612 Shares 8499 views

Musical „Upiór w operze”: opinie, recenzje

Musical „Upiór w operze” – to legendarny i znany na całym świecie arcydzieło kompozytor Andrew Lloyd Webber. Przez prawie 30 lat był na rusztowaniu teatru światowego, a teraz w końcu do Rosji. W 2004 roku film fabularny został zastrzelony na musicalu. Podstawą historii muzyki jest książka francuskiego pisarza Gastona LERU „Upiór w operze”. Opinie są dostępne w dużych ilościach i na książki i teatru i filmu. Zapoznanie z nich będzie przydatna dla tych, którzy przed poczytać książkę, obejrzeć film lub uczestniczyć w wykonywaniu woli wysłuchania tych, którzy czytać wszystko i wszystko wyglądało. A dla tych, którzy są przyzwyczajeni, aby wszystko pierwsze własne zdanie, to będzie interesujące, aby porównać swoje doświadczenia z wrażenia innych. I tak, a inni mogą dać radę: należy przeczytać, zobaczyć i odwiedzić. „Upiór w operze” to z pewnością godne uwagi.


Gaston Leroux powieść

Powieść "The Phantom of the Opera" został wydany w 1910 roku. Piszę książkę inspirowaną największego teatru autorskiego w Paryżu „Grand Opera” na świecie. Leroux był w stanie odwiedzić jego piwnice, gdzie, jak twierdzi, został znaleziony szkielet dziwnym kształcie czaszki. Od pracowników pisarza teatralnej usłyszał legendę o człowieku, który żył w teatrze, był brzydki i nieodwzajemniona miłość jedna z aktorek. Mówiono, że umarł z miłości, a teraz jego duch krąży teatru. Jest to legenda, a stał się podstawą książki. Gaston Leroux twierdził, że bohater jego powieści rzeczywiście istniał.

„Upiór w operze” – książki, przeglądy, które są bardzo zróżnicowane. Ktoś napisał, że głównego bohatera – nieszczęśliwego człowieka. Inni uważają, że jest łotrem. Dla niektórych, to ponura historia, dla innych – romantykiem. Dlatego też, w celu utworzenia opinię o tej powieści – to lepiej, aby ją przeczytać.

Fabuła musicalu

wydarzenia muzyczne odbywają się w Teatrze „Grand Opera”. Główny bohater – Phantom of the Opera. Ale istot nieziemskich ma znaczenia. On jest człowiekiem brzydki wygląd, ukrywając twarz za maską i mieszka w piwnicy teatru. Jest wynalazcą, kompozytor, artysta, magik, w ogóle, geniuszem we wszystkich jego przejawach. Duch w miłości z aktorka Christine, on daje jej lekcje śpiewu i stara się zrobić wszystko, aby ona stała się gwiazdą. O głównego bohatera musicalu „Upiór w operze” reakcje są zupełnie różne, ale większość z nich jest zapewnienie, że Ghost – jest to najbardziej romantyczne łotr, ponieważ wszystkie przestępstwa, że dopuszczają do teatru zostały popełnione w imię miłości.

Duch nie pokazuje Christine twarz, próbując oczarować jej głos. Ale pewnego dnia, z ciekawości, że zdziera maskę … Dziewczyna jest przerażona, a Duch z wściekłości, marzył, że ona go kocha, ale teraz, kiedy zobaczyła jak to jest okropne, że to niemożliwe.

W teatrze pojawia patrona – wicehrabia Raoul. Między nim a Christine erupcji uczuć, ale Duch szaleje z zazdrości i próbuje rozdzielić kochanków.

Po pewnym czasie, Duch napisał operę „Don Giovanni” i chce on być umieszczony w „Wielkim Operze”. Dyrektorzy nie mają odwagi odmówić go. Głównym zadaniem jest przeprowadzenie Christine. Raul uważa, że to szansa, aby złapać duchy. Podczas występu w postaci Don Giovanni na scenie zamiast aktora pozostawia samego kompozytora. Pomysł, aby złapać Phantom okazuje tak, że Phantom porywa Christine i bierze w lochu, on mówi jej, że teraz będzie ona pozostać z nim na zawsze. Raul udaje się odnaleźć kryjówkę fantomu, on wpada tam, ale wpada w pułapkę. Ghost, Christine oferuje wybór – jeżeli przebywała z nim, on niech Wicehrabia jeśli Christine odmówić mu Viscount umrzeć. Aby uratować życie młodej, Christine zgadza się na pobyt z duchami. Ale nagle puszcza kochanków, gdyż nie może nieszczęśliwy ten, który kocha się jako Duch znika. Tak kończy musicalu „Upiór w operze”. Recenzje rosyjskojęzycznej widowni, któremu udało się odwiedzić ustawienie w jednej z zagranicznych teatrów, zgodzić się, że nawet jeśli nie znają języka, w którym obchodzi musical, nadal wszystko rozumiem.

Historia musicalu

Pomysł, aby napisać ten musical pojawił Webber w 1984 roku, kiedy poślubił aktorkę Sarah Brightman. Kompozytor chciał stworzyć projekt na dużą skalę dla żony, w którym mogła w pełni grać talentu i sławy. Sir Webber scenariusz muzyczny stworzony siebie. Tekściarz Richard stać Aryjczycy Stilgou i Charles Hart. artysta Project – Maria Bornson, że należy ona do idei, że słynny żyrandol, spadanie, przetoczyła się nad głowami zaskoczonej publiczności. Ona też jest autorką masek duch.

