686 Shares 1199 views

Smażone, pieczone barwena: recepty

Prawdziwy klejnot kuchni śródziemnomorskiej jest łepak. Przepisy dla tej cennej ryby są bardzo zróżnicowane. Najczęściej jest smażone lub pieczone. W tym przypadku, smażone barwena jest uważana za jedną z najbardziej apetyczne przekąski. Można go gryźć jak nasiona, popijając szklanką zimnego piwa. Rzućmy okiem na najlepszych receptur dla tej ryby.

Trochę historii

Gdy nie nazwać ładnym ryb. I wszystkie nazwy ona jest bardzo piękne – Barva, łepak, krasnoborodka, muł Barbouni, barbunka. Ten mieszkaniec morze są nie tylko bardzo piękne, ale również wyjątkowy smak. Jej niezwykle mięso przetargu nasączone zapachem morza i znajduje się w procesie przygotowywania piękny różowy kolor.

Starożytności barwena złowionych u wybrzeży Morza Czarnego i Morza Śródziemnego. Zwłaszcza jego wysoko cenione w starożytnym Rzymie. A w tamtych czasach uważano, że im więcej ryb, więc jest apetyczny. Doświadczenie pokazuje, że w rzeczywistości tak nie jest.

Smażone barwena. składniki

Jest to najprostsza metoda wytwarzania cennych ryb. Wielu uważa go, a także najbardziej udane. W każdym razie, na wybrzeżu Morza Śródziemnego jest bardzo cenione jest smażone barwena. Przepis jak przygotować to pyszne danie, dowiesz się poniżej. Dla niego, potrzebne są następujące składniki:

 • barwena – funt;
 • mąka – 200 g;
 • Skrobi – 50 g;
 • sól – smak;
 • czarny pieprz – do smaku.

techniki gotowania

 1. Po pierwsze, należy umyć i oczyścić czerwonych skal Mullet. Następnie każda ryba trzeba zgrać brzuch i wyciągnąć z jej wnętrza.
 2. Następnie mąkę należy łączyć z pieprzu, soli, skrobi i rolkę w tej mieszaninie barwena.
 3. Następnie ryby powinny być umieszczone na patelni z rozgrzanym oleju i smażyć z obu stron na złoty kolor.
 4. Po tym, gotowy do wprowadzenia na czerwonym naczyniu cefal, posypać pieprzem i podawać ze świeżymi ziołami i cytryną.

Tak prosty jest smażone barwena. Przepis tego dania w ciągu kilku minut może nawet nauczyć się początkujący kucharz.

Barwena, pieczone w piekarniku. składniki

Mniej powszechne metoda przygotowania opisane nam ryby. Jednak to nie staje się mniej smaczne pieczone barwena. Przepisy dla tej potrawy udoskonalany przez wieki. Jeden z nich polega na wykorzystaniu takich produktów:

 • Mullet – cztery kawałki;
 • sól i pieprz – smak;
 • oliwę z oliwek – trzy do czterech (łyżki stołowe);
 • czosnek – dwa ząbki;
 • Pietruszka – połowa belki.

Barwena, pieczone w piekarniku. Sposób wytwarzania

 1. Pierwszy barwena powinni umyć, pozbyć się wnętrzności i skaluje suche.
 2. Następnie ryby muszą być pieprz i sól do smaku.
 3. Następnie należy umieścić w misce i wlać olej.
 4. Po tym należy zgnieść czosnek i umieścić go na ryby.
 5. Następnie trzeba posiekać pietruszkę na małe kawałki, umieścić w misce i delikatnie wymieszać z pozostałymi składnikami. Następnie ryby muszą być podane marynowane przez pół godziny.
 6. Następnie barwena należy umieścić w naczyniu ogniotrwałym, wstawić do piekarnika i piec w temperaturze 180 stopni. Gotowanie traktuje czasu – około 40 minut.
 7. Po tym będzie gotowy do jedzenia nasze smażone barwena. Przepisy dla tej potrawy powiedzieć, że idzie dobrze ze świeżymi ziołami i cytryną plasterki.

Barwena z tymiankiem i cytryną. składniki

Praktycznie każdy ryba „zaprzyjaźnić” z sokiem z cytryny i ziół. Barwena – nie jest wyjątkiem. Jednak jego przygotowanie jest lepiej używać świeżych ziół, takich jak tymianek.

składniki:

 • Łepak – 650 g (6 ryby średnia wartość);
 • świeży tymianek – kilka gałązek;
 • Lemon – jedno;
 • mąka pszenna – do pieczenia;
 • oliwek lub oleju roślinnego – do smaku;
 • papryka (Świeżo zmielony, czarny) – smak;
 • sól – do smaku.

Barwena z tymiankiem i cytryną. Sposób wytwarzania

 1. Aby rozpocząć jelita ryb i usunąć ją z łusek. To powinno być myte pod bieżącą wodą i umieścić w durszlak, aby pozbyć się nadmiaru wilgoci.
 2. Dalsze cytrynowy musi być starannie (szczotki) przemywanie w ciepłej wodzie i pokroić na plastry, które następnie mają być pocięte na kliny czyste.
 3. Następnie trzeba przerwać w dwóch gałązek tymianku.
 4. Następnie na patelni do smażenia ryb należy położyć folię.
 5. Obok małej tabliczce należy wlać niewielką ilość oleju roślinnego do smarowania ryb, a drugi pojemnik wlać kilka łyżek mąki.
 6. Następnie trzeba włączyć piekarnika i podgrzać do 220 ° C.
 7. Następnie trzeba urozmaicić ryb wewnątrz czarnej świeżo zmielonym pieprzem, posypać solą i umieścić w jamie brzusznej, co kilka tymianek i plasterki cytryny.
 8. Następnie należy zwilżyć palce z oliwą z oliwek lub warzywnego i lekko nasmarować im barwena zewnątrz.
 9. Następnie ryby należy zwinąć w mące, umieścić go w gorącej patelni i smażenia na wysoką temperaturę w ciągu jednej minuty z każdej strony.
 10. Następnie barwena trzeba umieścić na określoną wstępnie folii patelni.
 11. Następnie należy umieścić w rozgrzanym piekarniku i piec przez siedem do ośmiu minut. Czas gotowania zależy od wielkości tusz. Jak długo, aby utrzymać je w piekarniku nie warto, w przeciwnym razie będą się zbyt suche.

Oto gotowy, nasz pieczone barwena. Przepisy gotowania w kuchence wskazuje, że ryba ta jest bardzo lubiący soku z cytryny, więc nie trzeba go żal. Do naczynia tabeli mogą być również podawane z plasterki cytryny i dojrzałych pomidorów.

Porady Gotowanie

 1. Do pieczenia i smażenia nadaje się zarówno świeże i mrożone barwena. Przepisy ryba jest ostrzegany, że może być rozmrożone tylko w temperaturze pokojowej w sposób naturalny.
 2. Cytrynowy do cefal powinny być dobrane z cienkiej błonki lub po upieczeniu może dawać nieco goryczy.
 3. Podczas korzystania z tymianku powinny preferować świeżych produktów.
 4. Duży nadaje się do przygotowania barwena , soli morskiej. Płytkie można znacznie przekroczenia danie.
 5. Jeśli ryba ma jaja, rzucać to nie jest konieczne. Lepiej przygotować do pieczenia spróbować umieścić kilka jaj z powrotem do jamy brzusznej.

Teraz, gdy wiesz, jak gotować barwena. Zapraszam do eksperymentowania, a będziesz mieć niezapomnianą ucztę dla przyjaciół i krewnych. Bon appetit!