622 Shares 8701 views

Film "Sniper" (2015): Opinie

Film „Sniper” (2015) opiera się na osobiste wspomnienia służył jako snajper trzeciego „Charlie” polecenia SEAL plutonu w Iraku Chris Kyle. Uważany jest za jeden z najbardziej udanych snajperów, Irakijczycy mu przydomek „Diabeł z Ramadi”, a inni żołnierze – legenda jak na swoim koncie ponad zneutralizowane wrogich żołnierzy (około 250).


Klint Istvud. Aktor, reżyser

Eastwood stał się znany ogółowi społeczeństwa w drugiej połowie lat 60-tych, podczas gdy w filmie istnieje tendencja, aby odsłonić zło karykaturę, trudne do odróżnienia od dobra. Clint w tym czasie wystąpił w filmie „Dirty Harry”, gdzie grał rolę zbrutalizować policji. Po premierze swojego filmu zaczęła się kojarzyć z faszystowskiej ideologii i estetkoy. Miałem wrażenie, aktor miał przez długi czas, ale później został życzliwie odpuszczone i zatytułowana jednym z największych humanistów naszych czasów. Powodem tego jest projekt „Gran Torino” i „Million Dollar Baby”, nie wspominając o wybitnych powieści najkrwawszych bitew Iwo Jima, który został nakręcony w oryginalny sposób – dwóch przeciwstawnych punktów widzenia (każdy z walczących stron). Film „Sniper” (2015), prawdziwy dowód, dedykowane także do wojny, ale został pozbawiony tej podwójnej interpretacji.

Nastroje są nieistotne

Skierowane oczy bohatera amerykańskiego snajpera numer 1 – Chris Kyle (Bredli Kuper) – ukazuje surową prawdę odpędzania iracki slumsów US Marines pod osłoną marines – tak film „Sniper” zaczyna (2015). Następny Eastwood sprytnie balansuje na granicy moralności, palming bohater jako dziecko tarczy, którą mama dała granat, a następnie – chłopiec trochę starszy, chwycił broń. Chris, jednak, podobnie jak większość jego kolegów, ma świadomość, że miejscowa ludność nie są niewinnymi ofiarami, ale wojna to wojna, a nastroje nie jest absolutnie właściwe.

Celem jest zawsze

Główny obraz „Sniper” Hero (2015), którego adres znajduje się na opinii większości laudatory – Kris Kayl, w interpretacji Klinta Istvuda, pojawia się przed publicznością charakterystyczny rodzimy Texas. Syn kapłana od najmłodszych lat lubił polowania, rodeo, a następnie znaleźć miejsce w amerykańskiej marynarki Misji Specjalnej. W Iraku, przebywał w sumie 1000 dni, więc trwało to w sumie cztery wycieczki, podczas której zniesiono 250 Mudżahedinów. Po tej i wielu innych rzeczy, pisał w swojej autobiografii, „Snajper”. Ale śmierć wyprzedził go na ojczystej ziemi, w 2013 roku, pracował z weteranów Iraku na strzelnicy i został zabity przez jednego z nich, bardziej niż innych ofiar stresu pourazowego. Przeglądu filmu „Sniper” (2015), z których opinii podkreślają ambiwalencję przemocy zaprogramowanym w losy głównego bohatera, nie może się nadziwić zbiegów okoliczności, oznaki szczęścia. Od dzieciństwa, ojciec głównego bohatera, dzieląc wszystkich ludzi na trzy kategorie (owce, wilki i psy pasterskie), twierdził, że chłopiec wybrał drugą opcję. syn ojciec posłuchał, staje się wojownikiem, bohaterem i gorący patriota. Jednak stało się zależne od polowania na „wilki”, które stało się jego pasją odruch lek. W pewnym momencie, zafascynowany, Chris stracił kontakt z realnym światem, ukochaną żonę (Sienna Miller) i dzieci. Wydawało się, że całkiem sporo, a on będzie w stanie rozładować klip nikogo, kto dostaje na jego drodze. Snajper jest zobowiązany, aby strzelać, ale cel jest zawsze. Kontrowersyjny projekt filmowy – "Sniper" (2015). Recenzje filmu jest również diametralnie.

