826 Shares 8129 views

Wysokiej jakości druk sublimacyjny

Pojawienie się nowej technologii druku może poprawić jakość wydruków i sprawia, że ich zakres szerszy. Wśród nich wyróżnia się druk sublimacyjny, której istota polega na rysunku obraz na ceramice, drewna, tkanin i innych materiałów.


Co to jest sublimacja

Sublimację przeniesienie barwnika na gorąco na papierze termicznym. Barwnik termotransferowego odparowuje się, a obraz jest stosowany do taśmy, która jest pomiędzy papierem cieplnej i element grzejny z farby. Tak więc, gdy nie ma tuszu sublimacji fazy ciekłej z gazu natychmiast trafia do ciała stałego. Druk sublimacyjny jest podobna do drukarek atramentowych, ale z tą różnicą, że w tym przypadku każdy punkt jest wyświetlany na powierzchni osadzania, więc obraz jest bardziej realistyczny i stabilne.

Sublimacyjny na tkaninach

Ta technologia druku służy do drukowania na różnych nośnikach. Jednym takim nośnikiem jest tkanina. Najczęstszym druk sublimacyjny na koszulki, koszule, bluzy. Takie ubrania można prać, prasować, a nawet wybielacz. druk sublimacyjny na tkaninie jest przeniesienie obrazu, który jest drukowany na drukarce w szerokości tkaniny, w którym obraz jest jasny, nasycony i stabilne.

Gdzie stosować sublimacji na tkaninie

Przesyłanie zdjęć do ubrań metodą sublimacji jest powszechnie stosowany przez projektantów. Teraz popularnych producentów odzieży dla promocji: t-shirty, bluzki, krawaty, zastosowano logo. Ponadto, dostosowane sublimacji, aby ubrania, szaliki i szale – miłą pamiątką.

Technologia sublimacji na tkaninach

Druk sublimacyjny na technologii odzieży polega na tym, że pierwszy obraz jest przenoszony na papier. Papier jest przesyłany wraz z materiałem do specjalnego urządzenia, które pod wpływem ciśnienia i ciepła przekazuje obraz z papieru, tkaniny. Farba przechodząc do stanu gazowego, wnika w tkaninę, a jego włókna są w stanie stałym. Wszystko to odbywa się w temperaturze powyżej 180 ° C. Obraz staje się odporny ze względu na fakt, że włókna tkaniny rozszerza się po podgrzaniu, w którym barwnik przenika. Stopniowo spada temperatura i porów włókien są zamknięte, więc farby pozostaje wewnątrz tkanki i chroni przed wpływami zewnętrznymi. Sublimacji drukowania wykorzystuje tylko tkanin syntetycznych, ponieważ właściwości nie są naturalne otwieranie i zamykanie porów.

Broszura na kubki

Druk sublimacyjny na kubki pozwala uzyskać wysokiej jakości obrazy. Technologia aplikacja do nieruchomych obrazów (więcej zdjęcia) jest takie samo jak wtedy, gdy stosuje się do tkanin – najpierw na papierze, potem w kubek ceramiczny. W tym przypadku, granice pikseli nie są widoczne nawet po umieszczeniu pod mikroskopem. Kolory są jasne i gładkie przejścia między nimi.

Druk sublimacyjny – jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które są ważne dla jakości obrazu, ponieważ większość z tych kubki lub koszulki są przeznaczone do prezentów dla bliskich i partnerów biznesowych. Dzięki tej metodzie drukowania obrazu uzyskuje się trwałe, a więc niezapomniany.