141 Shares 9763 views

Alkaline jedzenie: zasady, menu, przepisy kulinarne

Dziś, można często usłyszeć od dietetyków, że żywność nie powinna być tylko wyważone białek, tłuszczów i węglowodanów, ale także mieć prawo PH. To nie ma nic, ale równowagi między kwaśnych i alkalicznych środków spożywczych. Jaka jest różnica między nimi, i jak wpływają one na stan ludzkiego ciała? Dziś jesteśmy z tego i zbadamy.


fizjologia bit

Ludzka krew ma odczyn zasadowy charakter, odgrywa ważną rolę dla prawidłowego przebiegu procesów metabolicznych. Aby utrzymać poziom pH na odpowiednim poziomie, konieczne jest, aby jeść. Dieta wyodrębniono 80% produktów alkalicznych i 20% kwasu. Jednocześnie przeciętny Rosjanin uzyskuje się zazwyczaj przeciwnie. Dziś będziemy mówić o tym co zasadowej żywności, i jak to może wpłynąć na kondycję organizmu.

Naruszenie PH i jego konsekwencje

Metabolizm kwasów spożywczych są utworzone (moczowego, kwas mlekowy), oraz, oczywiście, reagują chemicznie z alkaliami krwi i limfy. Reakcja zobojętniania następuje. Jednakże, jeśli kwas zdominowany przez produkty genów, organizm nie może poradzić sobie z nimi w diecie. Zaczyna się zakwaszenie organizmu, a my czujemy zmęczenie i bóle głowy, utrata apetytu i napięcia nerwowego.

Są też inne znaki, dzięki którym można zrozumieć, że pilna potrzeba opanowania zasadowej diety. W celu zmniejszenia kwasowości ciało wykorzystuje sód. Czasami zapasy nie wystarczy, a gdy poziom pH przekracza limit, jego neutralizacja jest wapń. Dobrze, jeśli jest w wystarczającej ilości pochodzi z pożywienia, ale coraz częściej jest ona zmyta z zębów i kości. Prowadzi to do rozwoju osteoporozy.

Ważne jest, aby wiedzieć,

Nie tylko zdecydować do czynienia z faktem, że taka dieta alkaliczna. Przewlekłe nadkwaśność – jest nieprawidłowy stan, w którym przyśpieszenie procesów degeneracji i starzenia. Powinieneś wiedzieć, że wszystkie toksyny w naszym organizmie są w kwasach formularza. Aby zapobiec ich gromadzeniu, należy jeść żywności, które są przeciwstawne.

Dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, które produkty spożywcze są kwaśne i które są alkaliczne. Wapnia, magnezu, sodu, potasu, żelaza i manganu zawarte w żywności, tworząc efekt alkaliczny. Jednak siarki, jod, fosfor, kwas mlekowy, w przeciwieństwie do promowania zakwaszenie. Alkaline żywności oznacza, że rozumie dobrze, że jest jedzenie i jak to wpływa na stan ciała.

zrób listę

To powinno być codziennie w kuchni, w jego oczach, aż nauczysz się podzielić na dwie kategorie produktów. dieta kwasowo-zasadowej jest zrównoważony, to nie jest dieta, która polega na całkowite wyeliminowanie jednego na rzecz drugiego. To po prostu inny sposób na życie. Analizując listę kwaśnych pokarmów, zaczynamy rozumieć, że stanowią one podstawę naszego pożywienia. Należą do nich:

 • Wszystkie słodycze i cukierki, które zawierają cukier biały. Starają się szkolić się do picia herbaty ze słodyczą fruktozy, dat i miodu.
 • Wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego. Ta lista jest bardzo długa, ale każdy jest tak oczywiste, że jest to mięso i jaja, ryby i drób.
 • Mleko i produkty mleczne zajmują również zaszczytne miejsce wśród potencjalnie kwaśne.
 • Wszystkie zboża i rośliny strączkowe, które są tradycyjnie uważane za zdrowe jedzenie.
 • półprodukty.
 • Tłuszcze i oleje, a wraz z nimi wszystkie potrawy smażone.
 • Orzechy i nasiona.
 • Herbata, kawa i alkohol i napoje gazowane.

Kwasu i żywności zasadowej powinny być w naszej diecie na codzień. Żaden z nich nie może być uważane za szkodliwe, a następnie całość proporcjonalnie. Powyższe produkty są użyteczne w małych ilościach, a ponadto muszą być uzupełniane z dodatkami, który jest w stanie zneutralizować kwas wytwarzany.

pokarmy zasadowe

Nie ma nic nowego do Ciebie, nie są otwarte. zdrowe zasady żywieniowe dochodzić absolutnie to samo. produkty zwierzęce (mięso, masło, mleko) powinna wynosić 20% z posiłku i najlepszy dodatek do nich warzywa. Lista pokarmów zasadowych obejmują wszystkie owoce, w tym owoce cytrusowe, więc nie bój się jeść pomarańcze i pić herbatę z cytryną. To również może zawierać wszystkie świeże warzywa i zielone korzenie. Jedynymi wyjątkami są rośliny strączkowe. Ale proraschonny ciecierzyca lub zmienia swoje właściwości na przeciwny, więc mogą być bezpiecznie spożywane.