Konserwatyzm z ludzką twarzą

Jeśli jego film Eastwooda nakręcony w latach 60., jest on prawdopodobnie pokazany jako przemoc, że nawet «w imię dobra,» Chris robi nieuchronnie przenika do jego duszy i trucizn nim. Ale „Sniper” (2015), opinii na Imhonet podkreślić ten fakt – nowoczesny obraz, tak aby być pacyfistą dyrektor nie mógł sobie pozwolić. Dobra nie można włączyć zła i antagonista nigdy nie będzie bohaterem. Doświadczenia amerykańskiego przemysłu filmowego zażądał od Eastwood, aby powrócić do konserwatywnych aksjomatów, że tak wielu próbowało obalić liberałów. W związku z tym, że film „Sniper” (2015) – czysty patriotyczny obraz, bez zbytniego patosu i niepokoju, ale z lekkim dotknięciem postmodernistycznej ironii.

Absolutny mistrz amerykańskiej Wynajem

Wydaje się niewiarygodne, że film „Sniper” (2015) (krytycy mówią, i) będzie najbardziej kasowym w karierze Eastwooda, wszystko obraz przewidzieć absolutny prymat kasie USA. Oznacza to, że w Ameryce film zarobi dużo więcej niż „Transformers”, „Guardians of the Galaxy” i „Hobbita” i zajmie należne jej miejsce w popularności tabloidów wśród najbardziej dochodowych hitów jak „The Avengers”, „The Hunger Games” i „Avatar”. W porównaniu z Oscarem filmów o wojnie o nazwie „The Hurt Locker”, wielokrotnie sześć Oscarów, film „Sniper” (2015), zebrane w 20-pięć razy więcej pieniędzy, ale został oznaczony przez Akademię tylko raz – za najlepszy montaż dźwięku. Ale co ważniejsze – po ponurym biograficznym (. „J. Edgar”, „Invictus”), mistycyzmu ( „nieziemskiego), adaptacje musicali na Broadwayu (” Chłopcy z Jersey „) jest jednym z najlepszych reżyserów Ameryki ponownie w świetnej formie.

Antywojenny patriotyczny blockbuster

Film „Sniper” (2015) – film nie jest tak precyzyjny, zmontowane i cienkie jak to możliwe, nieco podobny do „Listów Iwo Jimy” i jak „Flags of Our Fathers”. I trudno nie zauważyć, że obraz będzie niezwykle szczęśliwy z wiodących aktora – Bredli Kuperom. Transformacja mięśnia górskiego otrzymał aktor nie jest łatwe, aby uzyskać wymagane 18 kg, chłonął codziennych 8000 kalorii, wyszkolonych przez cztery godziny z osobistym trenerem i strzelać nauczył się z tego „foki” Kevin Lachema, kolegi Kyle'a. On jednak zachował swój urok, pewną lukę. Bradley odwrócił się na dramatyczny talent na pełnych obrotach – i teraz ma nową gwiazdą w Hollywood, upiększyć kontrowersyjnej biografii, patriotyczne antywojenny hitu „Sniper” (2015). Przyczepa do niego nie może w pełni oddają pełnego potencjału obrazów, a jednak krytycy zarzucali mu śpiewanie globalnego militaryzmu.

