388 Shares 7743 views

Jak zrobić pyszne sos do pizzy? Receptura w kilku postaciach

Co rozumiesz przez pojęcie „pizza sosem”? Przepis, z jednej strony może obejmować stosowanie mieszaniny różnych produktów, przypraw i przypraw do promazyvaniya ciasta przed pieczeniem. Do innych celów sosem wyrażonej w dostarczaniu gotowych dań do pizzy. Jakie są różnice między tymi dwoma technologiami?

sos do pizzy – przepis na różnych celów

W pierwszym przypadku sos stosowany w procesie gotowania, nadaje wyjątkowy smak każdej pizzy. W rzeczywistości, z powodu tego składnika można uzyskać unikalne połączenie smaków. Co jest lepsze do gotowania sos do pizzy? Receptura może być całkowicie nieprzewidywalne, ponieważ jeden zestaw elementów służy całkowicie różnią się od siebie. To wszystko zależy od podstawowych produktów. W drugim przypadku, gdy aromatyczny mieszanina może być doprowadzana do naczynia gotowego już i stosowane do pieczenia.

Ale w każdym z tych dwóch opcji powinny uwzględniać zasady kombinacji żywności. Jak zrobić sos do pizzy całkowicie harmonijny? Na przykład, niezaprzeczalny fakt, że do pieczenia gotowane pomidory sos pomidorowy. Najlepiej jest stosować w połączeniu z dowolnym mięsem. I do pizzy z grzybów, warzyw i ryb, najbardziej udane podejście kwaśnej śmietany lub majonezu mieszaniny. Oto kilka przepisów, które biorą pod uwagę sposobu użytkowania.

Kwaśna śmietana sos do pizzy

Opcja dla promazyvaniya

Ponieważ produkty nadal będą poddawane obróbce cieplnej, niektóre z nich mogą być stosowane w postaci surowej. Na przykład, cebula niekoniecznie są pre-fry. Gorącej papryki lepiej, wręcz przeciwnie, należy użyć młotka, ponieważ wymaga zaangażowania w pełnym wymiarze czasu dla cierpkość gotowania wymieszać. Aby wziąć jedną średnią pizzę śmietanę (tabela 4. L.), który można zastąpić majonez i wymieszać z trzema posiekanego szczypiorku, łyżeczka. łyżka musztardy, stół. łyżka mielonej chrzanu, pół łyżeczki soli, dwie łyżeczki ziół i przypraw.

Opcja oddzielne naczynia

Wszystkie sosy podawane są jako dipy są zwykle gotuje się przez krótki czas. Jest to konieczne zarówno w celu poprawy właściwości smakowe, a także w celu zwiększenia trwałości gotowego dania. Proponowana kwaśna śmietana jest interpretacją białym sosem. Weź kufel dowolnego bulionu i ubij z mieszadłem z trzech lub czterech stołach. bita śmietana, a dwa – mąki. Otrzymaną mieszaninę sezon przyprawy, sól i gotować przez pół godziny, mieszając od czasu do czasu z łopatką lub drewnianą łyżką. Gotowy sos szczep. Podawać schłodzone.

sos pomidorowy do pizzy. uniwersalny przepis

Sosy ze świeżych pomidorów, mogą być używane jako warstwa pizzy, aw osobnym sosem dostarczanego do pieczenia. Aby to zrobić, gotować jeden kg posiekane pomidory z czosnku, nasion kolendry, ziół i gorzkim pieprzem. Po ochłodzeniu mieszaninę przez ścierkę, noszenie gumowych rękawiczek , w celu uniknięcia poparzenia rąk od stopnia przypraw. W puree dodać oregano, pieprz, sól i inne ulubione przyprawy. Gotować masy przez pięć minut. Sos w lodówce.