat od 1999 do 2011, w zakresie Pagani Zonda zawiera osiem wersje: Zonda C12 C12 S, C12 S7, GR, K, R, Cinque i trójkolorowych.

Model C12 został zaprezentowany na Salonie Samochodowym w Genewie wiosną 1998 roku z silnikiem, objętości „Mercedes-Benz” M120 o pojemności 6 litrów i 480 litrów. p., który może osiągnąć prędkość 340 km / h. W 1999 roku, pięć samochodów Zonda C12, z których dwie zostały użyte do testów zderzeniowych zostały zbudowane, a trzy zostały sprzedane po cenie $ +320.000.

Wzór S Pagani Zonda C12 reprezentują nie jest już konieczne. Ta marka po premierze w Genewie stał się znany na całym świecie. C12 był wyposażony w silnik z AMG objętości 7 litrów i pojemności 550 litrów. s., a liczba wydanych egzemplarzy tego czasu osiągnął 16. Wszystkie maszyny zostały sprzedane po cenie równej 350 tysięcy dolarów.

W 2002 roku, był model C12 S7 Pagani Zonda silnik, który ma wyjście 555, l. a. Rozproszenie pojazdu do 100 km / h nastąpiło w trzy i pół sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 360 km / h.

nowsze modele

Zonda GR, model 2004, został stworzony zgodnie z przepisami FIA i ACO regulujących funkcjonowanie wyścigowa sektorze. Waga maszyny to 1100 kilogramów, koła zostały ulepszone skuteczność hamowania poprawiła. Przyspieszenie do 100 km / h nastąpiło w 3,3 sekundy. Silnik był stary, siedem-litrowy z AMG, ale zwiększyła się do 590 litrów. a. Zonda GR oferowane wyłącznie na życzenie.

Zonda F 2005 modelu roku została wprowadzona na Geneva Motor Show jako skrajnej wersji Zonda Coupe. Pojazd był wyposażony w silnik natężonej objętości 7,3 litrów i 602 litrów. a. Przekładnia 6 przekładnia do przekazywania ruchu obrotowego z koła o średnicy 20 cali z oponami 355/30. Przednie koła są nieco mniej niż ich rozmiar był 19 cali, przy 255/35 rozmiaru opony. Jednakże Zonda F cięższa niż poprzednie, a jego przyspieszenie do 100 km / h trwało 3,6 sekundy.

Materiały kompozytowe jako podstawa

Charakterystyka Pagani Zonda R korzystnie różnią się od parametrów poprzednich modelach głównie nowej postaci kompozytu węgiel-skorupowej tytanu. Wytrzymałość i sztywność urządzenia wzrasta, i spadek masy ciała. podwozia ramy pomocnicze są wykonane ze stali chromowo-molibden i prefabrykowane panele zewnętrzne pióra – węgiel Układ włókien MD. elementy zawieszenia ewentualnie Goratsio Pagani zostały wykonane z żeliwa stopu aluminium AvionAl stosowane w przemyśle lotniczym. Wsporniki do połączenia silnika z masy nadwozia, zastosowano stop ergalu. Waga całkowicie zahamować maszynę 1070 kg, które można uznać za osiągnięcie.

silniki

Na zespół silnika AMG Zonda R z układu w kształcie litery V z cylindrów 12, całkowita ilość, która wynosiła 750 l. a. w objętości 6 litrów. W połączeniu z silnikiem pracował sekwencyjna skrzynia biegów marki XTRAC 672 z płatek prędkości przełączania. Czas przełączania wynosiła 150 milisekund. Samochodów wyścigowych przypisano antiwings Ennegi, dzięki czemu można zwiększyć lub zmniejszyć obciążenie aerodynamiczne na drodze bezpośrednio zależny od prędkości pojazdu. Maksymalna wartość Zonda R prędkość wzorem był 390 kilometrów na godzinę. Stało się to możliwe dzięki działaniu rozprysków, zmniejsza wagę konstrukcji. A do prędkości 100 km / h pojazdu przyspieszane do 2,7 sekundy. Na podstawie jego wywrotowej Zonda R R Evo powstał z silnikiem 800 litrów. p., który jest najsilniejszym z całej rodziny Pagani Zonda.

