98 Shares 5935 views

Tylna kaseta rower: opis, funkcje naprawy i wymiany

Do samodzielnego przeprowadzania napraw i konserwacji roweru, najlepiej dobrego zrozumienia urządzenia z systemem jego główne elementy. Jednym z kluczowych elementów w systemie działa jako rower kasety. Zobaczmy, co jest wspomniany mechanizm, a także dowiedzieć się, jak produkować to demontaż i montaż.


Jaki jest tylna kaseta rower?

Mechanizm ten jest wykonany w postaci zestawu z kołem zębatym sprzężonym z tylnym kolei tuleja bębna darmo. Elementy funkcjonalne jednostki nieruchomej nakrętki. Ten ostatni składa się zęby, które uniemożliwiają odkręcanie przyłączenia podczas jazdy.

Tylny układ kasetowy rower jest przeznaczony do przetwarzania zasięg transmisji przekładni pojazdów dwukołowych. gwiazdek stosowanie różnych średnicach z oddzielną ilość może ułatwić przemieszczanie zębów w trudnych warunkach i sprzyja wysokiej szybkości w czasie jazdy na gładkich dróg.

Materiały konstrukcyjne

Kaseta rower może być wykonane z następujących materiałów:

 1. Aluminium – charakteryzuje się niewielkim ciężarem i najmniejszej gęstości wszystkich metali. Magazyn rowerowy wykonany ze stopów tego materiału wystaje dość kosztowną opcję. Specjalne mechanizmy popytu takiego planu są wśród doświadczonych velolyubiteley, dla których decydującym czynnikiem jest zmniejszenie całkowitej masy pojazdu dwukołowego.
 2. Stal – najczęściej materiał, który jest używany w produkcji komponentów rowerowych. Główną zaletą materiału wystaje zwiększoną wytrzymałość, odporność na naprężenia mechaniczne. Oczywistą wadą stali – zwiększenie wagi. W rzeczywistości, rower taśma stalowa wygląda najlepszym rozwiązaniem dla przeciętnego velolyubitelya jako inny optymalnej cenie i trwałości. W celu ochrony tych systemów z niekorzystnym wpływem korozji, producenci uciekają się do chromowania, niklowania i niebieszczenie elementów konstrukcyjnych.
 3. Tytan. Kaseta rowerowa wykonana z materiału, lżejszy niż stal, ale jest cięższy od aluminium. Wspomniana podstawa produkcja ma wysoką wytrzymałość. W związku z tym, że taśma wykonana z tytanu są najczęściej wybór konsumentów, którzy pracują pojazdów dwukołowych w warunkach znacznych obciążeń. Materiał jak jego stopów, nie podlegają korozji. Jeśli właściciel roweru nie ma na celu możliwie największą redukcję masy roweru, konieczne jest, aby zatrzymać wybór na kasecie tytanu, który trwać znacznie dłużej niż powyższych przykładów wykonania. Jedyną wadą tego rozwiązania służy do wysokich kosztów.

Liczba gwiazdek

Kaseta rower może być wybrany na podstawie liczby gwiazd. Mechanizmy, które zawierają 7 gwiazdki, można znaleźć na starych rowerach. Najczęstszym taśma 8-10 gwiazda. Takie systemy zainstalowane na najliczniejszych współczesnych opowieści, począwszy od góry, a kończąc autostrad. 11 gwiazdek widać na taśmie wydanej przez Campagnolo. Ich instalacja jest dostępny tylko w przypadku korzystania z rękawa tej samej marki.

Określić charakter istniejącego kasecie może być patrząc na specjalne oznakowanie. Zatem określenie «11-36T, 10 speed» mówi, że największą gwiazdą zawiera 36 zęby, a najmniejszą – 11. W sumie jest 10 gwiazdek obecny.

typy

Kilka różnych typów magazynów rowerowych:

 1. Ruchoma – najbardziej powszechna grupa mechanizmów w których wszystkie gwiazdy oprócz co najmniej dwóch, połączonych integralnie za pomocą śrub lub nitów. Taki sposób mocowania elementów konstrukcyjnych przyczynia się do ułatwienia montażu i konserwacji. Jednocześnie realizacja takiej decyzji towarzyszy wzrost masy układu i tendencji do zapychania jego składników.
 2. Na pająka – kaseta z planem realizowane są w formie gwiazdek montowanych na ramie aluminiowej, która w rzeczywistości nazywa się pająka. Idź do ostatniego złączyć dwa najmniejsze zębatki. Kasety na pająka są łatwe do czyszczenia z brudem i lekki.
 3. Na kilka pająków – drogich produktów, które są zainstalowane na profesjonalnych modeli rowerowych. Składa się z dwóch pająków, z których każdy align zestawy 2-3 gwiazdek. Główną zaletą tego rozwiązania jest możliwość szybkiej wymiany zużytego elementu. W tej drugiej części układu pozostaje w stanie funkcjonalnym. Przedstawione mechanizmy struktur łatwo demontowalne. Ponadto są one łatwiejsze do czyszczenia z gromadzenia gruzu i brudu.
 4. Otwarte Glide – są monolityczne kasety, które są przeznaczone do montażu na rowery. Takie kasety są zamocowane w gniazdach bębna zapadkowe lekkiego aluminiowego Special nakrętki i pokrywę drugą ręką.
 5. X-Dome – kolejny układ monolityczny. Mocuje się je w małym kołem łańcuchowym nakrętką, a duże koło zębate służy jako podstawa mechanizmu mocującego. W większości przypadków, elementy konstrukcyjne węzłów planu wykonane są z lekkiego aluminium.

