732 Shares 9888 views

Zawór upadłości: objawy i przyczyny problemu

Jak to jest znane, stosowane w masie silnika złożonych systemów. Jeden z nich – mechanizm dystrybucji gazu. Teraz wielu omawiamy problem zwisające pasa lub łańcucha luzu. Ale niewielu wspomina element taki jak zawór. To właśnie ta część jest odpowiedzialna za przyjmowanie palnej mieszanki i spalin. Jedną z charakterystycznych usterek – przepalenia. Jakie są objawy spalonego zaworu? O tym – w dalszej części tego artykułu.

Dlaczego tak się dzieje?

Ten błąd może wystąpić z różnych powodów. A nawet właściciele nowych samochodów nie są ubezpieczone przez wypalenia zaworu. Ponadto, istnieje podobny problem w silnikach wysokoprężnych. Jakie są oznaki spalony zaworu VAZ-2110? Zwykle winowajcą jest zaciśnięty siedzenie. Wszystko to będzie towarzyszył charakterystyczny „ciągnik” ryk silnika. luzy zaworowe muszą być zgodne z normą. Jeśli tak nie jest, istnieje ryzyko wypalenia zaworu. Ten problem może wystąpić w nowoczesnych silnikach. Powodem tego są łamane podnośniki. Jeśli olej przez nich nie przechodzi, luka będzie narażony nieprawidłowo. Wśród innych funkcji warto zauważyć prawidłowo dostrojony HBO (jeśli jest zainstalowany w pojeździe). Podczas jazdy na zbyt szczupły, istnieje ryzyko wypalenia jednego lub większej liczby zaworów.

Co to jest niebezpieczne?

Konsekwencje mogą także różnić się znacznie, od banalnych do nadmiernego zużycia paliwa, a kończąc siodeł wypalenia. W poważniejszych przypadkach wystąpić uszkodzenie głowicy tłoka. Jak to się dzieje? Spalone oznaki nieprawidłowego zawór wydechowy które zostaną omówione później, dzieli się na małe kawałki. W rezultacie, część „płyt” wprowadza się do komory spalania. Więc nie są tyranami i inne uszkodzenia. Przedłużone działanie pojazdu może prowadzić do całkowitej wymiany silnika.

Znaki spalonego zaworem

Na VAZ-2110 i innymi pojazdami, awaria nastąpi trojaczków silnika. Poczujesz się jak jeden z cylindrów przestał działać. stracił również moc znacznie zwiększyć zużycie paliwa. Co zrobić w tym przypadku? Jeśli zawór jest w stanie upadłości, objawy niewydolności towarzyszyć będą niskiej kompresji. Komórka nie wytwarzają żądane ciśnienie do popychania tłoczka. Więc najpierw bierzemy kompresji ręce, odkręcić świece i przemian wstawiony do każdego cylindra. Należy zauważyć, że odczyty uciskowe są bardzo różne w silnikach wysokoprężnych i benzynowych. W pierwszym przypadku, ta opcja jest na poziomie 23-27, w drugim – 10-12. Ale są wyjątki. Na przykład, w obniżonych wartościach znamionowych (stary Radzieckiego wytwarzania, które są zaprojektowane w ciągu 72 minut, benzyna) wartość ta wynosi 6-7 punktów.

Warto zauważyć, że niska kompresja może spowodować grupę tłoka zużyte. Gdy zawór jest w normalnym stanie roboczym. Ale jak zapewnić dokładność pomiarów? W tym celu eksperci zalecają, aby wlać do cylindra za pomocą świecy zapłonowej oraz odrobiną oleju. Użyj strzykawki lekarskie. Ważne jest, że olej roślinny w parametrach linii (lub co zostało uprzednio wypełnione).

Następnie ustawiamy kompresji i połączenia asystent startera odtwarzane w zespole. Sposób jest bardzo prosty – olej ze względu na wysoką lepkość zamknięcia otworu w ścianie cylindra. Więc wykluczyć przypadku pierścieni noszonych. Jeżeli odczyty kompresji oleju poniżej normalnych, to znaczy, że przez zawór nie spalone. Znaki są widoczne tam.

Sprawdzanie iskra

Jeśli ręka nie jest pożądany olej lub strzykawki w celu określenia usterki może być charakter zużycia zapłonowej. Aby to zrobić, powinny wydostać się z gniazda i dokładnie zbadać stan. Świeca będzie suchy, bez powłoki olejowej. Również z odpowietrznika silnika pozostawi powietrze lub dym niebieskawy kolor. Jeśli jest to stosunkowo nowy silnik i objawy spalonego zaworu zostały potwierdzone, to najprawdopodobniej, położyć pierścień.

Jak uniknąć problemów?

Główną przyczyną wypalenia – szczegół praca w trybie wysokiego stresu. Zawór temperatura robocza – około 600-650 stopni. Aby zapobiec przegrzaniu, luzy powinna zostać sprawdzona. Ze względu na niewielką odległość jest tarcie, a w wyniku – przegrzania zaworu. Objawy mogą również wskazywać paliwo złej jakości. Na samochodach gaźnikowych mieszanina jest regulowana ręcznie. Ważne jest, aby uniknąć zbyt chude. To samo odnosi się do pojazdów z HBO. Istnieją dwa główne generacje:

  • Po drugie.
  • Po czwarte.

W pierwszym przypadku, po czym mieszaninę doprowadza się mechanicznie poprzez zawór regulacji „chciwy”. Dostosuj jest bardzo prosta – tap kręcić aż maszyna zacznie grać na zwłokę. Dalsze odkręcić 1-2 obroty. Jest to najlepsze ustawienie. W przypadku czwartej generacji ustawień HBO są przez specjalistów oprogramowania. Jeśli zawór jest w stanie upadłości, przy zakupie należy zwrócić uwagę na jakość produktu. Uszkodzony element nie będzie służył długo. Na zaworze jakościowej wykluczyć różne rodzaje ryzyka, zwiastun i innych wad. Bardzo szczegółowo jest tani, ale instalacja będzie musiał się pocić. Po tym wszystkim, należy wymienić „zaginania” zespół głowicy i następnie mielenie w celu wytworzenia siodła.

wniosek

Więc zorientowaliśmy się dlaczego zawór spala. Objawy przeważnie ograniczone do trojaczków – jeden z cylindrów nie będzie działać poprawnie ponieważ mieszanina natychmiast ucieka na zewnątrz. Aby zapobiec ponownemu wypalenia powinny być odpowiednio dostosowane do gaźnika lub HBO, a także do monitorowania luz zaworowy. Jeśli nie jest charakterystyczny stukot, a potem przerwa jest narażony prawidłowo lub były zapchane podnośniki hydrauliczne.