568 Shares 2942 views

Formatowanie pamięci flash na NTFS. Praktyczne porady dla użytkowników systemu Windows XP

W ostatnich latach, pamięć flash była kilkakrotnie lepsze i bardziej przystępne. Dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że szczęśliwymi posiadaczami dyski flash są dziś niemal wszyscy użytkownicy komputerów. Ale nie wszyscy wiedzą, jak prawidłowo obsługiwać twardy, karty pamięci telefon komórkowy, odtwarzacz MP3, ramki obrazu lub kamerę. A nawet więcej, nie każdy wie, że najlepszym sposobem, aby sformatować dysk flash do NTFS.


System plików NTFS stał się popularny tylko w ciągu ostatnich kilku lat, wraz z pojawieniem się nowych wersji systemów operacyjnych i szybciej „żelaza”. Ze względu na fakt, że dotychczas najbardziej popularny system plików od dawna FAT (i jego ideologiczne kontynuacja FAT32). Dlatego prawie wszystkie dyski flash są sformatowane domyślnie w tym przestarzałym systemie plików dzisiaj. Stabilnego i szybszej pracy z systemami operacyjnymi jak „Windows 7” i już nadchodzącej „ósemka”, jakikolwiek nośnik wymienny, pożądane jest, aby dołączyć do nowszej i popularnego systemu plików. Dlatego formatowania dysku flash NTFS w dzisiejszym świecie jest w rzeczywistości kluczem do stabilnej i bezawaryjnej pracy urządzenia przenośnego.

NTFS (dosłownie oznacza „system plików nowych technologii”) – jest to dość popularne w naszych czasach, system plików, który przyszedł, aby zastąpić przestarzałe FAT i FAT32. Każdy wie, że wiele systemów operacyjnych (na przykład, jest nadal bardzo popularny «Windows XP") nie pozwala na domyślne formatowanie dysku USB do NTFS. Ale, aby wykonać tę operację w kilku prostych sposobów, które nie spowodują trudności nawet dla początkujących użytkowników.

Najprostszym sposobem, aby sformatować dysk flash do NTFS w „XP” – jest wywołanie odpowiedniej funkcji z menu kontekstowego o nazwie „Format”. Ponieważ domyślnym w tej wersji „okienek”, funkcja ta jest wyłączona, to musi być uprzednio „rozwiązać”. Odbywa się to po prostu. Idziemy do „Właściwości” na komputerze oraz w zakładce „Sprzęt” lewym przyciskiem myszy, z menu „Menedżer urządzeń”, a już w swoim apelu do „dysków”. Następnie znaleźć wśród wszystkich dysków podłączonych do komputera, naszych nośników wymiennych i kliknij dwukrotnie wywołania zakładki „polityka”. W tym menu znajdziesz pozycję „Optymalizuj do szybkiego wdrożenia”, naciśnij przycisk „OK”, utrzymując w ten sposób ich działania i pozostawić stamtąd.

Teraz, po wybraniu opcji „Format”, można przeprowadzić tę operację w systemie plików NTFS bez żadnych problemów. I formatowanie Stick (NTFS jest jednym z proponowanych opcji, wraz z FAT32) odbędzie się trochę szybciej.

Inna opcja to podobny format o nazwie konwersji. Ta funkcja jest wbudowana w system operacyjny i nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania. Aby sformatować dysk flash do NTFS w ten sposób włączyć do menu „Start”, kliknij wiersz „Uruchom” i wpisz następujące polecenie w wierszu polecenia:

Konwersja: / fs: ntfs / NoSecurity / x, gdzie A.

– pismo z naszego dysku wymiennego. Ta opcja jest bardziej odpowiedni dla użytkowników zaawansowanych i początkujących, którzy nie boją się eksperymentować.

Formatowanie nośników wymiennych w systemie plików NTFS mogą być przeprowadzane i za pomocą programów innych firm. Najbardziej popularny program do tego celu jest uważany przez ekspertów «USB Disk Storage Format Tool i» z firmy znanej „HP”. Aby poradzić sobie z takimi programami nie będzie trudne, nawet początkujący użytkownik.

Kiedy nauczyłem się, jak przeprowadzić formatowanie w różnych systemach plików, nie należy zapominać o innym ważnym fakcie: formatowanie całkowicie niszczy dane na nośniku! Więc upewnij się, że przed rozpoczęciem tej procedury należy wykonać kopię zapasową wszystkich potrzebnych informacji, znajdującej się na dysku flash.