741 Shares 4871 views

Laurel: opieka w domu. Uprawa wawrzyn w domu. Laurel – Zdjęcia

Laurel – roślina znana wszystkim. W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie potrawy gotowane bez liści laurowych, nadający żywności specyficzny smak i aromat. Nawet w starożytnym Rzymie, w domu uprawiane Laurel. dla niewymagających ochrony roślin jest prosta, a ponadto jest to dobry pomysł, aby złapać na loggi i balkonów.


Kluczowe cechy

Laurel – opieka houseplant że moc nawet początkujący ogrodnicy. Wzrostu in vivo to drzewo jest w stanie osiągnąć wysokość 18 metrów. Nawiasem mówiąc, można znaleźć przedmioty z wysokości 15 metrów w rejonie Soczi.

Pomimo faktu, że Laurel nie wymaga szczególnej opieki, mimo wszystko, pożądane jest, aby stworzyć najbardziej sprzyjające warunki dla roślin. kultura pokój woli być na słonecznym miejscu, ale w cieniu będzie dobrze rosnąć. Również nie boi się przeciągów i suszę, takich jak rośliny laurowym. Opieka w domu powinny być wykonane tak, że nie doświadczają stresu z powodu braku wody, lub, wręcz przeciwnie, nie cierpią na podmokłe gleby. Laurus jest odporna na choroby i szkodniki, może być cięta, dając wiele formularzy. Wielu ogrodników zarządzać rosną wielkie drzewa, z delikatnym skręconych tułowia.

Różnorodność wawrzynu krytym

Roślina ta ma tylko dwa typy:

  • laurowy;
  • Lavr Kanarsky.

W przeciwieństwie do swojego rodaka, gatunki kanaryjskiej ma dużych liści szerokich, lekko pomarszczonych na brzegach. Ale smak jest nieco słabsza niż szlachetnego faceta.

Istnieje kilka odmian drzew laurowych. Houseplant opieki, który jest dość prosty, jest duże zapotrzebowanie przez plantatorów. Główne gatunki botaniczne ma trzy odmiany: angustifolia, złoty i pomarszczona. Różnią się one od siebie wyłącznie przez kształt i kolor liści.

właściwości lecznicze

Poza tym on aromatyczny, wszystkie znane aromat, liść laurowy ma wiele właściwości leczniczych. Dotyczy to nie tylko liście, ale także owoce. Zawierają one pachnące olejki eteryczne i garbniki. Zatem, wdychanie oparów nalewki wykonane z komponentów roślinnych, pomaga w walce z rakiem.

Ponadto, eksperci twierdzą, że laurowy, opieka w domu, dla którego jest wykonywana prawidłowo, jest w stanie zapobiec rozwojowi chorób, takich jak choroba wieńcowa serca.

Właściwości pielęgnacyjne

Pomimo faktu, że szczególne wysiłki w uprawie lauru nie powstają dla niego jeszcze jedno. W przeciwnym razie nawet to mało wymagająca roślina może umrzeć. Z masą przydatnych cech, może wyglądać bardzo piękne i dekoracyjne, ale wymaga opieki. Laurowy lubi cięcia, opryskiwanie liści. Ciemnozielone liście pachnące, pożądane jest, aby stale zetrzeć utknął na nich.

temperatura

Dla dobrego wzrostu każda roślina, pożądane jest, aby stworzyć warunki do którego jest przyzwyczajony w swojej ojczyźnie. Odnosi się to również do takiego kwiatka jako pomieszczenia laurowym. Opieka w zimie – to przede wszystkim optymalna temperatura (nie wyższej niż 18 stopni). A w styczniu, eksperci ogólnie zaleca obniżenie go do 10 stopni. W związku z tym, w trakcie sezonu grzewczego, zwłaszcza w mieszkaniach z centralnym ogrzewaniem, roślina jest lepiej trzymać z dala od źródeł ciepła.

reprodukcja

Roślina ta, jak wawrzynu, opieka w domu, dla której prowadzona jest prawidłowo, dość łatwo rozmnażać przez sadzonki. Może być uprawiana z nasion, ale procesy i podstawne sadzonki zakorzenić się bardzo długo.

Jeśli zdecydujesz się wyhodować roślinę z nasion, należy sprawdzić nasienie data ważności. Dbać o specjalnej gleby, a należy pamiętać, że do uzyskania dobrego kiełkowania wymagają kilku innych warunków.

