742 Shares 3119 views

Jezioro Selyava – Święta w Republice Białoruś

Malownicza przyroda terytorium Białorusi, szelest wody, śpiew ptaków – to jest dokładnie to, co można zobaczyć odwiedzając jezioro Selyava. Reszta namioty są aktywnie rozwija. A dla tych, którzy nie chcą rozstawać się ze zwykłymi komfortowych warunkach oferowanych na osiedlenie się w posiadłościach. To miejsce jest wypełnione elementami w średniowieczu, co nadaje mu uroku. Natura jest nie tylko piękny, ale także przyjazne dla środowiska. Aby odwiedzić jezioro, turyści przyjeżdżają tu z całego świata. Te miejsca będą sprawiać przyjemność, spokój, i, co najważniejsze, na święta , można znacznie poprawić swoje zdrowie.


Cechy fizyczne i lokalizacja

Zdjęcia Lake Selyava które można zobaczyć w artykule, znajduje się w północno-wschodniej Białorusi, powiat Krupki z obwodu mińskiego. Jest to płyn, karmione przez rzek i wysokiej Rakitovka i przyłącza się szeroki kanał z urazy stawu. Selyava jest jednym z najpiękniejszych i największych jezior na Białorusi, Jego powierzchnia wynosi 15 kilometrów kwadratowych, głębokość (dziewiątym co do wielkości objętościowych wody!) – 19 metrów. Dno stawu jest pokryta piasku zmieszanego z małych kamyków rzecznych, ale istnieją mułu osady. trzy wyspy położone w środkowej części jeziora. Wybrzeże wytłoczona powierzchnia tworzy wiele zatok, wlotów i przylądki. Brzegi są niskie głównie tereny podmokłe, północ i południe wzgórza porośnięte krzewami i rzadkimi Polesiu. Woda w jeziorze Bright, w przejrzystości letnim przekracza dwóch metrów.

Biota

Selyava czystej powierzchni wody jeziora jest inny, że nie rosną glony i rzęsy. Wzdłuż wybrzeża można znaleźć zarośla trzciny, trzciny i turzyce w zatokach i potoków – żółte lilie, tatarak i dzbanek. Od 1993 roku State Reserve powstała na podstawie jeziora, które jest domem dla ponad 40 gatunków zwierząt, takich jak borsuki, zające, wilki, niedźwiedzie, a także 100 przedstawicieli ptaków, ptactwa wodnego i lasu. Na powierzchni jeziora znalazły swoje miejsce czaple, snipe, dzikie gęsi i kaczek, żurawi. W Burrows przybrzeżne znajdują piżmak, bobry budować tamy.

W rejonie jeziora znaleziono rzadkie rośliny, które są wymienione w Czerwonej Księdze Republiki Białoruś. Okolica obfituje w grzyby – kurki, prawdziwki, borowiki, Borowik, grzyby, mleko, borowikami grzybów. Często są miejsca jagodowe (maliny, jagody, borówki, porzeczki).

Mit czy rzeczywistość?

O Lake Selyava miejscowi mówią legendy: że 28 sierpnia 1942 roku jezioro został uderzony przez amerykańskiego samolotu Pe-8, który niósł na pokładzie brytyjskich cztery tony złota. Najprawdopodobniej jest to tylko mit, bajka dla zwiedzających, jak ciało wody nie jest tak głęboka, że nie może badać nurków. Jednak legenda jest miejsce.

Trochę historii

Dlaczego jezioro zwane „Selyava”? Co znaczy to słowo? Istnieją dwie teorie.

Według pierwszej wersji, staw zawdzięcza swoją nazwę dzięki starego kupca Selyavichey który posiadał olbrzymie połacie ziemi, który spadł i jeziora. Druga wersja mówi, że jego nazwisko znalazło zbiornik ryb łososiowatych, które – w dużych ilościach zamieszkuje jego wód. Białorusini nazywają to „Selyava”.

wędkarstwo

Jezioro Selyava oprócz sielawy, bogato jeszcze około 15 gatunków ryb: Rudd karaś, szczupak, leszcz, kryza, tłoków, okoń, płoć, sum, srebrny leszcz, kolce, miętus, ukleja, lin i IDE. Prikormleny miejsce, dlatego z Aborygenów słowem, doskonała gryzienie stoi w każdej porze roku.

wędkarstwo opłata zorganizowany dla miłośników wędkarstwa. Dla wygody, jezioro jest wyposażony w dużą liczbę mostów i pomostów, z którego będzie to szczególnie wygodne dla początkujących wędkowania.

Reszta na jeziorze Selyava

Oszałamiające wsi i zdrowe powietrze Selyava jezioro sprawiają, że jest doskonałym miejscem na wypoczynek. Specjalnie dla turystów zbudowano zagrody – drewniane dwupiętrowe domki, przeznaczone dla ośmiu do dziesięciu osób. Pokoje gościnne wyposażone są w kominek i nowoczesny system stereo. Na parterze znajduje się w pełni wyposażona kuchnia, a drugie – sypialnia z pięknym widokiem na powierzchni jeziora. Na terenie krajobrazowym znajduje się parking oraz pomieszczenie relaksacyjne z altaną, grillem i piaskownicą.

Jezioro Selyava (na zdjęciu poniżej), a raczej jego otoczenie, często pokryte miasteczek namiotowych. Więc jeśli jesteś miłośnikiem dzikiej wypoczynku, to coast – doskonały wybór. Zasięg strefy przybrzeżnej jeziora Selyava około 45 kilometrów, więc nie wystarczy dla wszystkich chętnych. Na jeziorze stworzonej przez agencje wynajmu: katamarany, łodzie, narzędzi połowowych, rowerów i innego sprzętu turystycznego. Istnieje siatkówki i piłki nożnej zabaw, altanki.

Jezioro Selyava – jak się tam dostać?

Będziemy oferować kilka opcji, w jaki sposób dostać się do pięknego stawu.

  1. Pociągiem lub autobusem z Mińska do miasta Krupki. Następnie, kilka kilometrów, by dotrzeć na piechotę lub wezwanie taksówki. Przed wyjazdem konieczne jest doprecyzowanie harmonogramu.
  2. Zamówić transfer. Spotkanie na lotnisku, w pociągu lub autobusu. należy omówić przed datą przyjazdu, czas i koszty podróży.
  3. Prywatnym samochodem. Na autostradzie Brześć-Moskwa (M1), aby przejść do miasta Krupki wskaźnika. Skręć w prawo, idź wokół miejscowości Krupski, wezwać Krupki. Skupiając się na znak „40”, wspiąć się na wzgórze i skręcić w lewo na znak „Proshika 19”. Następnie przejść 19 km od głównej drogi. Przy wjeździe do wsi Proshika prowadzony przez znaki.

Czy można łatwiej: wprowadź adres w nawigatorze i postępuj zgodnie z jego instrukcjami. Ale objawy nie zwracać uwagę.

Podróż do jeziora Selyava – to doskonała okazja do zapoznania się z dziewiczej przyrody Białorusi, zrelaksować umysł, poprawić swoje zdrowie i uzyskać zaczep godny podziwu!