538 Shares 8090 views

Starożytna grecka bogini – piękne pół Olimpu

We wszystkich czasach ludzie starają się wyjaśnić przyczyny różnych zjawisk natury. Obawiali się potężny grzmot i straszliwe skutki uderzenia pioruna spowodowało podziwem szaleje sztorm na morzu lub zabójczy wybuch wulkanu lawy. Przejawy elementów często związane z działalnością niektórych wyższych istot. W związku z tym, nie było mitologiczne historie potężnych bóstw. Opisują one charakter bogów i zwyczajów, nawyków i świadczeń życiowych. Te historie są często charakteryzują się bardzo ciekawym działki. Bogowie, jak ludzie, mają zakres swoich działań, wykonywanych działań, zawarliśmy związek. Doskonałym przykładem tej filozofii był mitologii starożytnej Grecji. starogrecki Boginie i bogowie RP G zawsze stać dziedzictwem literackim świecie.


boski panteon

Grecka mitologia opisuje szczegółowo dwie grupy bogów, bogowie Olimpu i tytanów. W obu grup byli zarówno bogów samiec i starożytnej greckiej bogini. Tytani – to grupa drugiego pokolenia bogów, w tym 6 braci i 6 sióstr. Bogowie Titans były następujące nazwy: Kronos, Krija Kay, ocean, Hipperion, Japetus. Ich siostry były greckie boginie: Themis Tetyda, Phoebe, Mnemosyne, Rhea, theia. Struktura bogów olimpijskich składał się z 12 trzeciej generacji bogów. W różnych okresach, ta struktura się zmienia. Władza zwierzchnia odbyła się w rękach boga nieba i pogody Zeusa, który zastąpił swojego ojca – boga czasu Chronos.

Starożytna grecka bogini. Nazwy i charakterystyka

Uważa się, że ich bogowie ludzie reprezentuje pewne cechy ludzkiej natury. Greckiej bogini wykonany szereg podstawowych cech kobiecości. Każdy mieszkaniec Olympus mapy niezależnie od kierunku kobiecej osobowości. Są to starożytna grecka bogini. Lista zawiera tylko przedstawiciele najwyższych panteonu.

Artemis

W starożytnej Grecji uznano bogini łowów, dzikich zwierząt, a także czystość.

Athena

Wielki wojownik starożytnej Grecji. Uosobiona mądrość i strategii wojskowej. Mecenas nauki, kreatywności i rzemiosła. Pomimo wojowniczego obrazu Aten, została doceniona za życzliwość i chęć rozwiązywania problemów środkami pokojowymi.

Gera

Żona najwyższego boga Zeusa, królowa bogów olimpijskich. Patron kobiet i małżeństwa.

Demeter

Bogini, które były pod auspicjami płodności i rolnictwa. Demeter był pod ochroną wszelkiego życia na naszej planecie.

Hestia

Ta bogini patronem ofiarnego ognia i ogniska. Wolę żyć w spokoju, bez łączenia się z nikim w związek małżeński. W rezultacie, uważa się, że Hestia symbolizuje niezależności kobiecej natury. Jej uwaga jest skierowana do wewnątrz. Najważniejszą wartością jest ich własny świat duchowy. Ta postać introwertyczna skontrastowane z Ateny i Artemidy. Te starożytne greckie bogini zawarte chęć kobiet do osiągnięcia pewnych celów zewnętrznych.

Aphrodite

Przedstawiony w postaci nagich piękności. Była boginią miłości, piękna i przyjemności.