229 Shares 2294 views

Opuchnięte nogi. Powodem patologii

Zdarza się, że idealnie zdrowi ludzie skarżą się, że obrzęk nóg. Powodem tej patologii leży na nich, zazwyczaj w nadmiernego obciążenia kończyn dolnych. Warto trochę dać resztę nogi, a sam guz odbędzie. Bardziej poważnym problemem jest obrzęk, który wskazuje żadnych dolegliwości. Jeżeli opuchniętych nóg, powodem tego zjawiska można znaleźć specjalistę. Po prostu ustawienie prawidłowej diagnozy pozwoli przypisać skuteczną kurację.

Choroby, które powodują obrzęk kończyn dolnych, jest wiele. Mogą być wiele procesów patologicznych. Często choroba jest wynikiem powszechnych chorób.

Zdarza się, że u zdrowych ludzi opuchnięte nogi. Powodem tego może leżeć, oprócz wysiłku fizycznym w nadmiernego stosowania soli i płynu. Najczęściej pojawia się ten obrzęk w lecie. Ciało po prostu nie mają czasu, aby doprowadzić wodę do spożycia przez ludzi w ogniu. W rezultacie, serce nie może poradzić sobie z dużą ilością krwi, co powoduje, że do zastoju w kończynach dolnych. Zjawisko to jest również ułatwione przez nadmiar masy ciała. W tych przypadkach obrzęk nogi przebiega niezależnie zmniejszenie ilości zużywanej cieczy i sole. Fat ludzie będą w stanie pozbyć się tego problemu, aby schudnąć.

W przypadku, gdy po śnie lub opuchniętych nóg wieczorem, powód prawdopodobnie leży w niewydolności serca. Wraz z postępem choroby pojawiają się dalsze obrzęk rąk, duszność, które występuje nawet przy niskim wysiłku, wzrost wagi ze względu na opóźnienia w płynie ustrojowym. W obecności tych objawów należy natychmiast zasięgnąć porady specjalisty.

Żylaki kończyn dolnych może również powodować spuchnięte stopy. Obrzęk w tym samym czasie jest on pokazany w godzinach wieczornych. Ponadto, pacjenci skarżą się na uczucie ciężkości w nogach, rozszerzają one żyły, a czasami pojawiają się owrzodzenia i małe krwotoki. Pojawienie się tych objawów powinno być powodem do wizyty u lekarza-phlebologist.

W takim przypadku, jeśli noga jest spuchnięta i obolała, można założyć obecność zakrzepowe zapalenie żył. Gdy patologia obserwowano niedrożność naczyń krwionośnych zakrzepów dolnych kończyn. Proces zapalny pojawia żył, ostre użytkownika, które mogą być przyczyną posocznicy, zgorzel i tym podobne. D. W tej choroby, pacjenci skarżą się na stałym ciepła, co jest odczuwane w kończynach dolnych, leżącej dolegliwości.

Spuchnięte stopy mogą być spowodowane przez nadmierne odchudzanie i wegetarianizmu. W takim przypadku, jeśli ktoś jest wyznawcą danej struktury władzy, może to zakłócać metabolizm białek. Aby rozwiązać ten problem, dostosować swoją dietę, szukać pomocy u specjalisty.

Obrzęk kończyn dolnych mogą wskazywać, wątroby i tarczycy. Czasami nowotworowe kończyn dolnych mogą być wywołane przez leki hormonalne, leki przeciwdepresyjne i beta-blokerów.

Powodem, że opuchnięte nogi w kostce może stać jako patologii, powodując obrzęk kończyn dolnych, jak również ukąszenia owadów lub spalić. Nagromadzenie płynu może powodować długo i jest w stałym położeniu. Często na stóp lub kostek guza skarżą się kobiety w okresie ciąży.