ostrzejszy nigdzie

naciśnij dyrektor oskarża głupoty i kłamstwa. Michael Moore dokumentalne krytykuje go za to, co śpiewa najbardziej nikczemną zawodu wojskowego, i Seth Rogen, autor „Interview”, porównuje kołowrotek Eastwood propagandy Hitlera. Film „Sniper” (Odpowiedzi wskazują ten fakt) presję na ból miejscu narodu amerykańskiego, a prawdopodobnie nawet więcej niż „Interview”, wokół których było tak wiele plotek i histeria, która nie została bez interwencji Obamy. obraz Eastwooda, choć nie zmusiły rząd USA do interwencji, ale „Sniper”, nawet nie patrząc, skazany Chamenei, być może, jego opinia zmieniła się po obejrzeniu. Film nakręcony istocie niezwykle pilną motyw – nigdzie bardziej dotkliwie. Winę za bieżący arabskiej zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych trochę związane z nieodpowiednimi działaniami George'a W. Busha. Obecny prezydent – Obama – przeniósł się w tym kierunku znacznie dalej. Zdarzenia pochwała, którego konsekwencje Stany Zjednoczone doprowadziły do tak opłakanym stanie, czynią bohaterowie, którzy własnymi rękami uczyniły to wszystko – kontrowersyjny wyzwanie konwencjonalnym humanizmu. Nie tylko dlatego, że ten projekt dał Spielberga. I nawet Kris Kayl po opublikował swoje wspomnienia, powiedział, że będą one w stanie filmować tylko Eastwooda.

Wojna bez upiększeń

Film „Sniper” (2015) bardzo dba o oryginalnym tekście od początku aż ostatnia scena jest schludny ekranizacja, tylko bez narracji zza kadru. Podobnie jak w innych swoich pracach Eastwood odmawia fundamentalnie i celowo oceniają przedstawione do wydawania żadnych osądów, wierząc, nie bez uzasadnienia, że mówi historia mówi sama za siebie. Politycznie niespokojnych widzowie nie znajdzie błąd w cokolwiek: polityka w filmie, jeśli nie w ogóle. Również nie w filmie „Snajper” (2015) (przyczepa rosyjskich pokazuje to wyraźnie) tradycyjnej filmowej broni Wojskowy podziwem. Działania wojskowe w tym filmie – to pył, wyczerpując palącym słońcu i krew. Jednocześnie autor nie skupiać się na fizjologii i brudu, usuwanie klatek wycieczki bohatera w Iraku na poziomie doskonale wyrazisty – epizod ostatnia walka Chris zasadnie twierdzić, że najwyższy stopień z najlepszych filmów wojennych.

Triumph, towarzyszy tragedii

Trudno w to uwierzyć, ale przy jednoczesnym poszanowaniu podstawowych praw filmu fabularnego rozrywka, Eastwood stworzył obraz „Sniper” 2015 (to twierdzenie potwierdzają opinie z filmu), tak, że po obejrzeniu tych, którzy chcą przyłączyć się do Navy Seals jest wyraźnie zmniejszone. Podczas spowodowanej gwałtownym dyrektora debata publiczna przyznał, że wziął swoją najbardziej antywojenny film. On jest prawdziwym obywatelem, uznał za swój obowiązek poinformować opinię publiczną, jak wojna paraliżuje przeznaczenie, życie, nawet żyjący Heroes (epizody napadów pourazowych Chris przeraża bardziej niż scen walki). Film „Sniper” (2015) (potwierdzenie krytycy) w odniesieniu do wysyłania oświadczenie, że heroizm i bohaterstwo – to zawsze jest triumf, towarzyszy tragedii.

Nie abstrakcyjny humanizm

W rzeczywistości, „Sniper” (2015) Trailer na rosyjskim pozbawił go definicji „amerykański” – jedyny uczciwy i prawie idealny dla współczesnego amerykańskiego przeboju patriotycznej. Jest to film, który każdy wojna – to jest złe i przerażające, a to przeraziło ktoś jest związany być „pasterz”. Ten obraz sprawi, że kiedy wszyscy w ciszy po obejrzeniu koniec kredytów uruchomić. Dlatego polecam go zobaczyć koniecznością. Być może, podobnie jak rolka folii nie dla wszystkich, ale tych widzów, którzy są przepojonych pomysłów autora i oceniają ją pozytywnie, należy zrozumieć, że ten film – głęboki i mocny dramat.