Dzięki geniuszowi Webber i doskonale dopasowany zespół „Upiór w operze” – to najlepszy musical. Przegląd „Upiór w operze”, jednego znanego krytyka Dzhona Saymona nie było bardzo pochlebne, Simon skrytykował muzykę, libretto i żeńską. Ale większość opinii były i są entuzjastyczne. Spektakl otrzymał liczne nagrody i wygrał cały świat. Recenzje musicalu „Upiór w operze” nie są tylko pozytywne. Jednak, mimo wszystko, ta produkcja złamał wszelkie rekordy, stając się najbardziej kasowym i LP.

Różnice Webber produkcje książek

W książce duch zniekształcone całą czaszkę i maska zakrywa całą twarz w maskę muzyczny obejmuje połowę jego twarzy, jakby maską i szpecące makijaż twarzy obejmie całą twarz, nie będzie można śpiewać. W powieści, duch ma swoją nazwę – Eric, w imieniu muzycznej nigdy nie wspomina. Książka ma taki charakter jak Percy, który był przyjacielem i pomocnikiem duch. W muzycznej roli asystenta jest przypisany do Madame Giry. Pod koniec musicalu Upiór znika. A w książce bardziej tragiczny finał – Eric umiera z nieodwzajemnionej miłości. Recenzje musicalu „Upiór w operze” jest najczęściej obejmują takie epitety jak „magiczny”, „niesamowite”, „fascynujące”, „do mrówek”, „spektakularny” i „trzeba zobaczyć”!

Film 2004

W 2004 roku film „Upiór w operze” został nakręcony na Webber musicalu. Recenzje filmu jest bynajmniej jednomyślni. wersja filmowa w niektórych aspektach różni się od sceny. Wszyscy aktorzy w filmie śpiewać sami. Opinie i recenzje filmu „Upiór w operze” to bardzo sprzeczne: niektórzy artyści chwali kogoś, wręcz przeciwnie, nie jest zadowolony z ich pracy; Niektórzy twierdzą, że film jest nudny, a to daleko od wersji scenicznej, podczas gdy inni uważają, że film jest doskonały. W tym przypadku wszyscy krytycy jednogłośnie nazywa wielki film „Upiór w operze”. Recenzje podziwiali odbiorców są dostępne w znacznie większych ilościach niż zawiedzionych opinii.

Opowieść toczy się dalej

W marcu 2010 roku premierę kontynuacji „Upiora w operze” o nazwie „Miłość nigdy nie umiera”. Sequel ma nic wspólnego z nowym Leroux, jak historia opowiedziana przez pisarza, nie może być kontynuowane. Jak zostało przez twórców The Phantom i Christine spotkali się ponownie po 10 latach. Christine stała się słynna piosenkarka, żona Raoul i urodziła syna, który jest synem duch. Meg od swojego najlepszego przyjaciela zamienia wroga Christine, ona jest zakochana w Phantom, a męki zazdrości. Pod koniec spektaklu Meg pędy Christine, a ona umiera w ramionach duchów. Sequel nie stała się tak skuteczne, jak „Upiór w operze”, i został poddany ostrej krytyki, chociaż teraz inscenizacji sukcesem udaje się do Australii.

„Upiór w operze” w świecie

Musical „Upiór w operze” odbył się w 30 krajach na całym świecie. On już tyle szczęścia, aby zobaczyć i usłyszeć ponad sto milionów widzów. Na całym świecie musicalu „Upiór w operze” zabiera widzów reakcje przeciwko wspaniałej muzyki, wspaniałe krajobrazy, piękne kostiumy i utalentowanych aktorów.

W oryginalnej partii produkcyjnej Christine śpiewała Sara Braytman, i pierwszym wykonawcą roli Upiora stał Maykl Krouford. W filmie z 2004 roku wystąpili siedemnaście Emmy Rossum i Dzherard Batler. W inscenizacji jubileuszowym 2011 roku pełniła rolę Christine Sierra Bogges i roli Upiora dał Ramin Karimloo.

„Upiór w operze” w języku rosyjskim

Na jesieni 2014 roku w Moskwie, w Pałacu Młodzieży, który odbył się wielki i długo oczekiwana premiera arcydzieł światowej. Rosyjski autor libretta był Aleksiej Ivashchenko, który znany jest z rosyjskich fanów musicali jak jeden z twórców musicalu „Nord-Ost”. Gra sprawia, że tylko pierwsze kroki na rosyjskiej scenie, ale dzisiaj to zobaczył i usłyszał ponad 100 tysięcy widzów, recenzje, opinie i wydajności, „Upiór w operze” był już w ogromnych ilościach.

Strona rosyjska Kristin wykonać Tamara Kotova Elena Bakhtiyarova. Rola Raoul trwa solistką Teatru Muzycznego Swierdłowsku Comedy Evgeny Zaytsev.

W roli Ghost aktora lśni musicale Ivan Ozhogin, którego niepowtarzalny głos nie pozostawi nikogo obojętnym. Sława, a także teatralnych najwyższa nagroda „Złota Maska”, jego rola hrabiego von Krolock w musicalu „Wampir Ball” w St. Peteburge. Ivan powodzeniem grać tę samą postać w Niemczech. Oprócz roli Upiora w operze, aktor odgrywa rolę Woland w formułowaniu Petersburgu Music Hall, ćwiczy grę głównego bohatera musicalu „Jekyll i Hyde”, bierze udział w St. St-Petersburg Teatr komedii muzycznej „hity Broadwayu”, jak również motywy Rosji i za granicą. On jest znany widzom jak Ernst Lubitsch i Mdivani książę wystawił „Pola Negri” jako Romashov w musicalu „Nord-Ost”, jak Mankustrap „cat” i wielu innych ról. Dla większości rosyjskiej myuziklomanov był prawdziwy dar do jego udziału w musicalu „Upiór w operze”. Widzowie gości powiedzieć, że Iwan Ozhogin – doskonały duch.