665 Shares 1604 views

Rodzaj robaków płaskich, zwłaszcza zewnętrznej i wewnętrznej struktury

Typ płazińce składa się z formy nie pasożytniczymi i pasożytniczych. W tym wolnym żywych organizmów są połączone w jednej klasie, a ci, którzy żyją kosztem innych organizmów, – sześć. Przedstawiciele klasy rzęskowe (turbellarians Planaria) żyją w zbiornikach wodnych, często są drapieżnikami.


Pasożytnicze płazińce żyć w organizmie zwierząt i ludzi. dane organizmy są dobrze dostosowane do tych warunków życia, to znaczy, aby. posiada przyssawki, które są przymocowane do ścianek wewnętrznych organów gospodarza i segmentową korpus z coraz większej liczby segmentów. Charakteryzują się one brakiem układu pokarmowego (z wyjątkiem dla klasy przywry), składniki odżywcze są absorbowane przez organizm w specjalnych wypustek; beztlenowe (oddychać w środowisku zasadniczo wolnym od tlenu) i proliferacji komórek (są transeksual).

Wszystkie te cechy pozwalają na to organizm osiedlić na stałe w organizmie gospodarza i być na jego koszt. Robaki te obejmują: motylica wątrobowa, remenets, Cat Fluke tasiemca wieprzowiny, Echinococcus itp Aby złapać MAN, jeśli je mięso surowe lub słabo konserwowane bydło, wieprzowina i ryby ..

Rodzaj płazińce łączy organizmy, które mają podobne cechy, zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne struktury. Stanowią one bespolostnoy zwierzęta mają wydłużony korpus, spłaszczony w dół, tj. E. ma płaskie lub w zasadzie płaskie. Ponadto, jest to ich pierwszy raz jest dwustronna symetria w ontogenezie położył trzy listki zarodkowe – ekto, mezo i endodermy – z których narządy wewnętrzne są utworzone w przyszłości. Typ płazińce charakteryzuje również występowanie woreczka skóry mięśni, która jest agregatem nabłonka i umieszczoną pod włókien mięśniowych. To pozwala im „robaków” przenieść.

Układ pokarmowy jest w postaci wolnej, jest prymitywny struktura składa się z jelita przedniego lub gardła, jelita środkowego, co kończy się ślepo. W robakom ten układ narządów jest zmniejszona.

Układ nerwowy płazińce reprezentowane połączeniu mózgu i zwojach nerwowych szyby, które odbiegają od niej i połączone ze sobą pierścieniowe mostki. Silnie rozwinięte są dwa podłużne bagażnik brzucha.

układu krążenia i dróg oddechowych nie występuje. Oddychać przedstawicieli klasy nabłonka rzęskowego, który obejmował swoje ciało z zewnątrz.

Wydalniczy narządy – protonephridia. Składają się one z systemu rurowego, który kończy gwiaździstych komórek rzęsek. Wydalanie produktów przemiany materii do środowiska odbywa się poprzez specjalne otwory wydalania.

Układ rozrodczy hermafrodyta i najczęściej jest to system kanałów, które są niezbędne do eliminacji produktów seksualnych i narządu kopulacyjnej do zapłodnienia wewnętrznego.

Zatem rodzaj robaków płaskich – to w zasadzie pasożytnicze formy (robaki), którzy byli w stanie dostosować i dostosować się do ich stylu życia.