447 Shares 6924 views

Niezwykłe kwiaty: szafran (Crocus)

Krokusy – nietypowe i bardzo atrakcyjne kwiaty. Szafran – ich inna nazwa. Rozwijać je w garnku, można dać te kwiaty do Nowego Roku lub innego święta. Poza tym, każdy wie, drogiego i rzadkiego przyprawę – szafran. Zdjęcia (kwiaty na nich są obsługiwane ręcznie – usunęliśmy pręciki i służy nie tylko jako przyprawa, ale także jako lek i barwnik), aby wykazać złożoność jego produkcji. Weźmy pod uwagę funkcje rosnące krokusy. A także podać przykłady ich użycia i wspomnieć o wspaniałej historii, które mają te kwiaty.


Saffron krokusy lub

Klubnelukovichnoe kwitnienie roślin ozdobnych zwykle wczesną wiosną. Istnieje około 80 gatunków krokusów. Rosną one w Europie, na Krymie, Iranu i Turcji. W naturze, niektóre z nich stały się rzadkością. Ekolodzy od dawna oferowane umieścić w Czerwonej Księdze kwiatów. Szafran – nazwa arabski. To słowo oznacza „żółty”. Zatem krokus stała się znana z tego, że ma odcień piętno roślin, które są zbierane do produkcji przypraw i barwników. Te same części na ich strukturę, a drugi jest wymagane do kwitnienia, starogrecheskim nazwa pochodzi od „Kroke”, co oznacza „włókno” i „wątek”. Po wysuszonych znamiona tylko przypominać włókna. Jest to dla nich od dawna uprawiane i zbierane w postaci dziko rosnących kwiatów.

Szafran w historii i kulturze

Roślina ta jest wymieniona w starożytnej egipskiej papirusów. Jej lecznicze właściwości tych znanych lekarzy i filozofów czasu. Nawet wtedy, szafran (kwiat, zdjęcie, które pozwala nam zobaczyć jego delikatne piękno) jest bardzo ceniona. Był on używany do produkcji wysokiej jakości naturalnego barwnika, co było konieczne, aby ozdobić ubranie wyższych urzędników państwowych. I służył do produkcji perfum, leków, wyszukanych przypraw. Saffron nawet wzmianki w źródłach pisanych o sumeryjskiej cywilizacji w Starym Testamencie. To jest często przedstawiane jako dar dla królów i cesarzy. Jest piękna legenda o tym, jak pojawiły się na ziemi krokusy. Podobno bóg Hermes przypadkowo, w ogniu rozgrywek, zabił swojego bliskiego przyjaciela Kroc. Opłakując go, odwrócił ją do kropli krwi do niezwykłych kwiatów.

Cenna przyprawa i dekoracje ogrodowe

Kwitnące krokusy długo, tylko jeden tydzień. Zbierz je do produkcji środków aromatyzujących powinno być rano o świcie, zanim wzeszło słońce i ogrzewa powietrze. Lekcje z pręcików każdy kwiat są klasyfikowane i przetwarzane ręcznie. Jest to niezwykle trudne i żmudnych prac. Dlatego szafran już dawno nauczyli się kuźnia z pomocą mieszania części drugiej wagi roślin. Nawet jeśli nie jesteś koneserem ekskluzywnych przypraw, szafran może być interesujące dla was jako jeden z najpiękniejszych klubnelukovichnyh. Ogrodnictwo ozdobne znany jest w tej chwili bardzo wiele odmian o pięknych kwiatów, które będą ozdobą witryny, dopasowane dobrze w ogrodach skalnych i klombów. Do wiosny podziwiać jedną z najbardziej błyskotliwych pierwiosnki żarówki powinny być sadzone w ziemi we wrześniu.