696 Shares 2434 views

Odkryj główne powody, dlaczego dzieci płaczą

Wielu rodziców są zainteresowani pytaniem: „Dlaczego dzieci płaczą?” Kiedy dziecko jest jeszcze bardzo małe, płacz – to jedyny sposób, aby komunikować się ze światem zewnętrznym. Nie ignoruj płacz dziecka, i starają się znaleźć i wyeliminować jego przyczyny, które może być kilka.


Co może spowodować, że dziecko płacze?

  • Głód. Jeśli dziecko piersią, a następnie podłączyć go do piersi, nawet jeśli nie w ostatnim czasie. Po tym wszystkim, to rośnie, a co za tym idzie, jego rosnących potrzeb energetycznych. Starsze dzieci mogą też płaczą, kiedy chcą jeść, bo głód może wystąpić ze względu na fakt, że dziecko jedli mniej pozycję podczas karmienia lub wielu aktivnichal i spędził wszystkich zasobów kalorii. Temperatura otoczenia i nastroju mogą również wpływać na zapotrzebowanie organizmu na żywność.
  • Mokre lub brudne pieluchy. Dziecko może płakać jeśli siusiu lub popełnienie aktu defekacji.
  • Zimno lub na gorąco. Dzieci są bardzo wrażliwe na temperaturę otoczenia, ponieważ ich termoregulacji nie jest jeszcze w pełni rozwinięty. Jeśli skóra odwrócił różowy koc dziecko lub przykryć wilgotną od potu, a następnie rozebrać go. Jeśli rąk i stóp okruchy ostygnięcia, następnie owinąć i wcisnąć go do niej ogrzać ciało. Pomieszczenie, w którym dziecko musi być wentylowane i mają temperaturę komfortową dla niego. Ale nie tworzą projekty! Wybierz ubrania wykonane z naturalnych materiałów, dzięki czemu skóra dziecka oddychać.
  • Ból. Dlaczego dzieci płaczą podczas karmienia? Starannie zbadać dziecko usta. Ból może powodować: zakażenie, choroba ucha lub ząbkowanie. Jeśli znajdziesz się w ustach dziecka białe plamy lub nadmierne zaczerwienienie, a następnie pokazać je lekarzowi.
  • Kolka. Dlaczego dzieci płaczą po karmieniu? Powstawanie przewodu pokarmowego zwykle trwa do trzech miesięcy. W tym czasie, wzdęcia dziecka towarzyszą kolki jelitowej. Dzieci płaczą i Suchat nogi, próbując wcisnąć je na brzuszku. Nie rzeczy leki dziecka, ponieważ zdarza się, kolonizację mikroflory pożytecznych bakterii, które w przyszłości będą brać udział w trawieniu. Zastosuj ciepłą pieluszkę na brzuchu i pomóc mu pozbyć się gazu. Nóżkami naciskać jeden po drugim, a następnie wraz z jego brzuchu. Skok w prawo. Jeśli dziecko jest karmione piersią, wyeliminować ze swoimi żywności diety, które powodują fermentację i wzdęcia.
  • Zapalenie. Dlaczego dzieci płaczą podczas oddawania moczu? Występowanie zapalenia układu moczowo-płciowego, dziecko może wywołać ból. Pokaż go do lekarza.
  • Lęk. Jeśli dziecko płacze przez sen, może to być wynikiem nadmiernej stymulacji ciągu dnia lub neurologicznych zaburzeń i inwazji pasożytniczych. Zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe mogą również zakłócać sen dziecka. Przed pójściem do łóżka nie bawić się z nim zbyt aktywnych gier. Jeśli dziecko płacze we śnie bardzo często, należy skonsultować się z pediatrą.

Duże dzieci też płaczą z różnych powodów, ale mogą powiedzieć sobie, że są martwi, a w tym przypadku pomoże psychologa dla dzieci. Nie ignoruj płacz swojego dziecka, pomóż mu!