159 Shares 6824 views

Sanatorium "Iskra" (Strelna, St. Petersburg): zakwaterowanie, wyżywienie, leczenie i odpoczynek. Centrum Rehabilitacji Pediatrycznej Ortopedii i Traumatologii

– Dzieci są niespokojne, są minut nie może usiedzieć: biegać, skakać, figle. Niestety, ich nadaktywność bardzo często prowadzi do kontuzji. W większości przypadków – to rany, skaleczenia, itd., Nieco mniej – .. złamań. Ale są też przypadki, w których dzieci dotknięte układu mięśniowo-szkieletowego. W rezultacie, mogą rozpocząć chorób, które wpływają na mięśnie i stawy, kości i nerwów.

Zabiegi lecznicze w naszym kraju

Przywrócenie funkcji układu mięśniowo-szkieletowego – jest to długi proces. W niektórych przypadkach, leki na pewnym etapie choroby stają się nieskuteczne. A lekarze przepisują kompleksową terapię, która obejmuje i leczenia uzdrowiskowego.

W naszym kraju istnieje kilka takich dużych instytucji. Dzieci przychodzą do tych ośrodków przez długi czas, aby przejść przez cały kurs rehabilitacji. Co więcej, tak, że dzieci mogą kontynuować naukę i nadążyć za rówieśnikami, w szkole funkcję sanatorium dla dzieci. Pacjenci biorący udział w tych ośrodkach rehabilitacyjnych są wyposażone we wszystko co niezbędne, łącznie z opieką wykwalifikowanego personelu medycznego.

Jak wielu uważa, że jest jednym z najlepszych Sanatorium „Spark” w Strelna. Recenzje pobytu w tym zakładzie w przeważającej części, rodzice i dzieci opuszczają najbardziej pozytywne.

Gdzie znajduje się sanatorium „Spark”

Strelna – wieś, która znajduje się w centrum ortopedii i traumatologii dla dzieci. Samo miejsce jest w pobliżu Sankt Petersburga. On jest znany od czasów Piotra Wielkiego, który postanowił zbudować tu swoją podmiejską rezydencję. Wieś Strelna miało być „rosyjski Versailles”. To małe miasteczko liczące nieco ponad trzynaście tysięcy osób – to miejsce, gdzie turyści przyjeżdżają podziwiać przyrodę i zabytki. I to jest tutaj wbudowany ortopedyczne Sanatorium „Spark”. Strelna usunięte z Petersburga tylko dwadzieścia cztery kilometry. Ludzie przychodzą tu być traktowany nie tylko mieszkańcy północnej stolicy, ale także pacjentów z wielu innych regionach kraju.

informacje ogólne

Obecnie sanatorium „Iskra” (Strelna) jest pozycjonowany jako rekreacyjnym w dziedzinie ortopedii, traumatologii dziecięcej. Posiada własne laboratorium i oddziały kliniczne. Jest też sala do fizykoterapii, fizjoterapii skrzydła, a także oddziałów Biomechaniki, diagnostyki funkcjonalnej i promieniowania. Te dzieci, które przychodzą do ortopedycznej sanatorium w środku roku szkolnego, kontynuować naukę w miejscowej szkole. Młodsi pacjenci są oferowane jako zdrowa żywność, dla ich pracy chirurgii stomatologicznej i zapewnia obserwację psychologiczną.

zasady przyjęć

W pacjenta leczenie w sanatorium „Spark” (Strelna) na koszt budżetu miasta można dotrzeć tylko za pomocą specjalnego programu, który działa w Petersburgu, w celu bezpłatnej opieki medycznej tylko do dzieci – mieszkańców Petersburga. Są one określane tutaj urazów ortopedycznych klinik powiatu na podstawie limitu przydzielone miejsca. Wiele szpitali przepisać również pozwoleń w sanatorium „Spark”. Strelna, który jest centrum rekreacji, znajduje się w napędzie trzydzieści minut z północy stolicy, co jest bardzo wygodne dla tych dzieci, którym trudno wytrzymać długą podróż w samochodzie.

Kierunek w leczeniu karcie sanatorium. To musi być ostemplowane przez instytucję, która wydała go. Przyjmowanie dokumentów i bezpośredniej kontroli małych pacjentów kierowanych do sanatorium, komisja medyczna spędza dni na której wcześniej powiadomić klinikę District.

