890 Shares 9792 views

Główne powody, dla palących lub dlaczego dana osoba pali

Od czasów Hristofora Kolumba liczba palaczy na świecie od dawna sześć cyfr. Pomimo faktu, że większość z nich są świadomi szkodliwości zwyczaju określania czasu i pożegnać się z papierosem nie wystarczy dla wszystkich. Dlaczego ludzie palą? Odpowiedzi mogą być bardzo zróżnicowane. Niemniej jednak możemy spróbować określić główne powody, dla których ludzie uzależniają się od palenia.


Moda i chęć wygląda starzej

W większym stopniu odnosi się to do dzieci i młodzieży. Wyjaśnienie, dlaczego ludzie palą w tak młodym wieku nie jest wielka trudność: wzajemnej palenie jest uważany za modne i cool. Ponadto, za pomocą paczki papierosów nastolatków chcą podkreślić swoją niezależność i chcą wyglądać starsze z przyjaciółmi.

stres

Wysokie tempo wydarzeń w życiu i niezdolność do radzenia sobie z obciążeniem – to inna odpowiedź na pytanie: „Dlaczego ludzie palą?”. Powody, dla każdej osoby, ale zamiast zmienić swoje życie, ludzie wolą wierzyć w mit, że papieros uspokaja i relaksuje, a kupuje tytoń kiosk swój pierwszy pakiet. W rzeczywistości, psycholodzy na ten temat miał czas, aby spędzić wiele badań, w wyniku których zostanie udowodnione, że wyeliminowanie obaw – to tylko efekt auto-sugestii. Niemniej jednak, wiele w tym micie uważają, że jest jednym z najczęstszych powodów, dlaczego ludzie zaczynają palić w wieku dorosłym. Co więcej, nie jest nawet lista zawodów, które przyczyniają się do powstawania tego uzależnienia. Jednym z pierwszych zagrożonej grupy prawników, sędziów i adwokatów, a także stanowisko organów ścigania.

Potrzeba przynależności do grupy referencyjnej

Pragnienie, aby spędzić czas w towarzystwie i komunikować się z ludźmi o podobnych poglądach – to kolejny powód, który wyjaśnia, dlaczego dana osoba pali. Każdy z nas w genach nieodłącznym towarzyski. Zwykle staramy się być zbyt podkreślając jednocześnie w jego otoczenia. Jeśli Twoja firma ma niepalący wszyscy znajomi często pali papierosy, to prędzej czy później będzie chciał spróbować, też, co to jest. Początkowo ci ludzie nie widzą dym poważnie rozważyć to odprężyć, ale idzie sporo czasu, a oni boją się przyznać, jak bardzo uzależnieni od niego.

Bezpośrednie i pośrednie propaganda w mediach

Nie sposób pominąć reklamę palenia, które tak często nadawane w radiu i telewizji. Jeżeli w trakcie krótkiego filmu na temat szkodliwości palenia tytoniu jest jakoś przeciwieństwie do pragnienia, aby spróbować przeciągnąć raz lub dwa razy, a następnie zapobiegać pośredniej promocji wyrobów tytoniowych, co teraz, a następnie wsuwa się w filmach i piosenek, nasi ustawodawcy nie może. Bardzo często w filmach główny bohater lub bohater demonstruje sposób chłodny i wygląda dobrze w dłoni papieros palenie. Czy to takie dziwne, i zastanawiam się, dlaczego ludzie palą? Odpowiedź jest oczywista. spoty telewizyjne społeczne i materiały edukacyjne może zmienić obecną sytuację, ale jak dotąd wysiłki organizacji publicznych nie wystarczy, a rządy krajów rozwijających się, niestety, wolą zarabiać na akcyzy, kar i podatków, zamiast poważnie zająć się zdrowiem swoich obywateli.