570 Shares 7889 views

Ból w sercu

Występowanie bólu w sercu może wskazywać na obecność chorób aorty, klatki piersiowej i innych problemów zdrowotnych. Najczęściej jest to choroba niedokrwienna serca, kardiomiopatia dyshormonal, żołnierz serca lub osteochondroza szyjki macicy.


Najczęściej obserwuje się sytuację, w której w sercu ból są długotrwałe i często powtarzające się. I ci ludzie cierpią, przyzwyczajony do odczuwania bólu, szukać pomocy medycznej, gdy ból jest bardzo silny. Tymczasem ból krótkoterminowy jest objawem zawału serca lub dławica piersiowa. Dodatkowo, ponieważ ból może wynikać z dwóch lub więcej przyczyn. W takich przypadkach bardzo trudno jest zrozumieć ból.

Jeśli w sercu ból związany z zawałem mięśnia sercowego lub dusznica bolesna, że pilne działania należy podjąć natychmiast. Ale jeśli ból dotyczy pozasercowej pochodzenie, a następnie spieszyć do podjęcia działań nie jest konieczne. Dlatego, jeśli nie jest tępy ból w sercu, ból lub o innym charakterze, konieczne jest zbadanie następujących funkcji: lokalizacja, kierunek, czas trwania i rodzaj funkcji. Ponadto trzeba pamiętać, jeśli ten rodzaj bólu kiedyś miejsce, oraz określić okoliczności, które pojawiły się po bólu.

Teraz na temat objawów chorobowych, które towarzyszą tych lub innych dolegliwości. Ból w klatce piersiowej wskazania do zawału mięśnia sercowego lub dusznicy bolesnej. Oznacza to, że w takich przypadkach ból ograniczających, prasowanie, rozciągającą się na lewym ramieniu ręce (jeden lub dwa) w szczęce, a także aby nie utrudniać oddychanie.

Jeśli ból jest odczuwalny w obszarze górnej części serca, to jest prawdopodobne, nie pochodzenia sercowego. Zwłaszcza, jeśli w krótkim bólu serca, przeszywający, pochodzących z regionu lewy sutek lub innych obszarach lewej połowy klatki piersiowej. Jeśli ból rozprzestrzenia się pod pachami, to prawdopodobnie oznaka choroby zwyrodnieniowej krążka lub oznaką zbliżającego gontów wysypka skórna. Często te bóle nie są związane z niedokrwieniem mięśnia sercowego, a niepochodzących wieńcowych.

W analizie ból w sercu jest wymagane, aby uwzględnić jego trwania. Ból krótkoterminowy charakter, trwające przez kilka sekund, nie typowe dla dławicy piersiowej. W przypadku tej choroby charakteryzuje się atakami 3-5 minuty, często 10. Długi atak bólu zamostkowym postać jest wynikiem mięśnia sercowego.

Ból, który trwa dłużej niż jeden dzień został neanginoznoe pochodzenie. Ten rodzaj bólu jest zawsze związane z obciążeniem płaszczyzny fizycznej, stres emocjonalny, zimnej pogody lub z gęstą posiłku. Jeżeli ból serca pojawia się w pozycji leżącej, w pozycji siedzącej zniknie, to najprawdopodobniej z powodu choroby zwyrodnieniowej dysku, chłodnicę ezofagiata lub osierdzia. Jeśli widoczne osłabienie zwiększonego bólu podczas oddychania głęboko – to dowód opłucnowego lub osierdziowego.

W analizie bólu ważne jest, aby wziąć pod uwagę takie czynniki jak: wymioty, nudności, osłabienie, strachu przed śmiercią i pocenie się, które mogą wystąpić w związku z bólem.

Kiedy choroba żołnierza serca obserwowano bóle lub kłujący ból w sercu. Taki ból nie może być wyeliminowane nitrogliceryna tylko valokordin, Valodol lub uspokajające.

W odniesieniu do każdej choroby można zidentyfikować szereg cech jego nasilenie, ale najlepiej jest skonsultować się specjalistów, którzy poprawnie zidentyfikować przyczynę jego wystąpienia i zorganizować leczenie. Nawet dobrze badając ich własny ból, możemy tylko ocenić przyczyny jej występowania. Odpowiedzi na to pytanie może tylko leczenia lekarz-zawodowej. Tylko on może prawidłowo przypisać zalecenia dotyczące przestrzegania (jeśli to konieczne), leczenia lub innych środków.