Dla większej efektywności doświadczeni hodowcy zaleca się moczyć materiału do siewu w ciepłej wodzie na kilka godzin. Nie należy umieszczać nasiona w głąb gleby, pożądane jest, aby posypać nimi warstwę ziemi i przykryć folia.

Jeśli skokach roślin laurowych, to powinny one być odcięte od tych pędów rok, które nie są jeszcze w pełni odrevesnet. Szkolenia przyszłych sadzonki przeprowadzić wiosną – w marcu lub kwietniu. Przycięte pędy sadzi się w wilgotnej gleby. Pożądane jest, aby usunąć większość liści, pozostawiając dwa lub trzy, które lepiej zostać skrócony. Sadzenie długość materiał powinien być 6-8 cm. W celu lepszego ukorzenienie i szybki pożądane stosowanie bardzo wilgotnego piasku. Do ukorzenienia młode rośliny będą potrzebować około miesiąca.

przeszczep

Przeszczep nie powinny być wykonywane częściej. Nie należy wybierać dla małych drzew dużej pojemności. Jest to najlepiej czuje roślin w małym garnku. Kiedy zbliża się nowa pojemność musi wynosić 4 cm do innych. Przesadzanie powinno być wykonane przeładunkową glinianego grudkę uzupełnić niezbędną podstawę w nowej puli. Po posadzeniu, konieczne jest, aby woda laury. Przeszczep może być przeprowadzone na wiosnę i lato.

posypanie

Wszystkie rośliny wymagają okresowej opatrunek, nawet Laurel. Opieki w domu nie jest wymagane, aby nakarmić drzewo wystarczająco często, aby to zrobić dwa razy w miesiącu w okresie aktywnego wzrostu, czyli od czerwca do września. Dla zastosowania nawożenia azotan, sól potasowa, ciekły superfosfat. Wszystkie nawozy rozcieńcza się wodą.

oświetlenie

Aby zachować piękno i ozdobnych liści laurowych, pożądane jest, aby postawić na jasne, ciepłe, dobrze oświetlonej stronie. Pomimo faktu, że kwiat normalnie czuje w cieniu, kolor może się nieznacznie zmienić, liście nie będzie już taki jasny kolor, a drzewo samo można rozciągnąć i liści poredet.

W pomieszczeniach jest bardzo trudne do osiągnięcia roślin kwiatowych takich jak wawrzynu. Opieki w domu, odpowiednie czynniki naturalne, mogą przyczynić się do faktu, że drzewo zakwitnie. Jednakże, kwiaty miały niezbyt piękny. Zasadniczo, małych kwiatuszków żółte kwiaty o przyjemnym zapachu.

pomocnych wskazówek

Laurel – zakład opieki, która zachwyci nawet dzieci, bo w zasadzie, jest to prawidłowe nawadnianie i lokalizacja. Jeśli nie wiesz, jak prawidłowo nawadniać drzewa ozdobne, zrób to, gdy górna warstwa gleby wysycha trochę. Nie napełniać kwiat, ponieważ nawet skromny laurowy z obfitości wody mogą gnić korzenie.

Przed sadzeniem lub przesadzania należy wykonać drenaż. Starają się powstrzymać od przeszczep-letniej Laury. Jedyną rzeczą, która nie jest bardzo lubiący tego drzewa – to częste przesadzania, korzenie są bardzo wrażliwe.

Jeśli posadzić sadzonki kwiatów, że podczas cięcia Staraj się nie wyciąć przed końcem procesu dużego drzewa, spróbuj popychając go przeciążony. Powstały „heel” przyczyni się do szybszego rozwoju systemu korzeniowego młodych siewek.

Nie zapomnij o wilgotności i spryskać rośliny w czasie upałów dziennie. Spróbuj zrobić to w godzinach wieczornych, ponieważ kropla wilgoci na arkuszach w kontakcie z nimi, aby włączyć światło słoneczne w bardzo silnych soczewek, które mogą być pozostawione na liście poważnych oparzeń, które doprowadzą nie tylko do brzydkiego wyglądu, ale również do ich śmierci.

Nie karmić rośliny w okresie zimowym uśpiony, lub w naturalnym czasie aktywnego wzrostu laurowym nie może rozwijać się normalnie, bo nie mają czasu, aby zdobyć siłę. W zimie podlewanie jest również wskazane, aby zmniejszyć.