461 Shares 3408 views

Ile czasu jest konieczne, aby stworzyć stronę internetową?

Przekonajmy się, ile czasu potrzeba, aby stworzyć nowy projekt „od zera”.


Najpierw trzeba zrozumieć, że czas rozwoju – jest to dość skomplikowany parametr, pływające i zależy od kilkudziesięciu czynników.

Często w Internecie można zobaczyć reklamy obiecując zrobić wielki site „na 1 dzień!” I prawie nic. Taka reklama jest zwykle przekonuje „gwarancja”. Na stronach, które dostarczają je, można znaleźć dziesiątki stosunkowo dobrych projektów w portfelu, dzięki litery z Gazpromem, rosyjskich kolei i innego na piękny obraz. W tej opowieści, oczywiście, chcemy wierzyć, ale nie zapominaj, że w słowach Ostap Bender „tylko koty urodzą się wkrótce.” W przypadku budynku miejscu to stwierdzenie jest właściwe, ponieważ tworzenie wysokiej jakości, wygodne i miejscu – to stopniowy proces, wymaga wysiłku ze strony zarówno w rozwoju firmy i klienta. Warto zauważyć, że wszyscy klienci są różne, a to powinno być gotowe. Po tym wszystkim, aby złożyć zamówienie na „jakoś to było piękne”, klient będzie prawie na pewno dostać „coś, co wydaje się dobre.” To jest ten moment interakcji, w celu opracowania wspólnej wizji projektu, pomiędzy klientem a deweloperem, i jest zwykle najbardziej „ogranicznik prędkości” stworzenie strony internetowej. Chcę od razu zwrócić uwagę na główne punkty kontaktu między obiema stronami.

Pierwszy punkt kontaktu – to wspólne opracowanie specyfikacji technicznych (TS). Oczywiście, że klient nie jest wymagane, aby zrozumieć zawiłości tworzenia TK, a tym bardziej uczynić go. Jednak podczas negocjacji wersje TK dostarczone przez dewelopera, trzeba najbardziej uprzejmy, aby wyświetlić ją we wszystkich swoich pomysłów i wymagań serwisu. Należy to zrobić jak najszybciej, bo przed podpisaniem TOR ma deweloper jest to technicznie możliwe, aby zacząć budować witryny.

Drugim punktem kontaktowym – zawartość (informacje przedstawione na swoim miejscu). Ten punkt jest często stawia wielu klientów w osłupienie. Po tym wszystkim, z całym pośpiechem w tworzeniu i uruchomienie strony internetowej jest często pomijany jest fakt, że deweloper zagłębia się w zawiłości biznesu klienta w celu uwolnienia bardzo skuteczny produkt, ale nie w celu demontażu struktury i zawartości, zbliża się do wypełnienia. Jest to logiczne: programista lub Content Manager, na przykład, nie może być bez bezpośredniego zaangażowania klienta do wypełnienia w sekcji Informacje „Kontakty” lub „O nas”. Tutaj wszystkie dane muszą być dostarczone do klientów. Ponadto pożądane jest, aby cała zawartość była gotowa jeszcze przed rozwojem serwisu. W tym przypadku opóźnienie w dostawie trwania projektu zostaną wyłączone.

Trzeci punkt kontaktu – projekt dopasowywania witryny. Tutaj kluczową odpowiedzialność klienta. To nie znaczy, że trzeba zgodzić się ze wszystkim, co jest warunkiem dewelopera z napisem „I tak spadają!”. Wcale nie. Oczywiście, konieczne jest, aby sprawdzić, czy wszystko jest brane pod uwagę, to, co zostało porozumienie na etapie podpisania TOR, aby wyrazić swoje życzenia lub wątpliwości. Wszystko to pomoże projektantów sprawiają, że produkt doskonale pasuje klientowi. Ale koordynacja wymaga sprawności i zamyślenie. Po wszystkich korekta może być dokonana przez kilka miesięcy – dążenie do perfekcji jest bezgraniczna, ale musimy zrozumieć, że istnieje jakiś złoty środek, gdzie dalsze szlifowanie konstrukcja daje mały dodatni wynik, w porównaniu do ujemnego, które opóźniają terminy rozwijaniu witryny. W tym przypadku najlepiej jest utrzymywać komunikację poprzez e-mail. Rzeczywiście, w tym przypadku praktycznie eliminuje możliwość wzajemnych roszczeń stron z powodu wolnej interpretacji niektórych aspektów dialogu roboczego.

W przypadku operacyjnego i odpowiedzialnej pracy z klientem we wszystkich trzech wyżej wymienionych punktów, można polegać na zakończeniu miejscu w terminie określonym przez dewelopera, a może nawet wcześniej.

I teraz, że omówiliśmy najważniejsze pułapek procesie rozwoju Powróćmy wreszcie do kwestii rozsądnym czasie.

  • strona promocyjna (strona docelowa) – 10 dni roboczych.
  • Site-karta – 20 dni roboczych.
  • Katalog witryn – od 30 dni roboczych.
  • sklep internetowy (bez integracji produktów i treści) – 35 dni roboczych.
  • Portal korporacyjny – 60 dni roboczych.

Terminy są przestrzegane, jeśli klient przygotował całą zawartość z góry, a podczas negocjacji każdego etapu wynosi nie więcej niż jeden dzień.

Chcę jeszcze raz podkreślić, że punkt jest rozsądny czas rozwoju witryny z indywidualnego projektu. Oczywiście, można uczynić życie szybciej, ale utrata jakości staje się coraz bardziej zauważalne. Należy rozumieć, że kreacje i programiści zespół potrzebuje trochę czasu na zewnątrz, aby zrozumieć wszystkie zawiłości projektu oraz stworzenie prawdziwie jakości produktu. Miejsca jakości Ty i sumienny deweloperzy!