350 Shares 7509 views

bieganie ucho

Ropne zapalenie ucha jest ropne proces zapalny, który wpływa na błonę śluzową jamy bębenkowej. W tej chorobie, w katarze zaangażowany (w taki czy inny sposób) wszystkich działów, które tworzą ucha środkowego.


Ropne zapalenie ucha środkowego – bardzo częstą chorobą. Jej przepływ może być łatwe lub, wręcz przeciwnie, szybki. W tym ostatnim przypadku, ropne zapalenie ucha powoduje poważną odpowiedź zapalną organizmu. Należy zauważyć, że niezależnie od przepływu, choroba może opuścić proces klejącej, która towarzyszy utrata słuchu, to jest trudne do wyleczenia.

Ostre ropne zapalenie ucha środkowego występuje najczęściej u dzieci w wieku poniżej trzech lat. W tym przypadku, choroba charakteryzuje mniej gwałtowny początek i słaby przepływ. W starszym wieku, mogą być nawroty.

Ropne zapalenie ucha zazwyczaj powstaje w wyniku redukcji ogólnego i lokalnego oporu i coraz zakażeń w jamie bębenkowej. Często przenika do wnęki saprofitycznych mikroflory gardła. W tym przypadku, zapalenie nie rozwija się w normalnej reaktywności ogólnym i miejscowym. Gdy głęboką penetrację lub kontakt z silnie zjadliwych mikroflory, nawet w małych ilościach, rozwija się ostre stany zapalne.

infekcje często przechodzą przez rurę słuchowego. Ucho środkowe wgłębienie nie ma florę drobnoustrojów, które jest spowodowane przez funkcję ochronną rurą śluzówki. W tym regionie, produkcja śluzu, który ma działanie przeciwbakteryjne. Korzystanie rzęskowe nabłonka kosmków są w sposób ciągły w kierunku mucyny nosogardzieli. Wnikanie mikroflory jamy bębenkowej następuje w wyniku zaburzeń funkcji nabłonka ochronnych w przewodzie słuchowym. wystąpić łamanie podczas różnych chorób infekcyjnych, ostre zaostrzenia postaci miejscowego przewlekłych procesów zapalnych w górnych drogach oddechowych.

W rzadkich przypadkach, przenikanie zakażenia następuje przez uszkodzoną błonę z powodu urazu wnęki.

dzieci zapalenie ucha

Choroba może być spowodowana przez przegrzanie lub wychłodzenie dziecka. Przyczyny zapalenia ucha środkowego powinno zawierać również osłabiony układ odpornościowy i słabe karmienia. Należy zauważyć, że istnieje zagrożenie dla łagodne przeziębienia występowania zapalenia ucha środkowego.

Z reguły proces zapalny u dzieci w młodym wieku charakteryzuje się nagłym wystąpieniem. Dziecko może spać doskonale, i obudzić się w nocy z bólu rozdzierającego i nagłe. W ten sposób może wymioty, temperatura może wzrosnąć do czterdzieści stopni. Ponadto dziecko może biegunka, duszność, ból głowy. Cały czas dotyka ucha pacjenta, ale ktoś inny dotyk nie.

Kiedy objawy zapalenia należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Specjalista zbada błony bębenkowej. lekarz może przepisać paracetamol lub inny lek, a także specjalne krople, które mają działanie przeciwbólowe, aby obniżyć temperaturę i zmniejszyć ból. Ich nazwy nie wymienić, bo samoleczenia w tym przypadku jest bardzo niebezpieczne.

Jeśli ból nie znika w czwartym dniu, trzeba ponownie wezwać lekarza. W takich przypadkach, ewentualnie antybiotyków. W tym przypadku, leki te powinny wyznaczyć lekarza. Leczyć dziecko na własną rękę nie powinno być.

Jeśli nie ma gorączki i wydzielina ropna z ucha, lekarz może przepisać mniejszą procedurę. W czasie pracy odbywa ropa usuwania zgromadzonych w głębi bębenka. Po takiej operacji jest zwykle warunek złagodzony.