695 Shares 3774 views

Norma nasion lucerny na 1 ha. rozstaw

W rolnictwie, są szeroko stosowane traw pastewnych. Jednym z nich jest lucerna. Służy ona jako odpowiedniego materiału na paszę i stosowania pastwisku. Aby uzyskać maksymalną wydajność kultury w praktyce rolniczej do obliczenia właściwego przepływu nasion: ilość nasion lucerny na 1 ha.

Co uprawiane lucerna

Rośliny strączkowe idzie na paszę w postaci zielonej, zbierane jako siano, kiszonki i sianokiszonki. Wykonana jest z mączki z trawy i witaminy pigułki, które są następnie dodawane do paszy dla zwierząt. Do takich celów lucerny kosić pierwszy występ na scenie pąków kwiatowych.

Aby uzyskać wysokiej jakości kiszonki, zbierając kultury wytworzonej podczas kwitnienia. Właściwości biologiczne, jest zielona trawa. Dzięki specjalnym kosiarki kruszenie metody.

Istnieje automatyczny grabie palec, aby przyspieszyć suszenie siana. Prawidłową wentylację i przetrząsania promować wysuszenie.

Istnieją dwa główne sposoby kultywowania kultury pastewnych. Lucerna stawka wysiew na 1 hektar będzie zależeć od tego, co cel jest realizowany w jego stosowania i jaka metoda jest stosowana, gdy jest zasiane. To samo można powiedzieć o szerokości rzędów.

Według jakiego kryterium jest określana przez szerokość między rzędami

  1. Niektóre agronomów powiedzieć, że szeroka nawa zmniejszyć siano upraw. Kiedy rośnie lucerna dla odległości do paszy dla zwierząt jest ograniczona. Optymalne – 11 cm.
  2. Aby lucerny, jak również każdej innej kulturze, wydał owoc, potrzebuje odpowiednich warunków. uprawy zagęszczone nie dają dobrych rezultatów. W celu uzyskania z nasion rzędy rozciągają się od 60 do 100 cm. Stwierdzono, że trzpienie się grubsza i bardziej stabilne w odniesieniu do tej zasady. Sama roślina jest dobry oddział że tworzą duże kwiatostany.
  3. Należy pamiętać, że szerokość między rząd jest również uzależniona od warunków klimatycznych. Na obszarach suchych polecić rzadki częstotliwość stojących pędów.
  4. Czasami zagęszczony upraw ze względu na wysokie skażenie pól.
  5. Podczas opieki kultury mechaniczne rozszerzenie przejścia.

Siewu lucerny pod osłoną

Podpokrovny siew – to dwa lub więcej kultur uprawnych na tym samym miejscu. Podpokrovnym uważany za roślinę, która pozostaje po zbiorach w zimie głównym (powłoki). Zaletą tej metody – racjonalne wykorzystanie terytorium.

Siew. Przeprowadzić wczesną wiosną. Papier używany zernotravjanogo plantator. Zmniejsza to ilość materiału, w postaci hodowli głównej i pomocniczej. Oni są wysiewane w tym samym czasie, metody komórkowym. Pomocnicy rośliny są żyto, owies i pszenica. Siew lucerna 1 ha pokrycia – 9000000 odpowiednich nasion.

Powszechne stosowanie jest tzw kawałki. Mieszaninę nasion na ogół składa się z 3 rodzajów upraw. Konkurencyjne odpowiedniki dla lucerny i kostrzewy są Ostrets. Doskonałe jest on połączony z koniczyny czerwonej i Timothy. Wysiewu lucerny na 1 hektar w mieszankach ziołowych – 4,5 miliona nasion.

Obchodzi. Szybka czyszczenie materiału powłoki dalszego przyczynia się do pełnego rozwoju lucerny.

Kiedy pokrywa jest przekrzywiona, konieczne jest, aby nawóz.

rozstaw. Na utrzymanych pól pozostawia 20-22 cm odległości między rzędami.

Ważne. Zabrania zasadzić lucerny ze zbóż ozimych. Wiosną są szybko się rozwija, a dławik zbiór karmy.

Plon zielonej masy jest zależna od tego, jak szybko lucerna konkuruje z roślin okrywowych. Czasem hamują rozwój systemu korzeniowego i nadziemnych częściach roślin. Aby uzyskać pożądany rezultat wysiewu lucerny na 1 ha, zwiększa się o 20%, a szybkość towarzyszących hodowli zmniejsza się do 50%.

Wysiew lucerny bez pokrycia

Oddzielna uprawa lucerny promuje obfite gromadzeniu masy traw. Pędy czuć swobodniej i tworzą zwartą grupę. W niektórych miejscach w sprzyjających warunkach, koszenie zielonej masy odbywa się w kilku etapach. Metoda ta jest skuteczna, gdy lucerna jest uprawiany na sianie. Wysiewu lucerny na 1 ha, – 15 kg.

