135 Shares 6535 views

Co jest szary. Ling: użyteczne właściwości, uprawy, pielęgnacji i opinie

Zimozielonych roślin, od dawna znany ze swoich właściwości leczniczych, jest absolutnie niewymagających do gleby, które mogą rosnąć w lesie, na nieużytkach i bagna – zwykły Heath. Uroczy, skromny, bezpretensjonalny … Co to jest Heather?

Opis ling

To wiecznie zielone rośliny cykl życia , który jest około cztery dekady. Zewnętrznie niskie (od 20 cm do 1 m) kwiat Heather znamienny rozgałęzienia silnie czerwonawo-brązowy łodygi. Liście są bardzo małe, trójkątne, są usytuowane naprzeciwko siebie. Kwiaty są fioletowo-różowe, zwisające, zebrane w pędzlem jednostronnego. Owoc jest skrzynka (zwykle chetyrehgnezdnuyu) z wielu małych nasion, w której dojrzewanie zachodzi na początku jesienią. Kwitnienia wrzosu, kontynuując prawie całe lato, jest niezwykle czarujący liliowo-różowy widowisko, które urzeka i czaruje się.

Powielanie Heather: Ways

wrzos reprodukcja wykonana na kilka sposobów: poprzez podzielenie buszu, sadzonki i nasiona. Najbardziej prawdopodobne przyszłe rośliny nadają się gleby składa się z piasku rzecznego, torfu i ziemi sosnowego. Pojemność w którym siać nasiona, wymagana jest pokrywa szklana (tworząc mini-parnichok) przed pojawieniem się. Podlewanie wymagana do wytworzenia z natrysku o raz w tygodniu. W ciągu miesiąca będzie młode rośliny wrzos, który dla celów odpuszczania jest zalecana w lecie sprawiają, że świeże powietrze. W osobnym garnku można zdefiniować w kategoriach 8-10 miesięcy.

Rozmnażanie przez sadzonki jest wykonany z najsilniejszych pędów, które zniknęły. Ich cięcie wykonywane jest na koniec lata. Sadzonki szary celu wszczepienia w oddzielnych pojemnikach, z luzem, ciągle wilgotnej mieszaninie składającej się z piasku i torfu w równych proporcjach. Najbardziej wygodne temperatura ukorzeniania +20 o C.

Najbardziej niezawodny i najczęściej stosowaną metodą zwielokrotniania – podział Heather korzeni. Ta manipulacja prowadzi się w sposobie przeszczepiania; ziemnych pokój być podzielony na części, które trzeba siedzieć na osobnej puli. Kolejne przeszczepione rośliny powinny być regularnie podlewane i karmione.

Jak i kiedy sadzić wrzosy

Najlepiej jest sadzić wrzosy w wiosennej (początek maja), na słonecznym otwartej przestrzeni, zabezpieczone przed zimnem, chłodne wiatry. W sezonie, zimozielony ma czasu na dostosowanie się, a do podjęcia zakorzenić przed nadejściem mrozów całkowicie dojrzałe. W ten sposób roślina będzie miała dość spokojną zimę. Heather, sadzenie odbywa się jesienią (wrzesień-październik), może to dobrze zakorzenić i zachwyci ich kwitnienia, ale mogą zostać utracone, ponieważ istnieje ryzyko odmrożenia zimą, ponieważ roślina nie ma czasu na dostosowanie się do zmian temperatury.

Przed posadzeniem bryły korzeniowej jest wymagane obficie aż wszystko zmoknąć wlać. Następnie rośliny sadzi się w glebie: na jeden metr kwadratowy jest zalecane, aby umieścić nie więcej niż 15 lub 8 niewymiarowe jednostek wysokich roślin. Kilka lat miejsce lądowania zostaną ozdobione pięknym wrzosu dywanie.

Kiedy rośnie wrzos w ogrodzie lub w doniczce uprawiany nie więcej niż jeden rok, roślina może przedłużyć cykl życia i następnego sezonu. W tym celu, w tydzień po zakończeniu kwitnienia chcesz przyciąć pędy i określić Heather krzak na świeże powietrze. Następnie trzeba wykonać pełny cykl od nawożenia w połączeniu z przycinaniem. Warto przypomnieć, że hoduje się w Heath domowego często poddaje się zanieczyszczenia przez szkodniki takie jak przędziorki i mszyce; Zbyt wysoka wilgotność może prowadzić do powstawania chorób grzybiczych.

Pielęgnacja wrzos

Co jest szary i jak prawidłowo dbać o niego? W opiece wrzos, w języku greckim oznacza „czysty”, absolutnie nie kapryśny, a długi okres może się obejść bez nawadniania, pod warunkiem, że nie rosną na piaszczystej glebie lub torfowej. W tym przypadku, instalacja wymaga się dostarczenia wilgoci, w przeciwnym razie nie wysychają.

Zgodnie z zaleceniami nawożenia preparatów mineralnych. To jest najlepsza dla nawozu zdrowotnej dla azalii, chcesz używać zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Nawożenie wykonywane każdej wiosny; gdy jest to czyni przygotowania, aby uniknąć upadku na liściach roślin.

Przycinanie pędy wrzosu jest zalecany do trzeciego roku, jesienią, po roślina przestaje kwitnąć. Pędy są wymagane do cięcia nieznacznie poniżej kwiatostanu z małym zdobyciu starego drewna.

