826 Shares 4720 views

Rysy na szybie: jak usunąć siebie?

Utrzymanie szyb samochodowych i optyki w optymalnym stanie roboczym jest najważniejsza miara na liście zabiegów profilaktycznych do pielęgnacji samochodu. I dostarczyć powierzchnia powinna nie tylko brud, ale również przed uszkodzeniami mechanicznymi. Oczywiście, nie zawsze w domu, można poradzić sobie z poważnymi urazami fizycznymi, ale małe niedoskonałości dość podatne na eliminację własnymi rękami. Na przykład, w garażu mogą być wyeliminowane przez zadrapania na przedniej szybie. Jak usunąć go bez pomocy specjalistów? Najczęściej problemy te zostały rozwiązane za pomocą polerowania i szlifowania. Obsługa jest prosta, ale wymaga znajomości niektórych niuansów.


powierzchnia Rozwiązywanie problemów

Ta procedura jest zwykle wykonywane przez specjalistów w służbie polowej, ale zrozumienie jego istoty nie będą zbędne dla przeciętnego kierowca, który chce zająć się rysy na szkle z rękami. Rozwiązywanie problemów tym bardziej, że z odpowiedniego sprzętu i mogą być wykonywane niezależnie. Jego celem jest określenie głębokości zera. Przykładowo, drobne otarcia, które mogą nawet być niewidoczne od zewnątrz, mają głębokość około 50-100 mikronów. Zazwyczaj takie wady pozostają wycieraczki lub źle wykonany umywalkę. Radzić sobie z takimi wadami pomoże pasty małych ściernego. W celu całkowitego usunięcia zarysowań z dozorcy do szyby musi używać filcu koło, przetwarza je i wytwarzać wyżej oznacza lekki wykończenie. Średnie nasilenie i głębokość zarysowania uleczalna już gruboziarnistą pastę, aw przypadku cięć głębszych niż 300 mikronów to lepiej skonsultować się specjalistów. Nawiasem mówiąc, użycie krupnoabrazivnyh kompozycji do polerowania, choć wydaje się o wiele bardziej efektywne rozwiązanie problemu, ale jeśli nadużywane może spowodować jeszcze większe uszkodzenia powierzchni szkła.

przygotowanie powierzchni

Wykonawca jest zobowiązany z wyprzedzeniem, aby przynieść wszystkie powierzchnie w odpowiedniej formie. Oznacza to, że muszą być wolne od zanieczyszczeń, pyłu i nie pozostały osad z mydła. I opieka musi być w pełni odsłonić wszystkie części ciała – to minimalizuje ryzyko wnikaniem ciał obcych z sąsiednich obszarów na czystej powierzchni. Inną rzeczą jest to, że zanim konieczne jest rzeczywiste przetwarzanie opuścić otwarte umieszcza jedynie z wadami. Pozostały obszar jest zamknięty film, który jest przymocowany taśmą klejącą lub specjalną taśmą. Jeśli nie jest to pytanie o tym, jak usunąć rysy z szyby dużego pojazdu, zaliczka powinna rozwiązać problem swobodnego dostępu do miejsca docelowego. Nawet jeśli mówimy o małej zwrotnicy, ważne jest, aby przygotować specjalne adaptacje, które ułatwią dostęp do szkła. Zastosowanie w tym przypadku rozszerzenie nie jest zalecane.

Materiały i narzędzia robocze

Prace będą potrzebne trzy główne składniki. Przede wszystkim, jest to pojazd sam do szlifowania. Jest możliwe, aby ograniczyć stosowanie specjalnej maszynie do szlifowania ręcznego typu. To kompaktowe urządzenie, którego moc wystarczy do wyeliminowania zarysowań na szybie. Ale czy to możliwe, aby usunąć rysy z przedniej szyby bez użycia specjalnej pasty? Stwierdzono, że instrukcja jest wygładzona powierzchnia odpędzania w którym wada jest wykonywane przy użyciu narzędzi ściernych o różnym stopniu szczegółowości. Do użytku domowego, pożądane jest, mimo wszystko, aby zastosować miękką pastę z niewielką frakcją. Praca z nich może być opóźniony, ponieważ wpływ fizyczna jest również skromne, ale decyzja w sprawie wniosku będzie ubezpieczania inne kawałki szkła. Innym składnikiem udział w procesie polerowania – jest odczuwalny dysk, który jest noszony na kawałku głowica szlifierki.

polski

Workflow zaczyna stosując pastę. Jeśli zadanie jest wytworzenie spot-specyficzne miejsce, można je ograniczyć. Ale skoro tak wymagający trening został zakończony, to ma sens, aby traktować całą powierzchnię, a także miejsce, w którym zarysowanie utworzoną na przedniej szybie. Jak usunąć defekt polerki? Gdy pasta jest stosowany, może być zawarte w jednostce pracy, wykonując okrężne ruchy delikatnie. Nie trzeba naciskać nie musi być – zwłaszcza jeśli używasz łagodną kompozycję ściernego, pożądane jest, aby wybrać tryb obrotowy przy niskich prędkościach.

W tej pracy najważniejsze jest intensywność mechaniczne ścieranie i jednolitości. Ponadto, nie spieszyć. Aby usunąć rysy z przedniej szyby własnymi rękami z pomocą maszyn, rotacja powinna być około 15 minut. Następnie można przystąpić do końcowego oczyszczania.

mycie

Zmyj nie tyle oznaki produktów czyszczących, jak pozostałych drobnych cząstek ścierniwa. Są one trudne do usunięcia bez specjalnej aparatury – powszechnie stosowanych dla tego sprayu. Z należy traktować całej powierzchni, która poddawana jest polerowania. Aby uniknąć podobnych problemów, gdy końcowe sprzątanie może i odmawia ścierny. Jak usunąć rysy na szybie bez pasty ścierne? można go zastąpić za pomocą kitu kitu lub wosku. Są one często wykorzystywane do głębokich cięć i po prostu wcierać uszkodzonego obszaru bez polerowania.

Dodatkowe zalecenia

Nie powinno być wykorzystywane przez radykalne środki do czyszczenia powierzchni. Zawsze jest stosowanie pokusa potężnej aparatury szlifierskiej z gruboziarnistych past bo takich gwarancji wariant dla eliminacji szkód minut, a to może być nie tylko rysa na szybie. Jak usunąć głębokie wady i chipsy – pytanie w ten sposób można rozwiązać, ale tylko dla profesjonalnych warsztatów. W domu, istnieje duże ryzyko, aby w ten sposób efekt soczewki na powierzchni, z powodu których kontynuowano stosowanie szkła jest niemożliwe.

wniosek

Praktyka pokazuje, że w obecności wysokiej jakości kompozycji ściernego i polerki, nawet laik może usunąć ręce płytkie nacięcie na szybie. Ale głównym błędem, którego należy się obawiać w takich przypadkach ma ona ryzyko wystąpienia innych wad w procesie polerowania. Wyklucza to prawdopodobieństwo może być początkowo poprzez wybór miękkiego materiału ściernego, kosztem których zostaną wyeliminowane zarysowań na szybie. Jak usunąć usterkę bez uszkadzania innych dziedzinach? Wyeliminować możliwość pogorszenia sytuacji pomoże ścisłego przestrzegania powyższych zasad polerowania. I mają zastosowanie nie tylko do przypadków, gdy konieczność radzenia sobie z zarysowań na szybie. Procedura ta jest zalecana w trybie zwykłym do wykonywania niezależnie od widocznych uszkodzeń.