Uzupełnień i użyteczne komentarze

Jak w przypadku każdej reguły istnieją również wyjątki. Na przykład, wszystkie ziarna są umiarkowanie kwasowa, ale liczba ta zwiększa się po rozdrobnieniu. W związku z tym ryż brązowy i zielony gryka są bardziej korzystne. Niestrawny fasoli kiełkowania w stają się mniej kwaśne. Świeże, surowe mleko jest zasadowy, gdy ogrzewany lub gotuje się kwaśny.

Zasady diety alkalicznej

Jeśli nigdy nie myślał o pH produktów, organizm nie może być w porządku. W związku z tym, będzie wymagane pewne środki, aby doprowadzić go do porządku. Najczęściej alkaliczne dieta trwa około 3-4 tygodni, przez które organizm ma wystarczająco dużo czasu, aby oczyścić toksyn z kwasem.

W rzeczywistości, dieta trudno nazwać. Najprawdopodobniej po prostu powtórzyć zasad zdrowej diety. Rezultatem jest klasyczne baterie alkaliczne. Menu opiera się na stosunku 80% produktów alkalicznych i 20% kwasu. W tym przypadku, trzeba jeść powoli, delektując się każdym kęsem i żucia. Po posiłku jest dopuszczalne, aby napić się herbaty ziołowej, ale po godzinie 19:00 powinny dać organizmowi szansę na odpoczynek.

Musimy zacząć dzień z żółtych i zielonych warzyw, a wegetariańskie mogą być spożywane na surowo lub gotowane. Najlepszym rozwiązaniem – to sałatki, które są wypełnione olejem naturalnym lub soku z cytryny. Warzywa i owoce suszone uzupełniać inne potrawy. Dwa razy w tygodniu można jeść ryby, mięso z umiarem codziennie, płatki trzy razy w tygodniu.

menu główne

Ostatecznym celem jest naturalna dla środowisku zasadowym ciało. Odżywianie odgrywa bezpośrednią rolę. Tak, notorycznie 80% diety powinny stanowić dla następujących produktów spożywczych:

 • Ziarna: gryka i brązowy ryż i owies.
 • Owoce: prawie każdy, to może zawierać wapno i cytryny, awokado, gruszki, figi i daktyle.
 • Warzywa: największa kategoria. Można gotować dla siebie, pieczone ziemniaki, kalafior, buraki i czosnku, świeże warzywa, ogórki i pomidory.
 • Orzechy, pestki dyni i nasion słonecznika, migdały i orzechy włoskie.

Uzupełniać swoje produkty kwasowe. Można je podzielić na trzy grupy.

 • produkty ziołowe, które obejmują roślin strączkowych, orzechów i ziaren.
 • Białko.
 • Napoje. Ta kawa i herbata.

Trzy zdrowej diety wieloryba

Mamy jeszcze ostatni problem, dowiedzieć się, jak zorganizować z oferowanych produktów, smaczne i zdrowe diety alkalicznej. Przepisy, które pomogą Ci zrobić to tak, że twoja rodzina nie będzie sobie nawet sprawy, że przylega do konkretnej diety. Zatem warzywnego jest głównym składnikiem. Smaczne i pożywne, powinien on być stosowany tak często, jak to możliwe. Potrzebne będą 2 szklanki czerwonego ziemniaki, brokuły, szpinak, seler i cukinia. Wszystko to musi być cięte i składany na patelni, wlać dwa litry wody i gotować do miękkości około 30 minut. Przecedzić bulion i przechowywać w lodówce.

sałatki warzywne – to drugie danie, które powinny być na stole codziennie. Potrzebne będą trzy pomidory, kalafior, ogórek i winogrona, a także olej roślinny. Aby zwiększyć wartość odżywczą można dodać gotowane jajko czy kura. Kalafior konieczność wstępnej wrzenia w słonej wodzie i podzielić na kwiaty. Wszystkie pozostałe składniki pokroić w kostkę i doprawić masłem.

Można zmienić zakres produktów, do podjęcia buraki i marchew, seler, ziemniaki i świeże zioła, jeśli jest to pożądane.

desery

bateria alkaliczna zasady nakłonić do porzucenia wyrafinowane słodycze, ale tak chętni do pieścić się z czymś smacznym. Mamy zwrócić uwagę piękny sałatkę owocową, która może również służyć jako samodzielne danie, śniadanie lub podwieczorek. Wytnij gruszka i jabłko na małe kawałki, dodać figi, orzechy drobno posiekać. Pozostaje być rozszerzona do sałatek lodziarnie miski i dodać środek łyżką jogurtu o niskiej zawartości tłuszczu lub kwaśną śmietaną.

Co otrzymujemy w wyniku?

Trudne przejście do nowego stylu jedzenia, jeśli nie wiem w 100%, że daje. Dieta alkaliczna pozwala już po pierwszym tygodniu zwrócić uwagę na poprawę stanu skóry. Ponadto prawidłowego trawienia, wzdęcia i wzdęcia zmniejszona. Osoba odczuwa przypływ energii, poprawia koncentrację uwagi i pamięci. Poprawiły nastrój i chęć do słodyczy, kawy i alkoholu maleje.