898 Shares 7342 views

Wentylacja w garażu z rękami: schemat, zdjęcia

Jeśli masz samochód i garaż, trzeba wiedzieć, jak zainstalować wentylację w garażu z rękami. Program prac prezentowanych w artykule, wyeliminuje błędy.

Trzeba korzystać z wentylacji

Jeżeli pomieszczenie jest słabe krążenie powietrza, spowoduje to gromadzeniu się nadmiaru wilgoci. Powietrze staje się większy i jest szkodliwe dla organizmu ludzkiego. Samochód będzie również cierpią z podobnym klimacie. W wilgotnych warunkach, stalowe elementy konstrukcyjne maszyny mogą szybko rdzewieją i nie. W zimie, odparowanie benzyny i oleju, a także błota i śniegu sprawiły, że powietrze prawie oddychać. Wyposażone wentylacji w garażu z rękami, że system powinien być przygotowany z wyprzedzeniem zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza. Świeże powietrze musi przepływać w obszarze otworu widzenia. Objętość powietrza, która jest pompowana do garażu, a także poza nią, muszą być równoważne.

wentylacja odmiany

Można wybrać mechaniczny lub połączenie naturalnej wentylacji. Ten ostatni rodzaj prostu osiadaniu. Aby to zrobić, to będzie ważne tylko utworzyć ciąg, który przechodzi przez wszystkie pokoje. Na przeciwnej ścianie jest konieczne, aby otwór, umieszczanie ich w różnych wysokościach. Przy ustalaniu naturalnej wentylacji w garażu z rękami, program pomaga w pracy. Otwór, przez który powietrze jest wdmuchiwane do wnętrza garażu, aby znajdować się nad podłogą 20 cali. Podczas gdy okno wydechowe powinny być umieszczone w dachu, lub pod nią.

W celu polepszenia przyczepności, w kierunku otworu rury muszą być połączone, a następnie dostarczenie ich powierzchni wyjścia z garażu. Im bardziej imponująca przestrzeń pokoju, tym większa rura musi być zlokalizowany. zainstalowana wentylacja w garażu z rękami, obwód, który może być skonstruowany niezależnie przy zastosowaniu większej wydajności przy zastosowaniu dwóch rur. Muszą być podgrzewane, aby uniknąć wystąpienia kondensacji w zimie. Naturalna wentylacja jest najbardziej tani i łatwy sposób, aby zapewnić skuteczną wentylację.

Wady wentylacji naturalnej

W przypadku rozliczania wentylację w podziemnym garażu z rękami, system musi być przygotowany wcześniej. Jednak system naturalny ma swoje wady, z których niektóre występują w okresie zimowym. Tak więc, na rury kondensatu występuje lód zaczyna rosnąć, co jest w stanie zmniejszyć otwór przelotowy, skuteczność wentylacji jest zmniejszona. Jeśli obecnego ogrzewania garażu, naturalny system wentylacji nie może być skuteczne.

Charakterystyka układu wentylacji wymuszonej

Jeśli jesteś właścicielem garażu podziemnego, a następnie zainstalować go trzeba wentylację mechaniczną. Korzystanie z takich urządzeń jest to możliwe, aby zapewnić dopływ i odpływ powietrza. Ważne jest, aby pamiętać, że prace nad instalacją takiego systemu kosztować dość drogie. Jednak koszty zostaną zrównoważone przez pozytywnych cech w fazie operacyjnej. Mniejsza objętość garażu, minimalna ilość sprzętu wymiany powietrza mają być zakupione. To oszczędza.

Naturalna wentylacja garażu z rękami tylko na tyle, aby ustawić, ale nie może zapewnić ogrzewanie powietrza, rurami wewnątrz. Wada ta nie ma typu opisanego systemu, który jest wyposażony w grzałki.

wentylacja zainstalowana w garażu z rękami do malowania można stosować o każdej porze roku i nie będzie cierpieć z powodu faktu, że zimnego powietrza do pomieszczenia. Między innymi, system zawiera filtry, jak i fanów. Aby wyodrębnić kanał zostać ustanowiona lub wentylatorów wyciągowych. Pierwszy rodzaj jest zamontowany wewnątrz kanału. Jeśli podasz poprawną instalację takich wentylatory pracują niemal bezgłośnie, a ich życie jest całkiem imponujące.

Zalecenia instalacyjne

Jeśli zainstalowano wymuszonej wentylacji w garażu z rękami, system pozwoli na prace malarskie poprawnie. Jeśli chodzi o modele osi, są one montowane bezpośrednio na ścianie. Poprzez zakup takiego sprzętu, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę parametry, które określają zakres temperatur. Oznacza to, że temperatura, w której urządzenie może być stosowane. Ważne, aby mieć możliwości regulacji prędkości wentylatora, jak również ochronę przed zachlapaniem.

Mechanicznej i naturalnej wentylacji

Jeśli jesteś właścicielem małego garażu, można odwołać się do tandemu mechanicznej i naturalnej wentylacji. Pozwala to na efektywne powietrza i zapisać na zakup drogiego sprzętu. Wentylator można kupić mały, ale on będzie w stanie poradzić sobie ze swoimi zadaniami. Można zastosować typ okapów kuchennych. Zasada opisano planowania układów wentylacyjnych , że wlot powietrza odbywa się w sposób naturalny, podczas gdy powietrze odlotowe przechodzi przez otwór, który jest wbudowany wentylator.

Wyposażenie złożonego układu wentylacyjnego, konieczne jest usytuowanie otworu zasilającego w podłodze, a maską – od sufitu. W jednym z aspektów tego systemu jest brak uzależnienia od umieszczenia otworów zamontowane. Mogą być umieszczone w dowolnym dogodnym miejscu, poziomy w tym samym czasie może być inna. Jako główna zasada oznacza, że zainstalowane obok siebie nie może być dziur. W tym przypadku, obwód zostanie zamknięty i dostawa świeżego powietrza będzie niemożliwe. Użyj takiego systemu jest możliwe przez cały rok, jednak jednostka wentylatora musi zostać przeprowadzona przed kanałach powietrznych.

wniosek

Jeśli zainstalowano wentylację w garażu z rękami (zdjęcie), pomalować przestrzeń auto może być bezpiecznie stosowany. Zaleca się, aby wybrać różne systemy mechaniczne. W przeciwnym przypadku naturalnej wentylacji nie jest w stanie zapewnić prawidłowy odpływ powietrza. Wytyczne te powinny być zadowoleni, jeśli zdecydujesz się na dostarczenie systemu wentylacji garażu.