549 Shares 5950 views

Preparat farmaceutyczny „Baneotsin” (maści)


Preparat farmaceutyczny „Baneotsin” (maści), odnosi się do grupy antybiotyków farmakoterapeutyczne stosowanych miejscowo. Jest to żółtawy jednorodną masę o słodkim charakterystyczny zapach.

Aktywny lek składniki czynne – bacytracyny cynku, siarczan neomycyny. Dodatkowe elementy – wazelina biała i lanolina.

Lek „Baneotsin” (maść) jest połączony lek przeciwbakteryjny stosowany miejscowo. Składa się z – dwóch bakteriobójczym antybiotykiem, zapewniając efekt synergiczny.

Najwyższe stężenie leku obserwuje się w miejscu ich stosowania, wchłanianie aktywnej substancji czynnej przez skórę jest znikomy. Stwierdzono, że ropa, krew i inne materiały biologiczne nie zmniejszają efekt przeciwbakteryjny wytwarzany przez lek „Baneotsin”.

Maść jest wskazany w profilaktyce i leczeniu zakażeń bakteryjnych skóry:

– czyraki, zapalenie mieszków włosowych, carbuncles obszar głowy głowy, ropne hidradenitis wspomaga-, psevdofurunkuleza, zanokcica, piodermii;

– liszajec zakaźnej, zakażone wrzody żylaki, wtórne zakażenia zapaleniem skóry, ropnie i po przeszczepie skóry, przenikające płatka ucha , a także inne zabiegi chirurgiczne;

– zakażenia oparzenia;

– zapalenia ucha zewnętrznego;

– w pooperacyjnej pielęgnacji interwencji chirurgicznej w zatokach przynosowych.

Ponadto, lek ten podlega powszechnie stosowane w kosmetyce (chirurgicznych).

Preparat farmaceutyczny „Baneotsin” (maść). Instrukcje użytkowania

Lek stosowany jest z lekkich ruchów pocierania na obszarach dotkniętych dwa do trzech razy dziennie przez tydzień. Postępując zgodnie z procedurami opisanymi w obszarze problem może być opatrunek z gazy. W razie potrzeby, aby ponownie leczyć wielość stosowania takich środków powinna zostać zmniejszona o połowę.

Maść „Baneotsin” skutki uboczne zwykle nie powoduje. Jednak z dalszego regularnego stosowania, możliwe jest opracowanie miejscowych odczynów alergicznych (zaczerwienienie, świąd, wysypka) Ze względu na zwiększoną wrażliwość skóry pokrywa pacjent. W leczeniu przewlekłego zapalenia mogą rozwinąć uczulenie w stosunku do innych leków.

Ponadto, pojedyncze przypadki, utrwalono takie ogólnoustrojowe działania leku „Baneotsin” (maści), jako vestibulokohlearnogo Urządzenie klęski, ototoksyczności, przewodnictwo nerwowo-mięśniowe blokady. Powyższe działania niepożądane rozwinęły się u pacjentów ze znacznym zaburzeniem integralności skóry.

Oglądany preparat farmaceutyczny jest przeciwwskazane nadwrażliwość pacjenta na bacytracyny, neomycyna i inne aminoglikozydy; poważne i rozległe uszkodzenia skóry (jak może rozwinąć resorpcję leku, co prowadzi do rozwoju efektu ototoksyczne).

Lek nie powinien być podawany do zewnętrznego przewodu słuchowego, kiedy Drumhead pacjenta perforowana. Jest również stosowany w leczeniu zakażeń narządów.

Przedawkowanie leku charakteryzuje rozwoju niepożądanych toksycznych lub alergicznych. Usunięcie blokady nerwowo-mięśniowej wytwarzane preparaty neostygminy lub wapniowe.

Zauważono, że ryzyko wystąpienia efektów toksycznych zwiększa się, gdy pacjent cierpi na poważne upośledzenie funkcji nerek i / lub wątroby.

Nie jest zalecane, aby utrzymać maści w temperaturze powyżej dwudziestu pięciu stopni Celsjusza.