Wymiana kasety rower

Aby wymienić mechanizm, konieczne jest, aby zrozumieć specyfikę jego usunięcia. Wyjmowanie kasety rower – całkiem szczery zadaniem. Jednak jego realizacja wymaga użycia specjalistycznych narzędzi w postaci striptizerka, a cały zestaw kluczy. Ściągacz rower kaseta musi odkręcić nakrętkę mocującą. Z kolei służą do mocowania elementów mechanizmu w położeniu stacjonarnym.

Jak wyjąć kasetę z roweru? Praca odbywa się w następujący sposób:

 1. Na największą gwiazdą jest umieszczany na bata z którym system jest utrzymywany w pozycji statycznej. Klucz do przędzenia usuwania kasety rower. Little Star i nakrętki zabezpieczające mają pofałdowaną powierzchnię. Dlatego przy odkręceniu łączników można usłyszeć ostry ostry dźwięk, który nie powinien się bać w toku.
 2. Nakrętka jest odkręcana, po czym taśma jest usuwany. Dlatego konieczne jest, aby zwrócić uwagę na likwidacji małych gwiazd, które mogą być noszone na rękawie niezależnie od innych elementów systemu. W międzyczasie są podszewka w formie cele, które powinny być starannie usunięte, dzięki czemu nie są one rozproszone.
 3. Poszczególne części rozplanowane w sposób zorganizowany, który pozwala, aby mechanizm ponownego montażu, nic nie mylące.
 4. Dowiedzieć się, jak usunąć taśmę z rowerem, na koniec można jedynie oszacować stopień pogorszenia gwiazd i stan całego systemu.

kaseta Grease

Po demontażu kasety rower jego elementy muszą być starannie smarowane kompozycję. Obecnie w sprzedaży znajduje się specjalny smar do kaset w rurach. Jednak do tych celów, nie można użyć dowolnego innego związku litu, który ma właściwości przeciwzapalne kurzu.

Wkładania taśmy

Wymiana kasety rower zakłada jego demontażu rękawy z szerokimi szczelinami i montaż nowego zestawu gwiazd, koncentrując się na dostępny na tych rowkach. W rzeczywistości, projekt instalacji wykonuje odwrotną operację jego demontażu. Tutaj trzeba się upewnić, że gwiazdka jest umieszczona na szczelnie wielowypustem grzechotką. Prace muszą być wykonywane powoli, unikając w ten sposób uszkodzenia wypustami kołnierzy.

Za pomocą klawiszy na kasecie roweru, gwiazdy, zużycia pierścieni na mechanizm zapadkowy, przy czym śruba nakrętka dociskowa według gwintu. Należy przestrzegać ustalonych procedura gwiazd w gniazdach. pierścienie dystansowe zawierają specjalne kołki, które powinny wejść w odpowiednie otwory w gwiazdach. W przypadku pominięcia tego wymogu, gwiazda będzie zbyt daleko w stosunku do siebie, co będzie miało wpływ na dokładność systemie zmianowym.

nakrętka koniec należy dokręcać jak najbardziej szczelne, przy użyciu wszystkich ten sam klucz do wyjęcia kasety na rowerze. Dość korzystne, że element blokujący jest stopniowo przędzy podczas jazdy. Dlatego system mocowania nakrętek zamek, konieczne jest, aby przesunąć koło w pozycji pionowej, całkowicie wciśnięty na dźwigni klucza.

zalecenia

Jak można zauważyć, demontaż i montaż kasety odwrotnej rowerowej nie działa jako wyzwanie. Koncentrują się tutaj wymaga ostatecznego testowania systemu. Przed wyjazdem należy upewnić się, że gwiazda nie jest niesymetryczne w stosunku do siebie. Należy również upewnić się, że między gwiazd obserwowanych przez tę samą odległość.

Konkludując

Wymiana kasety na rowerze i jego służby – pracy, która nie wymaga właściciela roweru specjalnych umiejętności. Zdefiniowanie problemu służy jedynie obecność specjalistycznych narzędzi. Jeśli chodzi o wybór nowego wkładu do wymiany, warto stosować się do wymaganej proporcji.