798 Shares 8926 views

Fascynująca podróż, albo piękne nazwy miast

Dla osób podróżujących często odgrywa kluczową rolę miejsce spoczynku, jego cechy i funkcje, zamiast nazwy. W tym przypadku zasada „obszar farby no-name oraz nazwę strefy”, aw związku z tym często zakochują się nazwy miast, w których były najlepsze. Piękne nazwy miast są bardziej powszechne w Europie, są przyjemne i melodyjny dźwięk do naszych uszu. Ale to należy do tej kategorii, a wielu rosyjskich osiedli, których nazwy brzmią uroczy iw naszym rodzimym języku.


Roman muzea miejskie

Uważa się, że z najpiękniejszych miast na świecie są skoncentrowane w imię historycznego obszaru, w rejonie Morza Śródziemnego. Warto zauważyć, że ten region jest położony między dwoma częściami świata – Europy i Azji, a także wszystkich osiedli, że nigdy nie był lub nadal są bardzo dobrej nazwy. Wiele miast cesarstwa rzymskiego zachowały się do naszych czasów. Wśród nich, Rzym, Florencja, Wenecja. Wraz z nimi, można wybrać nazwę bardzo piękny obszarów Liguria, Toskania, Sycylia. Zgadzam się, rozkosz dla ucha?

Sąsiad Włochy – Grecja, posiada również piękne nazwy miast, które znajdują się na jego terytorium. Ten Ateny, Kallithea, Heraklion. Warto zauważyć, że oprócz najpiękniejszych imion tych miast udało się zachować ich terytoria oszałamiające piękno zabytków architektury. Można podziwiać je na zawsze, i stopniowo się synonimem nazwy miasta.

Starożytny Wschód – wyrafinowanie i piękno

Zaskakujące jest to, że piękne nazwy miast starożytnego świata było więcej milozvuchnymi ona na terenach Bliskiego Wschodu. Po pierwsze, jest to środek pochodzenia akadyjskiej cywilizacyjnym miasta Aszur. Kilka wieków później, został zastąpiony przez wspaniałego Niniwy. Na południu, w tym samym Mezopotamia mieści się królem wszystkich uprawnień Time – Babylon, ze słynną, nie został jeszcze wykopane od złocistej wieży. W Egipcie dwie metropolie mogą być identyfikowane z piękną nazwą – Memfis i Aleksandrii. W dzisiejszej Turcji, która kiedyś była znana jako Anatolii i Kapadocji (nazwy są bardzo atrakcyjne dla ucha), było legendarne miasto Troy, znany ze swojej historii z drewnianym koniem.

Ale Syria ma takie piękne nazwy miast jak Damaszek, alalia, Amarna i innych. Warto zauważyć, że większość z tych nazw zostały zachowane do dziś. Wyjątkiem jest Memphis, który zmienił nazwisko na nie mniej piękne – Kair.

Hiszpania – unikalny, nowoczesny magazyn

W kraju znajduje się w południowo-zachodniej części kontynentu europejskiego, jest znany jako piękne nazwy miast. Wymień je, nie będziemy listy, ale tylko przejść przez najbardziej znanych, są wyjątkowe nie tylko ze względu na dźwięk, ale także architektura.

Zacznij podróż do Hiszpanii, być może, jest w Katalonii, gdzie Barcelona to metropolia. Nazwa ta została wiele wieków boom na całym świecie i jest coś w twórczym sfery życia, w sporcie, w turystyce.

Poniżej jest Valencia, a nawet bliżej południa rozciągnąć pole Costa Dorrada, Costa del Sol, Costa Brava. Wśród miast tego kraju można wyróżnić skomplikowane, ale bardzo piękne imię – La Manga del Mar Menor. Ważne jest, aby pamiętać, że hiszpańska kolonizacja Ameryki Południowej doprowadziła do rozprzestrzeniania się kultury szerszego regionu. Zatem, piękne nazwy miast, które mówi się i pisze w tym języku, można znaleźć w Meksyku, Kolumbii, Argentynie i wielu innych krajach.

Odległy i tajemniczy Północna

Piękne i uznane nazwiska skandynawskich osad. Ważne jest, aby pamiętać, że na tym półwyspie przylegają rzymsko-germańskich i ugrofińskich ludów, więc nazwa lokalnych jednostek geograficznych różnią się zasadniczo. Rygor i majestat wypełniona stolicy Szwecji – Sztokholmie. Wraz z nimi pojawiają Östersund, Malmö, Skellefteå i Sundsvall. Finlandia znana jest ze słynnych miast w Helsinkach, Viitasaari, Tornio, Rovaniemi i Nielsen. Co najważniejsze, w wielu miejscowościach krajów zimnych, nawet w najmniejszym zachowanych pierwotnych tradycji i kultury tych narodów, co czyni je jeszcze więcej uroku i blasku.

Niespodzianka od nowego stulecia – Republika Południowej Afryki, a jego dziedzictwo

Kto by pomyślał, że w ogromie południe wysuniętego punktu kontynentu afrykańskiego wzrośnie prawdziwą dżunglę miejską, która będzie wielkich nazwisk. Wśród miast, które ich więcej panoram jak Ameryka, wybierz Johannesburg, Kapsztad, Pretoria, Port Elizabeth i East London. Są to unikalne nazwy miejscowości dane są wymagane do syntezy lokalnych dialektów i angielskim, którzy przyszli tu po brytyjskiej kolonizacji.

Rosja i jej wyjątkowość

Dla naszych rodaków najpiękniejsze – nazwy rosyjskich miast i przede wszystkim własny kapitał Moskwa, który w każdym liście jest wyjątkowy i indywidualny.

Petersburg – starożytna i bardzo piękne miasto.

Odległe metropolie nosić również piękne imiona: Władywostok, Jekaterynburg, Astrachania Archangielsk Kaliningrad. Można powiedzieć z pełnym przekonaniem, że w Rosji o wiele więcej miejsca, regiony i miasta z najpiękniejszych imion, ale umieszcza je w jednym artykule jest niemożliwe.