730 Shares 5389 views

Pęcherz zerwania: objawy, leczenie

O dwa procent przypadków prowadzonych przez operacjach brzusznych przypisanych do pęknięcia pęcherza. Organ ten jest rzadko uszkodzony z powodu bezpieczeństwa kości miednicy.


Pęcherz jest wydrążony korpus, w którym mocz gromadzi się po nerki oczyszczania krwi. Opróżnianie pęcherza odbywa się przez wymuszenie mięśnie pęcherza ściennych. To otwiera kanał moczu przez które wyjście moczu.

Uszkodzenie ciała pusty chronić kości miednicy, ale końcówka pęcherz jest pełny za granicą miednicy w górę. To miejsce jest wrażliwa i może być rozdarty na uszkodzenia.

Przyczyny uszkodzeń

Pęknięcie pęcherza moczowego najczęściej występuje w wyniku urazu. Zjawisko to można zaobserwować na penetrujące rany na zimno lub na broni, a także ciężkie złamania kości miednicy, gdy prawdopodobieństwo uszkodzenia pęcherza fragmentów kości. gdy spada na brzuchu Takie sytuacje są obserwowane w wyniku wypadku,.

pęcherza pęknięcia mogą pojawić się podczas procedur medycznych. Na przykład można doprowadzić do rozdzierania cewnikowania cystoskopii gospodarstwa endoskopii. Czasami pęknięcie pęcherza występuje podczas porodu.

Powód różnicy może być zakażenie prowadzi do naruszenia moczową. Najczęściej, opcja ta jest rozwój choroby gruczołu krokowego u mężczyzn, gdy zapalenie prostaty przenoszonych przez strumień moczu i mocz gromadzi się w pęcherzu, powodując skręcenie i następnie jego ściany pęknięciu.

objawy

Objawy pęcherza pęknięcie dzielą się wewnątrz i na zewnątrz. Pierwszy typ jest pokazany:

  • wzdęcia;
  • Mocz zbiera się w jamie brzusznej;
  • ból w dolnej części brzucha, które w ciągu kilku godzin w sprzeczności całej jamy brzusznej;
  • krwi w moczu;
  • oddawanie moczu w małych porcjach;
  • po pewnym czasie, istnieją oznaki zapalenia otrzewnej.

Kiedy zaotrzewnowej pęknięcia pęcherza występuje krwiomocz, bóle w okolicy łonowej, chęć oddania moczu.

Z otwartym rodzaju uszkodzenia obserwowane ból pęcherza wokół brzucha. Ze względu na występowanie bólu, pacjenci zgłaszali napięcie mięśni brzucha, skarżył się na zatrzymanie moczu. Podczas próby, aby przejść do toalety nie jest ból, a część z moczem jest namalowany przez krew.

Podczas przerwy pacjent czuje bańka szok. Gdy uraz fragmenty mogą występować w miednicy włókna krwotok. Z tego urazu, lekarz przeprowadza usunięcie wszystkich zanieczyszczeń i zainstalowane drenaż do drenażu krwi i moczu uwięzionego we wnęce.

Kiedy infiltracja zaotrzewnowej pęknięcia można zauważyć powyżej spojenia. Kilka dni później pojawia ropne zapalenie skóry biorą udział w procesie patologicznym tkanki krocza, udach moszny, podbrzusza. Wraz z rozwojem choroby wzrasta objawy zatrucia. Pacjenta obserwuje się wzrost temperatury ciała, tachykardia.

diagnostyka

W badaniu, pacjent, jeśli nie ma szkody, zawsze będzie historię. Od niej lekarz może sugerować obrażeń ciała. Na przykład, lekarz może zażądać od mężczyzny, który ma historię przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego lub którzy mieli skarg bólu przy oddawaniu moczu. Sugeruje to, zapalenie gruczołu krokowego, co może prowadzić do uszkodzenia pęcherza.

W recepcji, lekarz ma obowiązek określić, kiedy i jak objawy rozpoczął patologię. Może to być naruszenie oddawanie moczu, ciężką lub łagodnego bólu. Pamiętaj, aby określić, jakie procedury medyczne są wykonywane i kiedy. Czasami przyczyną luki jest prawidłowo przeprowadzić cewnikowanie pęcherza, niektóre rodzaje diagnostyki.

Obowiązkowe jest powoływany wykupu moczu. Kiedy krew w jej wstępnej diagnozy mogą być wykonane. Wreszcie pęcherza pęknięcie wykryto po instrumentalnej metody badania.

