286 Shares 4974 views

Niezwykłe ptaki: papugi ozherelovy

Ozherelovy papuga (inna nazwa – obrączkowe) jest teraz bardzo popularne zwierzę. To ma swoją nazwę dzięki osobliwej zabarwienia oraz obecność charakterystycznych pasków – „naszyjnik” na szyi.

Wielkość tych ptaków osiągnąć 50 cm, długość 16-17 cm – skrzydło upierzenie ich BRIGHT: żółto-zielony, zielony szmaragd i niebieskawe pióra z tyłu głowy .. U mężczyzn, szyi przechodzi ciemny pasek przypominający krawat. A kobiety często takie „naszyjnik” nie. Ogon tych ptaków długości kroku.

Charakterystyczne jest, ozherelovye papugi mają słabe nogi i bardzo słabo działa na ziemi. Aby przejść przez gałęzie są często za pomocą dzioba.

Istnieje pół tuzina podgatunki, z których dwa są już całkowicie wymarły. Najczęściej spotykane są następujące:

– Duża papuga ozherelovy Alexander – największy przedstawiciel tego gatunku. Jego długość wynosi 48-50 cm trawiasty zabarwienie z odcieniem niebieskawym na szyjce. – czarno-różowy pasek „wiązać” na każdej klapy – bordowy-czerwone plamki. Ptaki te żyją w Indiach, Indochinach, Birmie i Sri Lance. Nazwa papuga jest nazwą Aleksandra Makedonskogo. Według legendy, wielcy dowódcy żołnierze przynieśli te ptaki z powrotem z kampanii azjatyckiej.

– Parrot ozherelovy Kramer – przypomina poprzedni gatunek, ale wielkość jest znacznie mniejsza, a bordo-czerwone plamy na tamtejszych skrzydeł. Te papugi żuchwy czarny i czerwony górną szczękę, a wokół oczu – pomarańczowy pierścień. Gatunek ten występuje w dwóch częściach świata – w Ameryce Południowej i Afryce. Ozherelovy Parrot Kramer doskonale aklimatyzacji w Europie Zachodniej. Jego gniazda znajdują się w dużych miastach holenderskich i niemieckich.

– Rozovogrudy papuga – ciało miało ciemnozielone, i piersi i brzuch top malowane w kolorze różowym. Head – szaro-niebieski kolor na szyi – czarna „naszyjnik”. Jest to średniej wielkości ptaka do 40 cm. Na wyspach Borneo i Jawie, istnieje sześć gatunków papug rozovogrudyh. Ptaki te nie nadają się do hodowli domowej, więc złapać je często jako dorośli.

– Chiński papuga ma upierzenie trawy-zielone z szarawym odcieniem. Jego szaroniebieski głowy z „skrzydła” na czole i szerokiej czarnej „naszyjnik” wokół szyi. Przez wielkość chińskich papugi są o wiele lepsze rozovogrudyh. Żyją w południowo-wschodniej części Tybetu, Indochin i południowo-zachodnie Chiny.

– Parrot sivogolovy – najpiękniejsze ptaki przedstawicieli tego gatunku. Upierzenie swoje bogate zielonych oliwek odcień. Mężczyźni – wiśniowy głowy i szyi na szyi – czarny krawat. Jest najmniejsze papugi ozherelovyh – ma długość tylko 35 cm.

– Szefowie Red Parrot – ma zielone upierzenie. Head – jasny czerwony kolor niebiesko-szary na boki. Na łopatkach – czerwonawo-brązowym plamy. średnie Bird – do 35 cm długości. On mieszka w południowych Chinach i Indiach.

Himalayan ozherelovy papug – jest wystarczająco duży ptak (do 40 cm długości) ciemnoszaro głowy, czarny „wiązania” szyi i czerwone paski skrzydła. Aby sprostać tego rodzaju jest możliwe w górskich lasach północnych Indii i Indochin.

– Dove papug – inny szary głowy, szyi, górnej części pleców i dolna tułowia. I w brzuchu i wokół oczu w jego żółto-zielonych piór. Na szyi zaledwie dwa kolorowe „naszyjniki” – czarno-niebiesko-zielony. Ptak ten zamieszkuje w południowo-zachodniej części Indii.

– papug – zielone z żółtawym odcieniem w dolnej części łydki. Jego głowa była czerwona na szyi – szerokim czarnym paskiem. To mieszka na Sumatrze, Borneo i Półwyspie Malajskim.

Pielęgnacja i konserwacja

papugi Ozherelovye szybko przyzwyczaić się do domu. Te ptaki są dobrze nauczyć się mówić przez zapamiętywania do 60 słów. Cieszyć się ostry, donośny głos.

Są one karmione mieszaninę siemię, owies, proso i pszenica – około 35 gramów dziennie. Jest to obowiązkowe w diecie tych ptaków to warzywa, owoce, jagody, orzechy, zioła.

papugi Ozherelovye żyć jeśli prawidłowo dbał o około 10-15 lat. Oni potrzebują dużych komórek, a dla hodowli – hodowla domu. Wilgotność powinna być zwiększona, a temperatura – średnia.

papugi Ozherelovye są monogamiczne i tworzą jedną parę do końca życia.