251 Shares 1220 views

Co zrobić, jeśli śledziona jest powiększona?

Śledziona – narząd związany zarówno z układu krwionośnego i limfatycznego. Jego komórki węzłów chłonnych i masa, składające się z siecią siatkową, w której nie są erytrocyty, leukocyty i makrofagi. Urząd odgrywa ważną rolę w organizmie, więc jeśli odkrył, że śledziona jest powiększona, to może być dość niepokojący objaw. Diagnostyka i leczenie jest konieczne, aby powierzyć wykwalifikowanym specjalistą.


Dlaczego śledziona jest powiększona?

Przyczyny wzrostu objętości narządów wewnętrznych często czają się w jakichkolwiek chorób. Ta sama sytuacja dotyczy śledziony. Nieznaczny wzrost może być ze względu na akumulację w tkankach krwi, poprzez osadzanie różnych substancji lub wzrost poszczególnych elementów. W zależności od dlaczego śledziona jest powiększona, może być miękki lub ciężki. W pierwszym przypadku, ciało będzie bolesne i zazwyczaj uderzony procesu infekcyjnego, natomiast druga – bardziej gęsty, bezbolesny i rozszerzony z powodu przewlekłych problemów. Czy śledziona jest powiększona bardzo znacznie objętość nadwyżki nazywane śledziony. Mogą one zajmują prawie całą jamę brzuszną, ściskając i przemieszczając okolicznych narządów i ich funkcji wpływających niekorzystnie. Inną przyczyną bólu może być episplenitis lub odpowiedzi zapalnej. W tej sytuacji wzrost nie może być obserwowane.

Jak ustalić, że śledziona jest powiększona?

Czasem przyczyny dyskomfortu w ciele jest trudna do określenia. Szczególnie trudne do natychmiastowego radzenia sobie z chorobą, czy powiększona śledziona u dzieci. Dzieci nie mogą sami decydować, które bóle mięśni i opisać objawy poprawnie. Pierwsza metoda jest pytający diagnostyki. Lekarz musi znaleźć się co choroby były osoby zanim przewlekłe zakażenie i choroba mogą wywołać rozwój guzów śledziony. Przyczyną tego problemu może stać i malaria, i gorączki kiły, zapalenia wsierdzia, zakrzepicy i chorób układu krwiotwórczego, takich jak białaczka, albo erythremia żółtaczki i zaburzeń czynności wątroby, takich jak marskość wątroby. Jeśli śledziona jest znacznie powiększony, do diagnozy może być dość prosta kontrola. W takich przypadkach zaczyna się wybrzuszać zauważalnie lewą stronę klatki piersiowej, ciało wystaje spod żeber. Czasami prowadzi to do asymetrii brzucha ze względu na wzrost lewego podżebrza. Kolejnym sposobem na określenie problemu – badanie dotykowe. Gdy śledziony zwiększona, procedura powinna być przeprowadzona umieszczenie pacjenta na prawym boku lub z tyłu. Jeśli lekarz zazwyczaj w stanie znaleźć palpacyjne ciała, możemy mówić o zmianę głośności. Wyjątki mogą być przypadki asteniczny pacjentów, którzy mogą znaleźć i śledziony od normalnego rozmiaru – pojemność hypochondria są zbyt małe.

Co zrobić, gdy śledziona jest powiększona?

Tak szybko, jak wzrost i jego przyczyny zostały zidentyfikowane, należy natychmiast podjąć odpowiednie działania. W przypadku infekcji należy wziąć zalecane dla poszczególnych antybiotyków chorobowych przestrzegać diety i ograniczenie aktywności fizycznej w okresie zaostrzenia. W połączeniu ze zwiększonymi chorób śledziony, takich jak białaczki i gruźlica mogą wymagać chirurgicznego wyniki interwencji nakłuwa zaatakowanych komórek organu.