197 Shares 1221 views

Co to jest głowica termostatyczna z czujnikiem zdalnym? Zawory termostatyczne do grzejników

Jeżeli mieszkanie lub dom w zimie jest gorąca, musimy otworzyć okna. Ponieważ temperatura w pomieszczeniu są znormalizowane. Ale koszt ogrzewania pomieszczeń są dość wysokie. , Chłodziwa musi być wskazane, aby wydać je zmniejszyć. W celu regulacji temperatury ogrzewania w grzejnikach urządzenie zamontowane w taki sposób w głowicy termostatycznej. Skutecznie natężenie przepływu chłodziwa i znaczne oszczędności w budżecie rodzinnym.


Zasada działania

Niektóre domów w chłodnicy temperatury ogrzewania zimnej sezonu jest regulowana przez częściowo zachodzi na wycinek dźwigu. Jest to błędne podejście, ponieważ takich łączników eksploatacji, są one łatwo uszkodzić. Ich celem jest znalezienie tylko w całkowicie otwartej lub zamkniętej pozycji. Aby móc obniżyć koszty ogrzewania, zastosowanie zaworów termostatycznych na grzejnikach.

Ich zasada działania jest zupełnie inna. Stosując podziałkę osadzonego na urządzeniu otrzymuje pożądaną temperaturę w pomieszczeniu. Kiedy grzejnik tłoczy go do określonego poziomu, termostat wyłącza chłodziwo. Nie zdarza się to w części, a mianowicie całkowicie. Gdy tylko wraz ze spadkiem temperatury, zasilanie jest wznawiane. Jest to bardzo wygodne i korzystne z ekonomicznego punktu widzenia.

urządzenie głowa

Głowica termostatyczna Urządzenie ma pewną zasadę. Niektóre modele są wyposażone w dodatki i funkcje przewidziane przez producenta. Ale zasada jest podobna dla wszystkich.

Urządzenie składa się z głowicy zaworu i termostatu samego. Wewnątrz tego ostatniego jest uszczelniony mieszek kamery. Nazywa mieszek. Ta komora jest wypełniona określonej substancji, która rozszerza się po podgrzaniu, w określony sposób.

System zaczyna naciskać na trzpień zaworu, a wyłącza chłodziwo. Jako materiał, który znajduje się wewnątrz mieszka, ciecz można stosować gaz lub ciało stałe. W zależności od rodzaju wypełniacza odróżnić zaworów termostatycznych na grzejnikach różnych producentów. Z tego to zależy od szybkości reakcji na zmiany temperatury otoczenia urządzenia.

Zasada gospodarności

Przy zakupie urządzenia konsumenckiego reprezentowana obietnice oszczędności na kosztach ogrzewania do 35%. W różnych przypadkach, liczba ta będzie znacząco różny. Ponieważ zasada głowy jest w pełnej odcięcie dopływu ciepła, są one wykorzystywane wyłącznie w autonomicznych systemach grzewczych.

W żadnym wypadku nie można używać urządzenia, jeśli w domu jest całkiem cool. Ale gdy w pomieszczeniu jest gorąco, głowica termostatyczna jest ważne. Główne korzyści ekonomicznych z jego użytkowania następuje w okresie poza sezonem lub gdy różnica temperatur między dniem i nocą jest dość wysoki.

Jeśli system grzewczy jest zaprojektowany poprawnie, jak również wszystkie jego elementy są prawidłowo zamontowane urządzenie będzie dość skuteczne. W pewnych okresach sezonu grzewczego będzie naprawdę wymierne oszczędności.

gatunek montażowe

Istnieją dwie podstawowe zasady przedstawione przez urządzenie. Pierwsza opcja polega na przeprowadzeniu pomiarów temperatury bezpośrednio na grzejniku w miejscu zbioru głowicy. Takie podejście jest dość nieprecyzyjne, ale on ma prawo do istnienia.