Ling: właściwości użytkowe

Uprawa wrzos – to prosty proces i przynosi ogromne korzyści. Jej forma wstępna odbywa się od końca VI do IX – czas, gdy maksymalna liczba pędów zawierające substancje mineralne dla organizmu: witaminy, minerały, kwasy organiczne, flawonoidy. Co jest szary i jakie korzyści przynosi człowiekowi roślinę?

Gotowane na bazie narkotyków ling mają uspokajający, środek dezynfekujący, moczopędne, leki zobojętniające, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, wykrztuśne, napotne, gojenie ran efekt. Roślina przyspiesza krzepnięcie krwi, jest skutecznie stosowane w leczeniu skazy moczanowej, kamicy moczowej, kaszel, zapalenie pęcherza moczowego, gruźlica płuc, żołądka i innych chorób. Sok szary jest skuteczny w migdałków, zapalenie gardła, zapalenie jamy ustnej, stosowaną do płukania gardła pacjenta i jamy ustnej. Heather wrzody żołądka wywar treat, czerwonka, alergie, egzemy i innych chorób. Zewnętrzne stosowanie obu bulionu w proszku z kruszonego kwiatów wrzosu pomaga wrzody otrzymanych ran, oparzeń. Wanny Heather służą do rwy kulszowej, stłuczenia, skręcenia, złamania i obrzęki nóg.

Heather kiedy dbanie o wygląd

Ling, użyteczne właściwości i zastosowań, które wymagają w medycynie ludowej, jest bardzo przydatny do zewnętrznego piękna. Jej napar jest stosowany przeciw wypadaniu włosów (przez tarcie na skórze głowy), aby dać szef włosom naturalny połysk i naturalny grubość.

Wspólna wrzos, rozmaryn, których ujawnienia są zainteresowani ekspertów medycyny ludowej, są doskonałe produkty zawierające wiele przydatnych składników i stosowane w leczeniu wielu chorób.

Przepisy lecznicze z wrzosu

W celu przygotowania bulionu wymaga 20 g kwiatów i liści szary (masa) wlać 200 gramów wrzącej wody oraz czwartej godziny, a następnie w łaźni wodnej. Następnie ostudzić i przecedzić. Środek leczniczy zaleca się stosowanie 2-3 razy dziennie od 70 ml do posiłku. Herbaty ziołowe są doskonałym narzędziem zapobiegawcze, zwiększa odporność.

Co jest szary – znają prawdziwych koneserów tradycyjnej medycyny. Heather herbata ma działanie kojące, wytwarza się z dwóch łyżeczek kwiatów (może być trawa), który najpierw trzeba zalać szklanką wrzącej wody, następnie gotować przez 10 minut, odcedzić i pić w ciepłym stanie na jednej filiżance raz dziennie.

Nalewka Przepis Heather: 10 g suchych korzeni związanych z 50 ml 70% alkoholu; uzyskaną kompozycję wlewów w ciągu 2 tygodni, w ciemnym miejscu. Następnie przecedzić i pić trzy razy dziennie w ilości 30-40 kropli przed posiłkiem.

Skuteczna kąpiel wrzos ma działanie uspokajające. Do ich wytworzenia 50 g trawy powinny być parzona w 7 litrach wrzącej wody. Zaparzać przez pół godziny, odcedzić. Wlać Powstałą tak kompozycję w wannie i ma procesu.

Przydatne okłady wrzos

W leczeniu chorób stawów, zapalenie stawów, reumatyczne zapalenie stawów szary stosuje okłady. W celu wytworzenia wymaganych 1,5 szklanki wrzącej wody wlać łyżkę Heather, stosując termosy. Zaparzenia kompozycji ziołowych w ciągu 2 godzin. Następnie trzeba położyć kilka warstw gazy tkaniny, przepłukać go w naparze i stosować na obszarze zagrożonym przez 30-60 minut.

To cud, miód wrzosowy

Miód wrzosowy jest bardzo cenne. Mając na ciemny kolor czerwony, produkt ten ma bardzo intensywny zapach, ostry smak z lekką goryczą i zawiera w swoim składzie dużą ilość składników odżywczych. W przypadku długotrwałego przechowywania nie krystalizuje i krzepnie pozyskiwania galaretowatą struktury o bogatej zawartości białek. Stosowany jest w leczeniu chorób pęcherza moczowego; z tym produktem skutecznie konkurować z reumatyzm i podagrę. Jest to doskonałe lekarstwo na bezsenność: jedna łyżka w nocy zapewnia spokojny, głęboki sen. Miód wrzosowy jest przydatna dla osób cierpiących z powodu przewlekłych chorób żołądka. Pełni rozwinąć swoje właściwości w leczeniu zapalenia stawów, zakaźnego zapalenia oskrzeli i astmy. Dla osób z objawami alergicznymi jego stosowania nie jest pożądane.

Aby korzystać z Heather do poprawy stanu zdrowia wielu przeciwwskazań. Więc Ling nie jest zalecany do stosowania w chorobach żołądka, skłonność do zaparć, a także indywidualnej nietolerancji.

Zastosowanie wrzosu w innych kierunkach

Oprócz obszarach terapeutycznych, wrzos jest stosowany w wielu dziedzinach działalności człowieka. Z kwiatami do produkcji smaczne wina, przyprawiony likiery i kordiały przyjemne. Dostępny również w taniny układowe właściwości barwiące, aby wierzchołki łodyg są one do barwienia skóry i wełny.

Heather jest cennym pasza dla zwierząt gospodarskich, odżywczo usytuowany pomiędzy słomy i siana oraz zawierające dużą ilość witamin.