398 Shares 1289 views

Camaro SS 1967: parametry techniczne i ciekawych faktów o legendarnym amerykańskim samochodzie

Camaro SS 1967 – prawdziwie legendarne, nawet charakterystyczny samochód. Ta maszyna jest korzystają miliony. Sam model został wydany niemal natychmiast po zespół wydał Ford Mustang. w ten sposób koncern Chevrolet dał odpowiedź na jego bezpośredniego konkurenta. I jako jeden, a inny samochód były bardzo popularne. W pierwszym roku kupił 200.000 ludzi uwalniania „Mustang”, „Chevrolet” razosholsya w wysokości 230 000. Dobrze, że o tym pojeździe i powinien nam powiedzieć więcej o tym, jak najjaśniejsza przedstawiciel klasy samochodów Pony.


Krótko o modelu

Camaro SS 1967 – to samochód Supersports. Jego cechą – poszczególne tablice, wznoszący się nad szyjce zbiornika paliwa, przednich błotnikach i kratki w kolorze czarnym. Ponadto SS różniły się od normalnych modeli vyshtampovki na kapturze. Ale główna różnica – to nadal silnik. Pod maską, SS ustawia minimum bloków 5,7-litrowych.

Szczególną uwagę zwrócono na projektantów wnętrz. Jego wygląd jest oparta na starej konstrukcji, co znacznie przekształconej. Poza tym wszystko wewnątrz wykonane z nowoczesnych materiałów wysokiej jakości, dodając zupełnie nowych urządzeń. Ale charakterystyczne okrągłe tarcze i ogólny kształt modelu panelu jest zachowana.

parametry techniczne

Camaro SS 1967 był pierwotnie pomyślany jako potężny samochód. Więc wszystkie zakłady dokonane na jego imponującą wydajność.

Pod maską tego – w kształcie litery V powerplant atmosferycznego. Opcje, aby być bardziej precyzyjnym, oferuje dwa. Różnią się one pod względem wielkości i pojemności. Byli 5.7 i silnik 6.5 litra wytwarza 325 i 375 „konie”, odpowiednio. są one pakowane jako dwie prędkości „automatycznie” i 3/4-stopniowy „mechanizm”.

Pierwsza „setka» Camaro SS 1967 jest wymieniany w zaledwie 4,7 sekundy po rozpoczęciu ruchu. Ale dla tak dynamicznego właściciele muszą płacić paliwa, jak silniki zużywają dużo benzyny – około 21 litrów na 100 km w cyklu mieszanym. Ale przy okazji, jeśli chcesz zaoszczędzić, dzięki usłudze Active Fuel Management System System, można po prostu wyłączyć połowę cylindrów, a szybkość przepływu jest zredukowana.

Chevrolet Camaro SS 1967 – to tylne koła samochodu, a on ma dość wysoki (dla samochodu sportowego) prześwit 130 mm. Inaczej być nie mogło być, ponieważ samochód waży 1700 kg.

interesujące wiedzieć

Warto zauważyć, że Camaro SS – jest pierwszą firmą samochód, który sprzedał się dobrze w organizmie jako coupe i kabriolet.

Maszyna ta spowodowała wielkie zainteresowanie wśród wszystkich miłośników samochodów. Natychmiast zaczął się na wszystkich rodzajach testów drogowych. Że nie jest to zaskakujące, ponieważ samochód ten został stworzony do wyścigów „Indianapolis. – 500 mil” Ponad sto koncertów zostały zaprojektowane specjalnie do tego celu. Nawiasem mówiąc, jest to wciąż interesujące, że wśród wszystkich modeli SS około 56,2% były wyposażone w automatyczną skrzynię biegów.

Naturalnie, taki wybitny samochód nie mógł przejść niezauważony przez postaciami kina. Camaro SS można zobaczyć w thrillerze „Christina”, mistyczne filmu „Spirit of Vengeance” blockbuster „Black Dog” komedia „Uciekająca panna młoda” notorycznie „Transformers” w kryminale nazwie „Quest” i wiele innych filmów.

koszt

Na koniec kilka słów o ile można kupić dziś Camaro SS 1967. Cena tego samochodu raczej duży. Specjalnie dla rosyjskich kierowców, ponieważ jest to bardzo trudne do znalezienia w naszym kraju.

Ogólnie rzecz biorąc, cena wymienialnej, w doskonałej kondycji będzie około 4,1 mln rubli. Jest to około 65 000 dolarów. Jeśli przeanalizować różne propozycje, możemy zobaczyć, że istnieją możliwości do $ 30-40 tysięcy, nawet do 20.000 prawdziwy unikat. Ale jest pewien problem: wszystkie te samochody są oferowane w ich kraju, USA. Zasadniczo, transport samochodowy jest możliwe, ale wtedy będzie musiał zapłacić premię za określoną kwotę. Ale z pewnością emocje i doświadczenia, które są w stanie dostarczyć taką maszynę, wart swojej ceny. W każdym razie, podziwiając widoki właściciela nie jest dokładnie uniknąć, jeśli będzie mógł nabyć taką wyjątkową rzadkość dla Rosji.