Kiedy dziecko w momencie zameldowania powinno być: karta sanatorium lub forma №076 / R-14), wyciąg z ksiąg ambulatoryjnych na rozwój dziecka, X-ray i innych badań potwierdzających wyniki diagnozy.

warunki

W rankingu podobnych instytucji Petersburga zajmuje pierwsze miejsce to ortopeda sanatorium „Iskra”. Strelna, na terytorium którego jest zbudowany, znajduje się na pięknym wybrzeżu Zatoki Fińskiej. Na terenie instytucji ma, oprócz budynku medycznej i molo dla łodzi i jachtów, a także krytym basenem.

Teren jest mały, ale wystarczająco komfortowe. To jest trzy i pół hektara. Teren jest w pełni wyposażony i zagospodarowany. Ośrodek rekreacyjny został zbudowany w 1958 roku. Jest finansowany przez budżet. Wszystkie kwestie związane są ustalane przez Komitet Miejski Zdrowia. Przyjmuje dzieci od czterech do siedemnastu. Podczas centrum odzysku, mogą one być od trzydziestu do sześćdziesięciu dni. Żyć w sanatorium może być całoroczny. Ciało odbywa centralnego ogrzewania, jest kotłowni w domu.

Fundusz mieszkaniowy

W Centrum Rekreacji dzieci dzieci są umieszczane w budynku trzypiętrowym. W każdym domu mieszka od czterech do ośmiu osób. W jednostce, dwóch nauczycieli. Pokoje wyposażone są w: każde dziecko otrzymuje łóżko osobowe, stolik nocny, szafę dla dwóch osób. Wszystkie pokoje wyposażone są w komfortową łazienkę z prysznicem.

Hale zestaw mebli tapicerowanych. Tutaj dzieci mogą oglądać telewizję, która znajduje się na każdym piętrze.

Razem Rehabilitacji Centrum Traumatologii i Ortopedii „Spark” ma pięć oddziałów klinicznych, które mogą trwale przywrócić ich małych pacjentów z różnymi chorobami zdrowia lub następstw urazu. Dzieci są umieszczane w rozdzielania w zależności od wieku, a nie w zależności od ich patologii ortopedycznych.

W pierwszym dziale klinicznej i czterdzieści trzy łóżka usług. Jest domem dla dzieci w wieku od czterech do ośmiu lat. Drugi dział kliniczna trwa pięćdziesięciu dwóch pacjentów z dziewięciu do jedenastu. W trzecim może żyć pięćdziesiąt siedem dzieci. Ich grupa wiekowa wynosi od dwunastu do trzynastu. Taka sama liczba pacjentów, ale o rok starszy, zajmuje czwarte blok. W piątym działu klinicznego żyć większość dorosłych. Tutaj pacjenci z szesnastu do siedemnastu.

oddzielając ośrodek spełniają normy sanitarne dla klinicznych placówek ortopedycznych dzieci. Ich rozmieszczenie i wyposażenie pozwala maksymalnie wygodnie otrzymać specjalistyczną opiekę medyczną dla pacjentów, którzy mają ograniczone możliwości ruchowe.

W każdym dziale znajduje się również stanowisko pielęgniarki, gabinety zabiegowe, pokoju nauczycielskim, pokój personel i osobny bufet dla pacjentów i łazienką.

W sumie trzysta pięćdziesiąt miejsc sanatorium. Uzdrowisko jest zawsze gotowy do podjęcia dzieci z rozpoznaniem ostrej aparatu mięśniowo-szkieletowego urazów.

żywność

Podczas odzyskiwania „Spark” ośrodkiem wielu dzieci żyć bez rodziców. Zgodnie z wymogami Rospotrebnadzor, jedzenie w sanatoriach tego typu powinno być pięć czas. Dzieci otrzymują pełne śniadanie i obiad, podwieczorek, kolacja, a nawet późną kolację. Menu jest czternaście dni wcześniej, w zależności od pory roku (zimą i latem, istnieją opcje).

