710 Shares 6989 views

przynosowych

Zatok – jest pusta przestrzeń znajduje się w kości twarzy czaszki i połączony z jamy nosowej. Powstają one w piątym roku życia. „Sinus” zazwyczaj określone w medycznych przynosowych literaturowych.

Do zakażenia zatok obejmują:

  • zatoki czołowej, znajduje się w kości czołowej tuż nad brwiami;
  • Górna szczęka lub zatoki szczękowe są umieszczone po obu stronach nosa pod oczodołów;
  • klinowe przynosowych się za nosowych w głębi czaszki.

Ponadto zatok nosowych jest również układ pneumatyczny rozmiar komórki z grochu, umieszczony w kości sitowej pomiędzy jamy nosowej i oczodołów. Sitowej przynosowych są podzielone na przedniej, środkowej i tylnej, w zależności od sposobu komunikowania się z dowolnej części przewodu nosowego.

Zazwyczaj osoby zdrowej zatok są wypełnione powietrzem, swobodny obrót przez kanały nosowe. Ale często zdarza się, że w zatoce jamy gromadzi ropę lub śluzu lub wzrost guzów w błonie śluzowej. W takich przypadkach osoba zaczyna odczuwać różne nieprzyjemne i bolesne.

Szczególne doznania pokonać zatok przynosowych nie istnieją. Najczęściej pacjenci skarżą się na uczucie ciężkości w głowie, obrzęk twarzy, powiek, przekrwienie błony śluzowej nosa, bóle głowy i bóle twarzy. Zapalenie zatok przynosowych i zapalenie zatok nazywany jest zazwyczaj powikłaniem choroby zimnej lub wirusowego. przynosowych może stać się stan zapalny – proces jest prosty i ropne. W prostym wewnątrz błony śluzowej zatok jest stan zapalny i obrzęk. To jest dość powszechne z SARS, gdy osoba ze względu na obrzęk śluzówki i ból głowy i twarzy. Po usunięciu zapalny obrzęk przechodzi, stan zatok wraca do normy, a ustaniu bólu. Jednak zdarza się, że podczas zimno w pachwinach zgromadzonego śluzu i ropa, które następnie same zostały szczelnie z zatok i zatok następnie wypełnione ropą. Ropne zapalenie zatok dla charakteryzuje się dość intensywne, czasem pulsujący lub napadowe bóle zatok i wokół nich.

Nowotwory łagodne i proliferację śluzówki zatok, takich jak polipy, często występują prawie objawów. Można zaobserwować jedynie trudności z oddychaniem nosa, zatok, jeśli wypełnione są silnymi wzrostami. Ból polipy zwykle nie są typowe.

Procesy zapalne najczęściej występuje szczękowych (szczęki) i zatok czołowych, ze względu na ich strukturę i położenia. Najczęściej jest to zapalenie zatok szczękowych, zapalenie zatok i że w większości przypadków przyczyną bólu w górnej szczęce, w policzku pod okiem. Ból może być podana w ucha, oka, nosa, powodując ogólne bóle głowy. Ustal obrażenia zatok może jedynie lekarz ENT. Wedge i zatoki sitowej są zaognione znacznie rzadziej, zwykle na tle wszelkich poważnych chorób ogólnoustrojowych i zmniejszenia odporności.

Nieleczona lub nie ujęte w czasie zapalenia zatok może stać się przewlekły proces, który jest trudny do leczenia i może sama być źródłem innych powikłań, zapalenia sąsiednich narządów.

Ważne jest, aby pamiętać, że bóle zatok (odnosi się do przedniej i szczęki) może również występować w neuralgii nerwu trójdzielnego, i łagodne guzy nerwów czaszkowych. Jeśli ból zatok, trzeba baczności. Dlatego, bóle głowy i ból twarzy lub w każdym razie nie może być zaangażowany w samokontroli i samoleczenia, i konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Dokładna diagnoza jest łatwo określić podczas specjalisty kontroli i prostego egzaminu (RTG, USG, tomografia komputerowa).