159 Shares 4004 views

Rhino horn – powodem jego zniszczenia

Rhino – jeden z największych przedstawicieli ssaków. Od wielkości jego przełożonego tylko słonia, nosorożca nieco mniej – hipopotama. Główną różnicą pomiędzy zwierzęciem – klakson znajdują się na nosie. Stąd nazwa – nosorożec.

Skąd rogów nosorożca?

Naukowcy nie mogą ustalić, kiedy dokładnie nastąpił róg nosorożca. Pochodzenie tej części ciała zwierzęcia jest pokryta wielomilionowej historii jego istnienia. Wszystkie skamieniałości Rhino są ślady obecności rogów. Ten build-up nie jest kość, struktura przypomina tkankę klaksonu i jest w rzeczywistości składa się z keratyny. Keratyna – materiał podstawę do włosów i paznokci. Z wyglądu wydaje się róg nosorożca – jest przeplatanie dużą ilością gęstej sierści. Po pierwsze, wielki róg rośnie od kości nosowej, a po drugie, małe – od czaszki. Rosną te kształcenia przez całe życie zwierzęcia.

Rogi nosorożca rozmiar

Nowoczesne pięciu znanych gatunków nosorożców. Oni wszyscy są rogi. Średnia wielkość najczęściej narastania nosorożce – białe i czarne – od czterdziestu do osiemdziesięciu centymetrów. wielkość bicie rekordu długości rogów nosorożców białych – aż sto pięćdziesiąt osiem centymetrów! Jest to największy proces, nagrany we współczesnych przedstawicieli tego gatunku. Horn of nosorożca włochatego – wymarłego w epoce lodowcowej była skończona. Jego średnia długość wynosi sześćdziesiąt do stu pięćdziesięciu centymetrów. Jaka jest rola róg w swoim życiu? Dlaczego natura obdarzyła taką występ na zwierzętach?

symbol władzy – róg nosorożca

Wiele wieków temu, ludzie czcili nosorożce jako bóstw. Na starożytne rysunki można znaleźć to zwierzę, jego róg przedstawiono nienaturalnie duże, ozdobione kwiatami. Kiedy ludzie wierzą, że róg nosorożca – jest jego wskaźnik dekoracji i moc. Od to robili naczyń – pojemniki do picia i przechowywania cieczy. Wierzono, że atrybut ten ma właściwości lecznicze i uprawnia posiadacza niesamowitą moc i siłę.

Horn jako broń

Rhino jest bardzo duże zwierzę. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest niezdarny i powolny. To nie jest tak. Rhino jest w stanie rozwinąć prędkość do czterdziestu pięciu kilometrów na godzinę, ale to nie wystarczy, aby uciec przed drapieżnikami. Wielu ludzi wierzy, że róg nosorożca – to jego broń atak głodnych zwierząt mięsożernych. To nie jest do końca prawdą. Rhino ma wrogów w świecie drapieżników. Jego wygląd jest tak potężny, że co trochę lew i hiena odważą chłostać się na niego, starając się złapać jak jedzenie. Jeśli jednak w większości czasach głodu i jest odważny, próbując zaatakować wielki człowiek, Rhino jest wart raz motnut horn ku sprawcy w jego życiu, a drapieżnik ucieka. Jeszcze panuje przekonanie, że róg nosorożca jest używany do walki z innymi samcami. W okresie godowym, kiedy każdy chce przyciągnąć uwagę najbardziej zdrowych i pięknych kobiet nosorożce zaczynają walczyć o przewagę. Jednak, aby udowodnić swoją siłę ich użycie nie rogi i zęby. Mężczyźni atakują siebie nawzajem, gryzienie i pukanie wroga w dół z całym ciałem. I że człowiek może posadzić rogi Rhino, więc jest zbyt fantastyczne. Jest to najbardziej spokojny i spokojne zwierzę. Spotkanie z człowiekiem ucieka, a jeśli są one spełnione, to śpieszę się uciec i ukryć, bardzo rzadko ataki. Niestety, to nie chodzi o ludzi. Są one głównym wrogiem nosorożca i eksterminacji gatunków.

Sygnał dźwiękowy oznacza terytorium

W naturze można zobaczyć obraz jak rogi nosorożca ociera drzewie, a następnie na korze są ogromne blizny. Więc zwierzę zaznacza swoje terytorium, pozostawiając ślady i zapach. Nosorożce – samotnikiem. Oni nie lubią towarzystwo swoich krewnych. Jeśli ścieżka zwierzęcia złapany drzewo, na którym znajduje się inny zapach nosorożca, to będzie okazją na długo nie utrzymać się na ziemi. Można zauważyć w parę nosorożców tylko w jednym przypadku – matkę i cielę. Samica rodzi swoje dziecko do dwóch lat, a potem się rozstali.

Dlaczego polowanie na nosorożce?

Kłusownicy są zawsze goni zysk zdobycz. Tak, z winy myśliwych zginęło ponad tysiąc kłów słoni, które są cenione na rynku. Jest to cenny materiał, z którego wykonane różnorodne biżuteria, figurki, naczynia kuchenne. Ale co tak przyciąga ludzi rogów nosorożca? W celu uzyskania tego wzrostu, tysiące zwierząt są niszczone każdego roku. Chodzi o to, że od czasów starożytnych, ludzie wierzą w cudowne właściwości proszku, wykonane z rogów nosorożca. Podobno dodawanie proszku do żywności i napojów mogą być leczone za pomocą różnych chorób. Najczęstszym wskazaniem do stosowania jest uważany za impotencja. W świecie ludzi wierzy, że leki na bazie sproszkowanych rogów są w stanie powrócić do dawnej siły. Kolejny krem ze starości niż wielu przylgnąć kobiece konsumentów. Mówi się, że róg nosorożca jest w stanie przywrócić młodość i daje długą żywotność. W Jemenie, zachowane starożytne tradycje, z których jeden młodzi mężczyźni, którzy osiągnęli pełnoletność, dają rękojeść sztyletu, który jest wykonany z rogu nosorożca. Ale wszystkie właściwości przypisane do tych rogów, mit. Nauka nie udowodniła uzdrowienie i działanie anti-aging proszku, ale cena towaru rośnie, a ludzie go kupić. W wielu krajach, cena klaksonu, możliwe jest, aby kupić luksusowy samochód lub dom. W Republice Południowej Afryki, jeden egzemplarz jest wart więcej niż dwieście tysięcy dolarów. Jest to cena za życie ogromnej zagrożonego zwierzęcia.