Druga możliwość polega na zastosowaniu takiego urządzenia jak w głowicy termostatycznej z czujnikiem zdalnego. Pomiar temperatury odbywa się w przypadku braku wystawienia na działanie ogrzanego strumienia wznoszącego z baterii. Czujnik w tym przypadku prawidłowo określa temperaturę w pomieszczeniu.

Z powodu tych cech drugiego korzystnego rodzaju instalacji. Jeśli czujnik jest ustawiony prawidłowo, pomiar będzie prawidłowy. Jest to szczególnie zauważalne w okresie zimowym, kiedy temperatura wody jest wysoka. Żywotność baterii i rurki przychodzi znaczne promieniowanie cieplne. To może prowadzić do błędów w ustalaniu normalnego głowę ogrzewania.

Jak działa urządzenie?

Istnieje wiele producentów oferujących produkty konsumenckie przedstawione. Ale głowica termostatyczna Danfoss, Giacomini, Purino i tak dalej. D. Są zupełnie inna zasada działania. Dlatego należy rozważyć swoją funkcję idealnie.

Przypuśćmy, że użytkownik ustawił wymaganej temperaturze pokojowej wynosi 23 stopni. Różni producenci tego znaku na głowę może być wyznaczony cyfry, a punkt T. D. Gdy ogrzewanie osiąga z góry określony poziom, substancja w mieszkach rozszerzający naciska na trzpieniu zaworu. Kiedy temperatura pomieszczenia wynosi 24 stopni, dostarczanie płynu chłodzącego do ograniczników grzejnika. Pomieszczenie ochładza się. Gdy temperatura spadnie do 1 stopnia, bateria praca zostanie wznowione. Pomieszczenie jest ustalona 22 stopni. Ale rzeczywistość może być nieco inna.

montowanie

Aby urządzenie działało poprawnie, instalacja głowicą termostatyczną należy przeprowadzić ściśle według instrukcji producenta. Zawór zainstalowany na doprowadzeniu wody do grzejnika. Głowica nie może być ustawione pionowo, a w pozycji poziomej. Pozwoli to na lepsze uchwycenie temperaturę pokojową.

Nie zainstalować radiator głąb wnęki parapecie. Jeśli akumulatory są objęte panel dekoracyjny lub grubych zasłon, należy czujnik zdalny jest niezbędna. Ten element powinien być ustawiony tak, że nic nie jest zasłonięty.

miejsce instalacji należy dokładnie rozważyć, w przeciwnym razie błędu pomiaru temperatury będzie ponad chłodzi pomieszczenie. Nieprawidłowo zainstalowane urządzenie czujnika znacznie zmniejsza szybkość reakcji do ogrzewania powietrza w pomieszczeniu. Ściśle przestrzegać zaleceń producenta, można zainstalować na własnym zachowaniem.

Wybierz urządzenie

Termostat, cena zależy od wielu parametrów, jest wypełniona różnymi mieszków. Najtańsze odmiany są wewnątrz ciała stałego. Szybkość odpowiedzi na zmiany temperatury jest dość niska. Dlatego lepiej nie oszczędzać na jakości i zakupu bardziej efektywnych produktów. Takich producentów jak Giacomini, Purmo rb (500-700) jako mieszek ciekłych wypełniaczy. Takie urządzenia szybko przystosować się do warunków otoczenia.

Jeden z najlepiej sprzedających dziś jest głowica termostatyczna Danfoss kosztować 1000-1500 rubli. Jej prace spowodowane narażeniem na działanie substancji gazowej. Gdy jest właściwie zainstalowany, jego działanie urządzenia jest najbardziej zbliżone do idealnej postaci wykonania. Gaz szybciej niż inne wypełniacze mieszków reaguje na zmiany ogrzewania w pomieszczeniu. Dlatego konfiguracja systemu ogrzewania jest znacznie szybsze.

Po zapoznaniu się z urządzeniem jako głowicą termostatyczną, możemy stwierdzić, że jest to konieczne dla prawidłowego zaprojektowanego systemu ogrzewania autonomicznego. Lepiej nie oszczędzać na jakości tego urządzenia, w przeciwnym razie efekt jego użytkowania będzie minimalny.