250 Shares 1420 views

"Ceresit CT-16" (podkład): charakterystyka, opinie aplikacyjne

Primer ST-16 z „Ceresit” producenta jest dość popularny wśród konsumentów dzisiaj. Bez niej byłoby niemożliwe ozdobne powierzchnie tynkarskie i tynk wenecki i nie może mówić. Opisane starter jest stosowany przed nałożeniem dekoracyjną osłonę. Materiał ten ma status jako lidera w swoim segmencie. W naszym regionie, to grunt stał się niemal standardem.


Opinii na temat podstawowych właściwości

Startery ST 16 Kompozycja wodnej dyspersji, która może być stosowana z różnymi rodzajami powłok, w tym:

  • gips;
  • beton;
  • gips;
  • cement;
  • cement i wapno;
  • DSP-board.

Jeśli chodzi o beton, tutaj należy przypisać również napowietrzone. W połączeniu z nim negocjować kurs pary barierę podkładu z tego wskaźnika, pary charakterystycznej bariery AAC. Wartość ta jest w podkładzie nie powinna być mniejsza. W przeciwnym razie, paroizolacji system dzieli wilgoć przenika przez połączenia betonu i startera i gromadzą się na powierzchni. Następnie można napotkać rozmoczony bazę i powstawania grzyba.

Podkłady ST-16, z uwagi na konsumentów, można zwiększyć jakość przyczepności z materiałem bazowym wykończenia. Kompozycja ma właściwości odstraszania wilgoci. Konsumenci jakby paroprzepuszczalna, nie może się pochwalić każdy podkładu. W ramach rozpuszczalników tam, że rozmowy na temat zrównoważonego rozwoju. Kupujący szczególnie podkreślić, że stosowanie mieszaniny można nie tylko w pomieszczeniach, ale również na zewnątrz. Kompozycja jest gotowa do użycia natychmiast po nabyciu. Według aptekach, powinno być trochę zamieszać.

parametry techniczne

Startery ST-16 – mieszanina polimerów akrylowych dyspersji wodnej, które są dodawane do pigmentów i minerałów w procesie mieszania. Konsystencja kompozycji jest dość gęsty, że zawiera pewną ilość pyłu krzemionkowego, który zapewnia chropowatość powierzchni i zwiększa jakość sprzężenia. Gęstość mieszaniny wynosi 1,58 kg / dm3. Użyciu startera może być w temperaturze w zakresie od +5 do + 30 ° C, przy czym dolna granica musi być bezwzględnie przestrzegane.

Przy stosowaniu wilgotność nie może być wyższa niż 80%. Czas suszenia może wynosić od 3 do 6 godzin, co jest przy optymalnej temperaturze powietrza otoczenia. Za metr kwadratowy może być wymagana około 0,2 l podkład kończąc wartość może zostać zwiększona, w zależności od chłonności.

Funkcje aplikacji

Startery ST-16, których cechy, które zostały wymienione powyżej, można stosować, z pewnymi odcienie. Zastosowanie mieszaniny może odbywać się przed nałożeniem tapety lub barwiących ścian. Kompozycja może zwiększyć szorstkość powierzchni. Przed użyciem materiał jest dobrze wymieszane.

Spójność nie nadaje się do aplikacji za pomocą wałka, pędzla powinny być wykorzystywane tylko do tego celu. W tym samym wskazuje na okoliczność więcej i, że jako elementy mocujące należy stosować elementy ze stali nierdzewnej. Zużycie Primer „Ceresit CT 16” za 1m2 zostały wymienione powyżej. Jest to jednak – nie jedyny warunek, który stawia producenta do konsumenta. Między innymi, nie zaleca się rozcieńczać kompozycji z wodą.

W celu sprawdzenia jakości podkładu, warstwa zewnętrzna powinna posiadać krawędź pacy. Jeśli nie pozostało śladu, prace zostały przeprowadzone na tej technologii. Użyj podkładu może być na każdej powierzchni. Pomimo faktu, że materiał koszt jest dość wysoki, to jest wciąż popularne wśród konsumentów. Wdrożony w pojemnikach 10 i 25 litrów, które będzie wystarczające dla 50 i 125 m 2, odpowiednio.

Zakres zastosowania

starterów opisanych powyżej, jest stosowany do obróbki różnych podłoży mineralnych. Zastosowanie kompozycji mogą być przed zastosowaniem akrylowe, silikonowe i mineralne tynki ozdobne. Doskonała upadku na grunt farb przeznaczonych do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Wykorzystanie materiału może być nie tylko na cement, cementowo-wapienne, beton i tynk gipsowy, ale także na silne farb akrylowych i ropy powłok.

Startery ST-16, z których stosowanie jest opisane w podręczniku, stosuje się coraz aparatury systemy izolacji na zewnątrz. Wzmocniona kompozycja jest pokryta warstwą ochronną, które są zastosowane po różne rodzaje plastrów.

Opinie o funkcjach wydajności

Podkład według konsumentów, tym samym zmniejszając zdolność powłoki chłonnego ich wzmacniania i zapobiegający zbyt szybkie suszenie plastrów cienkie mineralnych. Nawierzchnia według konsumenta, stosując starter może chronić przed ekspozycją na działanie warunków atmosferycznych i wilgoci.

W uformowanej warstwie jest doskonała Borne dekoracyjny sam starter gipsu zwiększa niezawodność operacyjną tynki i farby, zapobiegając koloru przepuszczalność szorstką powierzchnię, przez cienką warstwę powłoki gipsowej. Grunt jest biały, który jest przyjemny dla klientów, jak również fakt, że może być barwiony przy użyciu kolorów producenta karty.

przygotowanie powierzchni

Primer ST-16 reakcje, które zostały przedstawione w artykule powinny pomóc w podjęciu właściwej decyzji, nakłada się na przygotowaną powierzchnię. Podstawa musi być zrobione wystarczająco suche i poziom, a także silna. Podłoże powinno być oczyszczone z substancji zanieczyszczających w olej smarowy, tłuszcz, asfalt lany, pyłami i kruchych pokryć. obszary luźne musi obmesti.

Strefa dotknięte chorobą mchu, grzybów i glonów należy oczyścić szczotkami stalowymi i fungicydów pokrywę z tego samego producenta. Dziury i pęknięcia powinny być wypełnione materiałem „Ceresit CT 29”, dzięki czemu na trzy dni przed gruntowania. Aby naprawić można użyć innych materiałów do tego celu. „Ceresit CT-16” stosuje się starter „Ceresit CT 17”, w przypadku podłoży wrażliwych na wilgoć i bardzo chłonne, w tym:

  • płyt wiórowych;
  • płyty gipsowo-kartonowej;
  • tynk gipsowy.

wniosek

Dość często „Ceresit ST-16” jest stosowane na grunt CT-17, co zmniejsza jakość hydrofobowości. Preparatywnej warstwy podkładowej pozostawiono do wyschnięcia na co najmniej 4 godziny. Drzwi, okna, a także inne elementy i sąsiednie powierzchnie, które nie mają być przetwarzane, owijanie taśmy maskującej.

Przed użyciem podkładu miesza się dobrze, jest nakładana na powierzchnię raz za pomocą pędzla. Startera nie jest stosowana za pomocą wałka, nie powinien być rozcieńczony. Ważne jest, aby używać tylko narzędzi ze stali nierdzewnej lub stali, która nie jest przedmiotem tych procesów. Może to być również, na przykład, z tworzywa sztucznego.