590 Shares 8863 views

Skład na temat "Dlaczego Władimir Dubrowski musiał zostać złodziejem?"

Kompozycja na temat "Dlaczego Dubrowski Jr musiał zostać zbójnikiem?" – jeden z najczęstszych w trakcie studiowania pracy Puszkina. Jego genialna powieść jest badana przez uczniów w klasie szóstej. Jest to wiek, w którym dzieci mogą zrozumieć i przeanalizować główne problemy takiej pracy. Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.


Zerwanie ojców

Każdy z uczniów musiał napisać esej szkolny na ten temat, poświęcony Dubrowsku. Pomimo omawianych zagadnień, każdy z prac będzie musiał zawierać epizod, który stanowi podstawę tej powieści.

I wszystko zaczęło się bardzo ładnie i szlachetnie. Dwaj przyjaciele, Kirill Troekurov (bogaty i arogancki właściciel ziemski) i Andrej Dubrowski (uczciwy żołnierz i po prostu dobry człowiek) mieli dość przyjemną i intymną komunikację. Z natury i stylu życia były zupełnie inne, ale to ich nie powstrzymało. Do pewnego czasu. Kiedy rozczulenia na jedno pytanie rozproszyły ich wokół i uczyniły z nich wrogów.

Po raz kolejny przybył do majątku Troyekurov, Andrei Gavrilovich wraz z gośćmi poszli do kennelsów. Psy Kirill Petrovich żyły lepiej niż niektórzy słudzy w jego domu. Powiedział to głośno jeden z żołnierzy Trojakowa, dodając, że niektórzy właściciele gruntów zazdroszczą temu psicznemu losowi. Andrei Gavrilovich wziął tę obelgę na jego konto i wycofał się bez pobytu na kolację.

Jeśli musisz napisać esej na temat "Dlaczego Dubrowsky zdradził w Troyekurowie?", Konieczne będzie włączenie analizy tej sceny w tej sprawie.

Nieważne, jak Cyryl Petrowicz starał się zwrócić przyjaciela, nie mógł tego zrobić. Troekurov posłał do niego służących, prosili o dobro i zło, ale nie poddał się. A potem, zirytowany nieposłuszeństwem swego przyjaciela, Kirill Petrovich wymyślił plan.

Okrutna zemsta

Nie osiągając jego, Troyekurov udał się do aktu żałosnego. Zdecyduje się na zabranie majątku Dubrowskiego, aby zrozumieć niesprawiedliwe traktowanie przyjaciela.

Przez wszystkie prawdy i oszustów robi swoją czarną pracę. Esej "Dlaczego Dubrowsky został zbójem?" Zawiera analizę epizodu, gdy w wyniku sesji sądowej rodzina ojca i syna zostaje pozbawiona Kisteniewki. Troekurov dołożył wszelkich starań. Zatrudnił sekretarza Szabaszkina, który łapuje wszystkich pod rząd, nadaje dokumentowi prawo własności, a jednocześnie bardzo krzywo woła Kirillowi Pietrowiczowi.

Na sesji sądowej obaj przybyli z spokojną duszą. Dubrowski był pewien swojej poprawności i dlatego nie martwił się o to, a Trojekowew wiedział, że dziś zemści swój nieposłuszeństwo przyjacielowi. Kiedy zaczęli czytać wyrok, wszystko się zmieniło w osobie. Kisteniewka jest wybrana z Andrei Gavrilovich za fałszowanie dokumentów! Upadek Dubrovsky starszy nie miał żadnego limitu. Początkowo, zszokowany tym, milczał, a potem zaczął krzyczeć coś niewyobrażalnego. On, zarumieniony, został zabrany z sądu. Troekurov cieszył się. Ale później, gdy przypomniał sobie reakcję przyjaciela, poczuł się nieswojo.

Wygląd Vladimira

Niektórzy nauczyciele proszą o napisanie eseju na temat "Dlaczego Vladimir pojawia się tylko w trzecim rozdziale?". Łatwo odpowiedzieć na to pytanie: od najmłodszych lat studiował w korpusie kadetów i rzadko rozmawiał z ojcem. Teraz, gdy ksiądz zachoruje z powodu decyzji wydanej na drodze sądowej, Dubrowsky-junior wraca do domu. Został tam wezwany przez nianię, która mieszkała w ich majątku i opiekowała się Andrejem Gavrilowiczem. Syn jest zszokowany stanem ojca. Dowiedział się, że przyczyną tego jest Kirill Petrovich. Władimir nienawidził wroga ojca.

Pewnego dnia Troyekurov przybywa do Kisteniewki. Chce porozmawiać z byłym przyjacielem, wytłumaczyć jego złe czyny. Nie miał czasu, aby podejść do domu, jak starszy starszy Dubrowski zauważył go z okna. Czuje się źle, nie potrafił wypowiedzieć słowa, gdy stracił przytomność. Kirill Petrovich przekracza próg domu i widzi Vladimir. Wcale się tego nie spodziewał.

Musiałem dorastać

Andrei Gavrilovich i nie mógł się wyzdrowieć. Umarł w ramionach swego syna. Dubrowski, najmłodszy, przyzwyczajony do łatwego życia kosztem swojego ojca, pozostaje sam ze wszystkimi problemami. Po grzebaniu rodziców Vladimir zabiera wszystko w swoje ręce. Ale nie zapominaj, że wkrótce będzie bez miejsca zamieszkania. Esej na temat "Dlaczego Dubrowsky został zbójem?" Obejmuje to z listy na pierwszej liście. Do tej pory decyzja sądu nie weszła w życie, jest prawowitym właścicielem Kisteniewki. Wszyscy ci słudze, którzy służyli na jego majątku, stoją dla swego mistrza, a Troekurov jako nowy właściciel nie chce przyznać się do tego.

Został sam w swoim pokoju, Władimir ponownie przeczytał listy matki i ojca wspomniał o swoim dzieciństwie. Kiedy komornicy przybyli, aby opisać osiedle, jeden z pań stawia ogień do domu. Wszyscy wykonawcy palą go żywcem. Teraz Vladimir nie ma gdzie mieszkać. Pozostaje tylko jeden sposób – stać się zbójcą, aby zapewnić jego istnienie. Zrekrutował zespół wiernych sług i razem okradli ziemie bogatych ludzi. Powinno to zostać włączone do eseju na temat "Dlaczego Władimir został zbuntowany?".

Wynik

Warto zauważyć, że dobry bandyta z Dubrowskiego nie działał. Jest zbyt szlachetny i ambitny, więc nigdy nie zabiera ostatniego od ludzi. To nie jest łatwe, ale nadal będzie w stanie przetrwać i zachować godność.

Teraz możesz łatwo napisać esej rozumowania na ten temat, który nauczyciel zaproponuje w pracy "Dubrovsky".