Siew. Wczesną wiosną przed sadzeniem lucerny leczonych herbicydów ziemię. Pamiętaj, aby przeprowadzić prace nad przygotowaniem gleby przez zmechanizowanych przyczep.

Obchodzi. Jest stopniowo kontrolę chwastów. Po obszar ringed siewu walcowane w dół za pomocą rolki. Frezowane vspushivaet urządzenie techniczne warstwy ornej. Po tej obróbce, liczba chwastów i szkodników jest znacznie zmniejszona. Późniejsze interwencje do koszenia chwastów. Jest Wycina po osiągnięciu pewnej wysokości, tak aby nie zaszkodzić podstawowej kultury.

rozstaw. W niektórych obszarach praktykowane odległości między rzędami 50 cm.

Zastosowanie roślin okrywowych

Siew roślin okrywowych – jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów ochrony gleby przed degradacją. W zależności od lokalizacji pól i wpływem warunków klimatycznych żyznej warstwy gleby wpływa na różne rodzaje erozji.

W obszarach o suchym klimacie i braku roślinności na polach jest dominującym erozji wiatrowej. Erozja wodna jest dominujący w górzystych obszarach, gdzie występuje nadmierne opady.

Czynnik ludzki przyczynia się do zmian w składzie i jakości gleby. Wiek osiągnięcia technologiczne odegrała rolę, to miało negatywny wpływ na stan fizyczny i chemiczny ziemi. Obejmujące rośliny ziołowe mają właściwości regeneracyjne.

Uprawa nasion lucerny

Doświadczeni agronomów wierzą, że poprzez poszerzenie przestrzeni dla rosnącego lucerny można utworzyć rezerwę próchnicy w glebie i zwiększyć płodność. Pogląd ten wynika z faktu, że hodowla jest zdolna do wiązania azotu z powietrza. Korzenie i gnicie roślin i wzbogacać tych dziedzinach niezbędny element.

Częstym problemem jest brak nasion roślin pastewnych. Hodowcy rosną najlepsze odmian nasion lucerny z maksymalną wydajnością.

Siew. Przede wszystkim stworzyć plac z najbardziej odpowiedniej diety. nawozy fosforowe są wykonane przed siewem.

Obchodzi. Podczas pączkowania skuteczne działanie nanoszenie na liście przy użyciu molibden i bor. Głównym celem tej imprezy – aby uniknąć przelania kwiatów i strąków. Pracujemy, aby chronić sadzonki przed szkodnikami i chwastami. Zwiększ ilość naturalnych zapylaczy.

rozstaw. Applied siew shirokorjadnyj. Wśród nasion są rozłożone mniej niż standardowe siewu.

W celu uzyskania hodowli startowej, hodowano niepowlekany sposobu podawania. 4-5 mln sztuk. – lucerna szybkość wysiew na 1 ha. Kwota ta pomaga osiągnąć najlepsze wyniki na powstawanie nasion fasoli i uzyskujących. W niektórych regionach o wysokiej zawartości wilgoci i wytrącanie wysiewa nasiona więcej na pół.

Uprawa lucerny w ogrodzie

Właściciele gruntów o dużej powierzchni uprawianej lucerny sam. Odbywa się to do poprawy gleby, w celu uzyskania zielonego mieszaniny nawozu i następnie stosowane jako ściółka. Aby pomóc ogrodnicy pochodzi wiertarki lub wszelkiego rodzaju przyczep w ciągnik. Niektórym udaje się siać ręcznie, przez równomierne rozpraszanie ich na miejscu. Oto przykład z domu 2 zaszczepieniu.

  1. Wysiewu lucerny na 1 ha ręcznie – 30 kg. Nasiona roślin strączkowych zmieszane z piaskiem 1:20 i rozpraszają całym ogrodzie. W tym przypadku, ogrodnicy wolą zrezygnować z wierszy. Czyszczenie zieloną masę konwencjonalnym sposobie cięcia jest wykonywana.
  2. Osiemnaście jęczmień torby i 2 kg lucerny miesza się i zwilża wodą. Nasiona są przyklejone do siebie. Siew odbywa się za pomocą urządzeń na jednoosiowe lub wiertarki ręcznej. Szerokość pomiędzy rzędami jest różna w zależności od urządzenia.

wniosek

W celu uzyskania jak najwięcej z lucerny, konieczne jest zbadanie właściwości związanych kultur. Należą do nich czas dojrzewania, wegetacji i wzrostu. Agrarian rolnictwie średni współczynnik nasion lucerny do 1 ha – 6.000.000 jednostek. lub 12 kg.