W jadalni sanatorium remontowane. Dla pacjentów z trybu ograniczonej mocy silnika przewidzianą w oddziałach klinicznych. Współrzędnymi naprawczej „Spark” Centrum jest wyposażone we wszystkie niezbędne urządzenia technologiczne dla rozkładu normalnego pożywienia. Menu jest dla trzech grup wiekowych dzieci od czterech do sześciu z siedmiu do dziesięciu i jedenastu do siedemnastu. Podstawowa dieta służy – standardową tabelę №15. W pokoju jadalnym oferuje możliwość wariantów spożywczych, na przykład, hipoalergiczne z całkowitym wykluczeniem różnych alergenów pokarmowych lub celiakii bezglutenowej. Dla otyłych dzieci przygotowujących potrawy niskokaloryczne.

Dieta młodych pacjentów codziennej żywności zawiera wiele świeżych warzyw i owoców. Organizuje proces wykwalifikowana pielęgniarka-dietetyka. Praktyczna pomoc w organizowaniu i monitorowaniu jakości opieki żywieniowej jest stale działający w sanatorium Nutrition Rady.

rekreacja

Centrum Rehabilitacji w infrastrukturę nie tylko mieszkalnych i uzdrawiania ciała, ale również sportową, siłownię, tereny na świeżym powietrzu biblioteki rozrywki. Jest doskonały pokój zabaw dla dzieci. W ciągu dnia dzieci mogą nie tylko grać, ale po prostu spacer po pobliskim parku, pod nadzorem nauczycieli.

szkoła

Sanatorium „Spark” – zakład, w którym dzieci mogą przywrócić swoje zdrowie, bez przerywania procesu uczenia się. Szkoła działa rekreacyjnym. Dzieci mogą być przeszkoleni w niej od pierwszego do jedenastego stopnia na państwowych standardów edukacyjnych. Ośrodek działa piętnaście klas o średniej zajętości czternastu do dziewiętnastu ludzi. Druga klasa, dzieci zaczynają uczyć się języków obcych takich jak angielski lub niemiecki. W sumie dwudziestu dwóch nauczycieli dydaktycznych, z których czternaście dano najwyższą kategorię kwalifikacji. Działania edukacyjne dzieci i obejmuje również pracę klasy, co oznacza istotną dekadę, a także edukację etyczną. Funkcjonowanie w pierwszych i drugich klinicznych wydziałów pokój zabaw dla dzieci wyposażony jest także w komputerach, które pozwala dzieciom uczyć się materiały objęte specjalnymi programami.

Centrum rekreacji – Leczenie

Nowoczesne techniki w sanatorium „Spark”, umożliwiają specjalistom skutecznie wpływać na przebieg choroby układu mięśniowo-szkieletowego. Udaje im przez fizykoterapii znacznie skrócić żywotność odzyskiwania rannych kości. Są szeroko stosowane mianowicie czynniki fizyczne, które wraz z patogenetycznego leczenia daje niesamowite rezultaty.

centrum odzyskiwania uraz ma osiem pokoi do fizjoterapii. Są one wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, który pozwala lekarzom, aby zapewnić skuteczną pomoc nie tylko w głównym choroby układu mięśniowo-szkieletowego dziecka, ale także od współwystępowania innych narządów lub układów.
Ośrodek stosować technikę naturalnego i wstępnie kształtowane. Jak stosuje się w niniejszym opisie, metody fizyczne, takie jak terapia galwanicznego lub elektroforeza amplipuls-, fotohromo-, laser, fotodynamiczną ozokerito- DVM-, milimetrowych oraz UHF terapii, promieniowania ultrafioletowego, dają zdumiewający efekt. Wielu młodych pacjentów są również przewidziane błoto, pneumatycznych i hydro, a także mineralne i kąpiele lecznicze.

refleksologia

Ta skuteczna metoda w tradycyjnej medycynie jest oddziaływanie na punkty akupunktury wielu systemów funkcjonalnych w organizmie dziecka, narządów wewnętrznych, mózgu i rdzenia kręgowego gruczołów dokrewnych i. Centrum Voostanovitelny korzysta z opcji, takich jak igła-refleksologii, magnes, svetopunkturu i Tszyu-, Su-dzhok- i aurikuloterapia.

opinie

Wszyscy rodzice przy wypisie wyrazić głębokie uznanie nie tylko lekarze, ale również personel. Mówimy o dzieciach, które mogą być trudne, aby przyzwyczaić się do nowych warunków. Sądząc po opiniach, personel Ośrodek rozwiązuje ten problem doskonale. Dzieci są tu nie tylko leczenie, ale także troska i miłość. Jeśli chodzi o jedzenie, to jego rodzice oceniano za najwyższy wynik.