Najnowszy model

Model pagani Zonda Cinque różni się od pozostałych tym, że struktura zawiera praktycznie wszystkie znane materiały kompozytowe. Zonda Cinque jest poligonem do eksperymentów dotyczących wprowadzenia nowych ultra lekkich stopów. Podstawowy materiał, z którego wykonane jednolitej powłoki – kompozyt węgiel-tytanowego. Stop magnezu i tytanu stanowi podstawę do wytwarzania kół i noszy podwozia. Układ wydechowy jest wykonany z nadstopu na bazie niklu – Inconel. Wiele z tych części są formowane z aluminium lotniczego. charakterystyka jazdy Cinque podtrzymywane na odpowiednim poziomie. Prędkość maszyny wynosi 350 km / h, moc silnika w 678 l. a.

Model został wydany w ilości pięciu egzemplarzach na zamówienie.

Najnowszy model Pagani Zonda Tricolore – to, co zostało pokazane na targach motoryzacyjnych w Genewie 2010. Jednocześnie ogłoszono Tricolore związku z rocznicą włoskiej drużyny supergonok. Model ten stał się symbolem 50. rocznicy zespołu i jest oparta na Cinque najbardziej zaawansowanej wersji Zonda wszystkie opcje.

następca

2011 został wyznaczony jako ostatni rok produkcji Pagani Zonda samochodów. Byłem gotowy do prezentacji następca – model Pagani Huayra, który będzie praktycznie nowy samochód i zacznie drugą linię renomowanych firm. Pagani Huayra różne innowacyjne podwozie węglowego materiału tytan wyłącznych opon Pirelli i superreliable firmę BOSCH elektroniki. Huayra koncentruje się na rynku amerykańskim, gdyż to ona prishlost przekazać nowoczesną standaryzację środowiska i podniesienie poziomu bezpieczeństwa biernego. Oczekuje się, że koszt jednej maszynie około $ +1,2 mln zł. Roczna produkcja zostanie ograniczona do 40 egzemplarzy.

Vip-zlecenia

Począwszy od 2009 roku, firma Pagani trwało kilka prywatnych zleceń. Pierwszy bogaty angielski biznesmen stały klient, milioner Pete Sayvel, zakazashy modelu Zonda RS, który całkiem dostosowane do ich cech. Jedynym życzeniem klienta było zmienić ostatnie ogniwo rury wydechowej. Sayvel zadawane cztery dysze wylotowy umieszczony w kwadratowym obramowaniu poziomo i że to miało miejsce w ciągu kilku godzin.

W 2011 roku powstał samochód Pagani Zonda HH dla komputerowego geniusza David Haynemayera Hansson.

W tym samym roku powstał Zonda Rak jako bezpośrednią modyfikację klienta Zonda Cinque z Niemiec, dealerskiej Singen. Na życzenie samochód został pomalowany w jasnym kolorze żółtym, wnętrze kabiny została wykonana z wykorzystaniem bajecznie drogich materiałów. Supercar wyposażony silnikiem o pojemności 720 litrów. a. i ustanowił sześciobiegową sekwencyjną skrzynię biegów z łopatkami przy kierownicy.

Signen umieścić pomarańczową cud w jednym ze swoich sklepów pod ceną 1,9 miliona euro. Przebieg na liczniku maszyny – 90 kilometrów. Pieniądze zainwestowane w ten projekt kilku avntyurny rozliczane nośności, ponieważ prawdziwy kupujący w Signen nie było. Prawdopodobieństwo, że ktoś pójdzie do salonu i kupić samochód, jest dość niska. Jak wiecie, dealerów samochodowych zajmuje się sprzedażą samochodów w przedziale cenowym od 20 do 60 tysięcy dolarów. Cena zaznaczone na karcie Zonda RS, nie wygląda całkiem właściwe. Po tym wszystkim, zwykle Motor Show – to nie jest hala aukcja. Jednak całkowicie wyklucza powodzenie tego projektu komercyjnego jest niemożliwe do przewidzenia awarii nie warto, bo wszystko może się zdarzyć w życiu.