Aby postawić diagnozę, lekarz opiera się nie tylko na dolegliwości i objawów klinicznych, ale również na tsitoskopii tsitografii danych i innych metod badania. Aby ustalić, bańka łamanie wprowadza się do środka kontrastowego. Kilka minut po jego zastosowaniu jest X-ray.

Przez mianowanie pacjent może przeprowadzić tomografię komputerową. To pozwala otoczyć obraz ciała, a także zobaczyć, gdzie dokładnie jest on uszkodzony, należy zainstalować długość szczeliny.

rodzaje nieciągłości

Diagnoza pozwala na określenie rodzaju nieciągłości. To może być dootrzewnowo, zaotrzewnowej, przenikliwy lub łączy zaotrzewnowej i dootrzewnowo obrażeń.

Dootrzewnowe pęknięcie moczu, pęcherz może prowadzić do zapalenia otrzewnej. Wynika to z faktu, że w jamie brzusznej ją moczu, co powoduje komplikacje. Przydzielony chirurgia awaryjnego, aby ją usunąć. Lekarz wykonuje nacięcie w przedniej ściany jamy brzusznej, przez którą przestrzeń szczeliny zaszywano i uszeregowane w całym gnieździe moczu usunięte. Po zabiegu, pacjent przechodzi do cewnika, przez który odpływu moczu z uszkodzonych organów. Ma to zapewnić, że wszystkie miejsca doliczonym czasie wyleczyć.

W przypadku wystąpienia usterki zaotrzewnowej pęknięcie z boku lub w dolnej części ciała. Objawy rozerwania pęcherza – pojawienie się we krwi w moczu. Zazwyczaj tego typu urazów powstaje, gdy cewnik lub niewłaściwe.

Czasami uraz prowadzi przenikliwy ranę, która wymaga operacji. uszkodzony zazwyczaj znajduje się w pobliżu tkanek, narządów z tego typu.

możliwe powikłania

Konsekwencje pęknięcia pęcherza w różnych przypadkach są podobne. Najczęściej uraz prowadzi do zapalenia otrzewnej i zapalenie szpiku. Rzadsze przetoki, wrzody, utworzone uszkodzoną skórę.

Kiedy pęknięcie następuje krwawienie wewnętrzne. Może to prowadzić do obniżenia ciśnienia, szybkiego impulsu. W przypadku braku terminowego leczenie jest przeprowadzane, patologia może prowadzić do śmierci.

Uszkodzenie pęcherza moczowego prowadzi do wnikaniem drobnoustrojów w tkankach i narządach położonych blisko pęcherza. Ze względu na rozwój mikroflory chorobotwórczych objawów zapalenia wzrasta miednicy, zapalenie otrzewnej, przetoki, niedokrwistość. Możemy mieć nadzieję na pozytywny wynik leczenia terminowego leczenia u lekarza.

profilaktyka

W większości przypadków przerwa występuje wówczas, gdy uszkodzenie dolnej części brzucha. Aby uniknąć uszkodzenia pęcherza powinny być chronione przed sytuacjami, w których mogą być tramirovan brzuch. Konieczne jest również, aby natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeśli chory podczas oddawania moczu.

terapie

pęcherza leczenia pęknięcia mogą być dwóch typów: niechirurgicznych i chirurgicznych. Leczenie zachowawcze jest wskazany do urazów płuc, udarów.

Sposób działania jest przypisany, jeżeli inne leczenie nie daje pożądanego efektu. Zabieg operacyjny towarzyszy cięcia ściany brzusznej, przez którą przestrzeń usieciowanego uszkodzenia. Blisko narządu jest zainstalowany drenaż przy której odjeżdżają mocz i krew.

dieta

łamanie leczenie wymaga zasilania korekcji. Pacjent nie jeść tłustych, smażonych, ostry, słony żywności. Nie można też jeść żywności, które powodują zwiększone wydalanie moczu z organizmu. Z diety całkowicie wykluczyć alkohol, słodycze, dania z mąki. Korzystne są lekkie produkty, najlepiej jest sadzić.

Niespełnienie diecie może powodować ból, rozbieżność szwach i jątrzyć. Aby tego uniknąć, należy ściśle przestrzegać diety podczas rehabilitacji.

Po rozerwaniu w procesie gojenia pęcherza trwa około dziesięciu dni. W tym czasie pacjenta umieścić cewnik, zapewniając prawidłowy przepływ moczu. Po gojenia pęcherza pacjent może wrócić do swojego normalnego życia. Zwykle w ciągu miesiąca ludzie mogą być stopniowo wprowadzane do diety swojego ulubionego jedzenia, picia napojów. Po dwóch miesiącach przerwy zostanie zakończona. Rok później, byłoby niezauważalne miejsce interwencji chirurgicznej na powierzchni żołądka.